Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zadanie Udowodnić, że przy pęknięciu miny pod wodą ciśnienie zmienia się odwrotnie proporcjonalnie do odległości od miejsca wybuchu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zadanie Udowodnić, że przy pęknięciu miny pod wodą ciśnienie zmienia się odwrotnie proporcjonalnie do odległości od miejsca wybuchu."— Zapis prezentacji:

1 Zadanie Udowodnić, że przy pęknięciu miny pod wodą ciśnienie zmienia się odwrotnie proporcjonalnie do odległości od miejsca wybuchu.

2 Rozwiązanie Efekt wybuchu w punkcie zero udziela w bardzo małym odcinku czasu t prędkości cząsteczką cieczy położonych wokół punktu O. Biorąc obraz zjawiska za symetryczny będziemy przypuszczać, że prędkości wszystkich punktów skierowane wzdłuż promieni wektorów zależą tylko od oddalenia ich od punktu wybuchu. Obejmijmy te punkty dwoma koncentrycznymi kulami S 1 o promieniach 1 i S o promieniu r i oznaczymy prędkości cząsteczek na tych kulach przez V 1 iV 2 W przypadku nie ściśliwości cieczy przez powierzchnię kul S 1 i S w czasie t przepływa jednakowa objętość cieczy to jest:

3

4 w czasie t prędkość cząstek w punkcie A zmienia się od 0 do to przyśpieszenie równa się w przybliżeniu i jest wielka w porównaniu ze siłą masową P odrzucając więc siły P otrzymamy:

5

6 Dla Skąd c=0 Ostatecznie ciśnienie:


Pobierz ppt "Zadanie Udowodnić, że przy pęknięciu miny pod wodą ciśnienie zmienia się odwrotnie proporcjonalnie do odległości od miejsca wybuchu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google