Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Oferta turystyczna GMINY WYSZKÓW.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Oferta turystyczna GMINY WYSZKÓW."— Zapis prezentacji:

1 Oferta turystyczna GMINY WYSZKÓW

2 Według danych z 31 grudnia 2004, miasto miało 26 948 mieszkańców.
Wyszków to miasto w woj. mazowieckim, w powiecie wyszkowskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Wyszków. W latach miasto administracyjnie należało do woj. ostrołęckiego. Według danych z 31 grudnia 2004, miasto miało 26 948 mieszkańców. Miasto jest położone nad Bugiem na skraju Międzyrzecza Łomżyńskiego, na południu Puszczy Białej, 55 km na północny wschód od Warszawy, przy drodze krajowej nr 8 Warszawa-Białystok.

3 SYMBOLE GMINNE HERB MIASTA Herb Miasta i Gminy Wyszków W 1502 roku Wyszków uzyskał od biskupa płockiego Wincentego Przerębskiego prawa miejskie chełmińskie na wzór pobliskiego Pułtuska. Według M. Gumowskiego herb Wyszkowa (w polu srebrny pas czerwony), znany już z pieczęci pochodzącej z XVI wieku, wywodzi się z herbu biskupstwa płockiego, który przedstawia na tarczy dwudzielnej w pas w polu górnym błękitnym koronę złotą, nad którą także gwiazda, i w polu dolnym srebrnym trzy pasy czerwone z lewa w skos. Pas czerwony w herbie Wyszkowa został przyjęty z dolnego pola tarczy herbu biskupstwa płockiego.

4 FLAGA MIASTA Flaga Miasta i Gminy Wyszków Flagą miasta Wyszków jest prostokąt o stosunku długości do szerokości, jak 8:5, koloru białego posiadający w środkowej części poziomy pas koloru czerwonego, stanowiący 1/3 część szerokości prostokąta. Flaga Wyszkowa, jak to jest przyjęte w heraldyce miejskiej, powinna nawiązywać do herbu miasta.

5 POŁOŻENIE MIASTA I GMINY WYSZKÓW

6 Wyszków jest gminą położoną w północno - wschodniej części województwa mazowieckiego, zajmując ogólną powierzchnię 6.500,6 ha. Warszawa - tylko 55 km od Wyszkowa Jednym z największych atutów Wyszkowa jest jego położenie geograficzne, a w szczególności bliskość Warszawy. Z punktu widzenia inwestora bardzo duże znaczenie mają planowane inwestycje z zakresu budowy dróg krajowych, w szczególności w zakresie drogi krajowej W-wa - Białystok "via Baltica". W najbliższym czasie budowane będą: - druga nitka drogi na trasie Radzymin - Wyszków, - budowa obwodnicy Wyszkowa. Zakończenie w/w inwestycji w znaczny sposób ułatwi przygotowanie rozwiązań logistycznych dotyczących obiektów

7 HISTORIA MIASTA I GMINY WYSZKÓW

8 Wyszków jest wzmiankowany od 1203 r
Wyszków jest wzmiankowany od 1203 r., najpierw pod nazwą Wyszkowo, prawa miejskie otrzymał w 1502 r. Przed rozbiorami należał do biskupów płockich. W 1528 r. wybudowano most na Bugu, co przyśpieszyło rozwój miasta. Zniszczony w czasie wojen szwedzkich w połowie XVII wieku. Od 1795 w zaborze pruskim, następnie od 1807 w Księstwie Warszawskim, a od 1815 w Królestwie Kongresowym (zaborze rosyjskim).

9 19 maja 1870 stracił prawa miejskie i odzyskał je w 4 lutego 1919
19 maja 1870 stracił prawa miejskie i odzyskał je w 4 lutego Szybki rozwój po otwarciu w 1897 linii kolejowej Pilawa – Tłuszcz – Ostrołęka. W czasie wojny polsko-bolszewickiej w sierpniu 1920 ostatnie miejsce postoju Tymczasowego Komitetu Rewolucyjnego Polski ( planowanego na rząd marionetkowy Polskiej Republiki Rad) czasie ofensywy Armii Czerwonej na Warszawę. Epizod ten uwiecznił Stefan Żeromski w opowiadaniu Na probostwie w Wyszkowie.

10 Od 1956 do 1975 i ponownie od 1999 siedziba powiatu wyszkowskiego.
Przed II wojną światową w połowie zamieszkany przez Żydów. W 1939 miejsce zaciętych walk 1 Dywizji Piechoty Legionów z Grupy Operacyjnej "Wyszków" z Niemcami forsującymi Bug. W okresie okupacji niemieckiej mieścił się w mieście oddział roboczy jeńców sowieckich obozu w Beniaminowie. Niemcy dokonywali w Wyszkowie masowych egzekucji, zamordowano ponad 7 tysięcy mieszkańców. Od 1956 do 1975 i ponownie od 1999 siedziba powiatu wyszkowskiego. W 1939 do miasta została przyłączona część Rybienka Nowego (Wygoda i Zapole). W latach do miasta należał Skuszew na lewym brzegu Bugu. W związku z powstaniem gromad w 1954 z granic miasta wyłączono Latoszek, który przyłączono znów w 1961, razem z Rybienkiem Leśnym i Rybienkiem Łochowskim.

11 TRANZYT Przez Wyszków obecnie biegnie droga krajowa nr 8, droga krajowa nr 62 i droga wojewódzka nr 618. Obecnie budowana jest obwodnica Wyszkowa, która jest częścią częściowo projektowanej i częściowo budowanej drogi ekspresowej S8. Oprócz tego w przeszłości pojawiały się plany budowy drogi wojewódzkiej łączącej Wyszków z Ostrołęką. Oprócz tego przez Wyszków biegnie trasa kolejowa łącząca Ostrołękę z Warszawą. Wyszków posiada własny dworzec PKP.

12 Zabytki: Klasycystyczny kościół z końca XVIII wieku.
INFORMACJE Przemysł: dawniej meblarski, samochodowy i browar, obecnie: szklarski, metalowy, wytwórnia pasz, węzeł drogowy, drukarnia. Wypoczynek: na lewym brzegu Bugu ośr. letniskowy – Rybienko Leśne, sanatorium neuropsychiatryczne dla dzieci. Zabytki: Klasycystyczny kościół z końca XVIII wieku.

13 Honorowy obywatel Wyszkowa - Ludwik Maciąg (malarz Polski).
CIEKAWOSTKI W 1919 r. urodził się Mordechaj Anielewicz, przywódca powstania w getcie warszawskim W miejscu gdzie stał jego dom postawiono pomnik. Wyszków został upamiętniony w piosence Elektrycznych Gitar Wyszków tonie. Honorowy obywatel Wyszkowa - Ludwik Maciąg (malarz Polski).

14 ZABYTKI

15 OBELISK WAZÓW – barokowy, wstawiony po 1655roku według projektu architekta Giovanniego Babtysty Gisleniego, z fundacji króla Jana Kazimierza, dla uczczenia pamięci brata królewskiego Karola Ferdynanda Wazy, biskupa płockiego. Wykonany z krajowego szarego marmuru, na ścianach cokołu herb królewski Wazów – snop zboża z koroną. Całość zakończona kulą z krzyżem podwójnie przekreślonym.

16 BASZTA PARKOWA – kordegarda neogotycka, wystawiona w połowie XIX wieku w miejscu utworzenia majoratu z niewielkim pałacykiem na terenie dawnego folwarku biskupa płockiego Karola Ferdynanda Wazy. Spełniała funkcję stróżówki przy głównej bramie wjazdowej. Obecnie pełni rolę siedziby wyszkowskich stowarzyszeń.

17 ZESPÓŁ PAŁACOWY przy ul. 3 Maja – piętrowy klasycystyczny zespół pałacowy, położony na wysokim brzegu rzeki Bug z widokiem na rozległe łąki i rozlewiska, w otoczeniu pięknego zabytkowego parku, wzniesiony został ok. 1780r prawdopodobnie według projektu architekta Szymona Bogumiła Zuga dla biskupa inflanckiego Jana Giedroycia. Zespół składa się z pałacu i dwóch oficyn. Na przełomie XIX i XX wieku pałac został przebudowany, a obecnie prowadzony jest remont generalny. Wewnątrz budynku zachowały się w kilku pomieszczeniach: polichromia, dekoracje stiukowe, kominki z piaskowca i piec z barwnych kafli herbowych wykonanych w Nieborowie ok r. Po upadku Powstania Listopadowego, od 1831 r. był w rękach Augusta Morzkowskiego i stał się częstym miejscem spotkań warszawskiej cyganerii. Ostatnim właścicielem pałacu była rodzina p.p. Skarżyńskich. Obecnie Zespół Pałacowy stanowi własność Firmy „Polsim – System” S-ka z o.o.

18 ZABYTKI RUCHOME Kościoła Parafialnego p.w. Św. Idziego: - kielich z połowy XV wieku, inskrypcja pod stopą dotyczy ofiarowania go przez biskupa krakowskiego Piotra Gamrata w 1539 roku, - kielich późnorenesansowy z ok roku - obraz Najświętszej Maryi Panny w srebrnej sukience z XVII wieku - dalmatyka z XVIII wieku.

19 KAMIEŃCZYK - KOŚCIÓŁ neogotycki, wybudowany w latach 1896 – 1900, według projektu J. P. Dziekońskiego. Drewniana dzwonnica z 1885r. Na cmentarzu parafialnym tablica pamiątkowa i groby ku czci 300 żołnierzy polskich poległych we wrześniu 1939roku. Pomnik na mogile powstańców poległych roku.

20 ASORTYMENT GASTRONOMICZNY I NOCLEGOWY

21

22 BAŚNIOWA - RESTAURACJA
Kiedy pani domu chce mieć wolny dzień, a rodzina ma ochotę na smaczny, niedzielny obiad zapraszamy do restauracji „Baśniowa”. Tutaj w rodzinnej atmosferze, w cieple kominka mile i smacznie spędzicie Państwo wspólny czas. Specjały kuchni polskiej, włoskiej, francuskiej – doskonałe na randkę, spotkanie z przyjaciółką i doskonałą kawą, biznesowy lunch czy wesoły wieczór z przyjaciółmi przy dobrym piwie. Nasz szef kuchni jest w stanie zaspokoić najwybredniejsze gusta i smaki, a w barze nie brak najlepszych trunków. Uczta dla oczu i podniebienia – tylko w „Baśniowej”.  

23 BAŚNIOWA – dla Firm „Baśniowa” jest też doskonałym miejscem na zorganizowanie konferencji, imprezy integracyjnej czy innych przyjęć firmowych. Służyć Państwu będzie dyskretna i profesjonalna obsługa, a po wyczerpujących zajęciach zapewniamy relaks, doskonałą kuchnię i atrakcje, w postaci spotkań grillowych, ogniska na nadbużańskich łęgach, wypraw konnych i rowerowych, czy po prostu spaceru pośród sosen i łąk.

24 Pensjonat „Baśniowa” to ciepłe i przytulne miejsce, w którym w każdym z czternastu pokoi poczujecie się Państwo jak w domu. Wiele serca i wysiłku włożyliśmy w to, aby powstało miejsce z duszą, do którego chce się wracać. Jedno, dwu i trzyosobowe pokoje utrzymane w ciepłych, pastelowych kolorach, pachnąca pościel i niezwykłe widoki z okien – to „Baśniowa”. Każdy pokój posiada własną łazienkę, wyposażony jest w telewizor i telefon. Proponujemy dwa apartamenty: z podwójnymi, małżeńskimi łożami i w królewskim stylu. U nas jest rodzinnie, ciepło i serdecznie.

25 BAŚNIOWA-CATERING Baśniowa” proponuje Państwu także usługi cateringowe. Zorganizujemy dla Państwa niezapomniane przyjęcie także w Państwa domu czy firmie. Zapewnimy nie tylko wyśmienite potrawy, ale także dekoracje stołu, profesjonalna obsługę. W ramach usług udostępniamy, sztućce, szkło, porcelanę, obrusy, stoły, krzesła, obsługę (kelnerzy, barman). Wykonamy najbardziej nietypowe zlecenia najbardziej wymagających klientów. Obsługujemy pikniki, imprezy sportowe, targi, spotkania firmowe, domowe przyjęcia.

26 Zajazd Bias Opis obiektu: Akceptowane karty płatnicze: MC, Maestro, Visa Electron. 4 sale konferencyjne od  miejsc, wyposażenie: rzutnik pisma, flip chart, rzutnik slajdów, zestaw wideo, dostęp do internetu, klimatyzacja. do dyspozycji gości: internet w obiekcie, restauracja, bilard, sauna, grill, barek nocny, parking dozorowany. latem organizujemy imprezy plenerowe, spotkania przy grillu i ognisku, przejażdżki konne, zimą kuligi. przy hotelu znajduje się terminal dla TIR-ów polskich i zagranicznych, stacja benzynowa i autoryzowana stacja obsługi pojazdów oraz sklep z artykułami motoryzacyjnymi.

27 Za hotelem uroczy zakątek - miejsce na ognisko - grill
Opis pokoi: Liczba miejsc: 60 W cenę pokoju wliczone jest śniadanie. W przypadku grup wycieczkowych i kursokonferencji - rabaty. Pokoje z łazienkami, w pokoju: TV-SAT, radio, telefon, łącze internetowe. Opis gastronomii: Nazwa obiektu: Restauracja Lokal czynny: ; szeroki wybór dań polskich przyrządzanych na parze; organizacja: bankietów, przyjęć okolicznościowych i weselnych, imprez plenerowych przy ognisku i grillu; ogródek letni, klimatyzacja. Opis położenia obiektu: Położony przy trasie Warszawa - Białystok w odległości 50 km od Warszawy. Noclegi już od 100 zł za pokój jednoosobowy. Pokoje: 1, -2, -3, -4 osobowe, apartament. Sala konferencyjna.  Śniadania wliczone w cenę noclegu. Obok własna stacja obsługi samochodów oraz stacja benzynowa. Za hotelem uroczy zakątek  - miejsce na ognisko - grill

28 Leśny Dworek - Restauracja i Pokoje Gościnne
Opis pokoi: Liczba miejsc: 11 Nocleg 1 osoby 130 PLN, nocleg 2 osób 150 PLN. W cenie noclegu śniadanie. Pokoje z łazienkami. Opis gastronomii: Nazwa obiektu: Restauracja Średnia cena obiadu: PLN, potrawy kuchni polskiej.

29 Ośrodek Szkoleniowo-Noclegowy
Opis obiektu: Obsługa w języku rosyjskim. Do dyspozycji gości: kuchnia ogólnodostępna, korty, boisko sportowe, parking. Ośrodek przystosowany do przyjęcia osób niepełnosprawnych. W pobliżu otwarta dla gości Pływalnia Błękitna. Opis pokoi: Pokoje z łazienkami, w pokoju: radio, TV. Doba hotelowa od 12.00. Opis gastronomii: Nazwa obiektu: Zaplecze Gastronomiczne Ośrodka Liczba miejsc: 120, średnia cena obiadu: 10 PLN; dla grup zorganizowanych oferujemy wyżywienie całodzienne lub częściowe. Opis położenia obiektu: Położony nad rzeką Bug.

30 ZDZ. – OŚRODEK SZKOLENIOWO-NOCLEGOWY
Baza hotelowa 80 miejsc Kompleksowa organizacja imprez Wynajem Sali bankietowej Aranżacja wnętrz ( kwiaty, dekoracje ) Profesjonalna ochrona terenu

31 GOŚCINIEC "POD JESIONEM"
Restauracje mazowieckie Restauracje Wyszków Adres: ul. Łączna 5 wiazd od Białostockiej Tel. stacjonarny: tel fax Tel. komórkowy: Tomasz Sobodka ; Dariusz Szymański WWW: w budowie GOŚCINIEC "POD JESIONEM" Danuta Sobotka ZAPRASZA: - Restauracja czynna od ORGANIZUJEMY: - Imprezy integracyjne (nad morzem, w górach, nad jeziorem) - Sala bankietowa na 150, 30, 35, 70 osób dwie sale klimatyzowane. - Catering - Wesela - Imprezy temetyczne np. Wieczór arabski itp. - Spotkania biznesowe

32 Ponadto możemy wyróżnić:
Bar „Pingwin” Coctail Bar i Pizzeria „Manhattan” Dworek Biesiadny „Konstancja” Restauracja „BAO DIEP”

33 OŚRODKI KULTURY

34 CHARAKTERYSTYKA Rozpowszechnianiem kultury na terenie miasta i gminy Wyszków zajmują się następujące gminne jednostki: Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik” i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna. WOK „Hutnik” prowadzi działalność koncentrując się szczególnie na pracy z dziećmi i młodzieżą, w jego strukturze znajduje się również dawny Ośrodek Kultury Filmowej „Kino Stare” oraz lokalna gazeta „Wyszkowiak”. Międzynarodowymi osiągnięciami pochwalić się Dziecięca Rewia „Sylaba” oraz Młodzieżowa Orkiestr Dęta. Zdobywała już wiele nagród na festiwalach ogólnopolskich i zagranicznych, posiada wielki dorobek fonograficzny. Na terenie miasta i gminy funkcjonuje wiele organizacji społecznych i stowarzyszeń zajmujących się rozpowszechnianiem kultury.

35 Wyszkowski Ośrodek Kultury "Hutnik"
Wyszków, ul. Prosta 7, tel.: (0 prefiks 29) Wyszkowski Ośrodek Kultury "Hutnik" funkcjonuje od 1973 roku i prowadzi ożywioną działalność kulturalną szczególnie koncentrując się na pracy z dziećmi i młodzieżą, coś dla siebie znajdą tu również starsi. WOK proponuje również bogatą ofertę estradową i widowiskową.

36 Działa przy Wyszkowskim Ośrodku Kultury "Hutnik".
Rewia "Sylaba" Działa przy Wyszkowskim Ośrodku Kultury "Hutnik". W Wyskowskim Ośrodku Kultury "Hutnik" mieści się Rewia "Sylaba", która stanowi jedną z chlub kultury Wyszkowa. Działa już od 20 lat i jest znana nie tylko kraju, ale poprzez swoje podróże zagraniczne m.in. po Włoszech, Rosji, Niemczech, Czechach, Ukrainie, Białorusi i Łotwie również w Europie.

37 Młodzieżowa Orkiestra Dęta
Działa przy OSP Wyszków. Powstała w 1904 roku i jest jedną z najstarszych orkiestr tego typu w Polsce. Od 1985 roku jej kapelmistrzem jest ppłk Franciszek Józef Bieganowski, absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie, był kapelmistrzem Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, znakomity dyrygent, kompozytor i aranżer. Do orkiestry należą młodzi muzycy amatorzy, którzy, pomimo że nie uczęszczają do żadnych szkół muzycznych, odnoszą znaczące sukcesy (m.in. w 1996 roku I miejsce na festiwalu Orkiestr Dętych OSP) i stale powiększają grono wiernych sympatyków. W latach orkiestra brała udział w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym „Interfolk” w Kołobrzegu i otwarciu Festiwalu Studenckiego „Fama” w Świnoujściu. W 1997 rok przygotowała oprawę muzyczną do Festiwalu Chórów Polonijnych w Koszalinie. W 1993 i 2003 roku uczestniczyła w Międzynarodowym Konkursie Orkiestr Dętych w Alsfeld o Wielką Nagrodę Niemiec. Jako ulubiona orkiestra publiczności został zaproszona do udziału w kolejnych edycjach konkursu. W 2001 roku zaprezentowała się podczas święta Polonii litewskiej na tradycyjnych „Kaziukach” w Ejszyszkach i Wilnie oraz Estonii na jubileuszu miasta Kothla – Jarhwe.

38 Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Wyszków występuje około 80 razy w roku
Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Wyszków występuje około 80 razy w roku. Jej specjalnością są pokazy musztry paradnej. Można wtedy podziwiać wspaniałe solo werblistek oraz popisy tamburmajorek. Koncerty Orkiestr są stałym punktem takich imprez jak: Festiwal „Letnia Serenada”, Parada Internautów, Tour de Pologne. Orkiestra przygotowała tajże wspaniałą oprawę muzyczną podczas wizyty Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego w Wyszkowie a okazji jubileuszu 500 – lecia nadania praw miejskich naszemu miastu, dała też serię koncertów na rzecz powodzian w 1997 i 2001 roku. W 2002 roku jako jedyna orkiestra młodzieżowa z Polski została zaproszona na Paradę Pułaskego do Nowego Jorku, gdzie reprezentowała nie tylko Wyszków, ale i nasz kraj. W 2003 roku orkiestra brała udział w Pielgrzymce Orkiestr Dętych OSP, organizowanej z okazji 25 – lecia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Orkiestra grała dla Papieża podczas audiencji w Castel Gandolfo i Watykanie, gdzie zaprezentowała specjalnie skomponowaną na tę okazję przez kapelmistrza Bieganowskiego piosenkę pt. „Papieski Srebrny Jubileusz”.

39 Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna
Biblioteka Główna ul. Sowińskiego 80, tel./fax: (0 prefiks 29) , e–mail: www: czynna: poniedziałek – piątek godz czytelnia naukowa, kawiarenka internetowa: , sobota Prowadzi działalność od 1949 roku. Jest centrum wiedzy o regionie – posiada cenne zbiory regionalne oraz liczne norwidiana. Pełni funkcję głównego ośrodka informacji biblioteczno – bibliograficznej miasta i gminy. Udziela informacji katalogowych, pomaga w wyszukiwaniu informacji faktograficznych, sporządza (na specjalne zamówienie) zestawienia bibliograficzne dla indywidualnych użytkowników oraz instytucji na podstawie własnych katalogów i kartotek oraz dostępnych na miejscu baz danych, wykonuje wydruki z baz danych: Przewodnik Bibliograficzny i Bibliografia Zawartości Czasopism oraz katalogów M-GBP.

40 Stanowi "wrota do świata informacji elektronicznej", udostępniając Internet, organizując kursy komputerowe w kawiarence internetowej. - Prowadzi szeroko rozumianą działalność kulturalną i edukacyjną: - spotkania autorskie - sesje literackie - wieczory poetyckie - promocje wydawnictw - kiermasze książek - lekcje biblioteczne - różnorodne konkursy - koncerty muzyczne - wystawy malarskie, fotografii i in. W ramach akcji „Książka w domu” prowadzonej w porozumieniu z wyszkowskimi harcerzami biblioteka wychodzi ze swoją ofertą na zewnątrz, do osób starszych, chorych i niepełnosprawnych. Biblioteka główna zapewnia sprawne funkcjonowanie sieci bibliotecznej na terenie miasta i gminy. Spotkanie Niny Andrycz i Krzysztofa Kolbergena w Bibliotece Działy Główne: - Parter: wypożyczalnia i czytelnia dla dzieci i młodzieży, Ośrodek Edukacji Ekologicznej, warsztaty plastyczne, usługi ksero w portierni; - I piętro: wypożyczalnia dla dorosłych, czytelnia prasy, kawiarenka inernetowa, gabinet instrukcyjno – metodyczny; - II piętro: czytelnia naukowa, dział regionalny, dział gromadzenia i opracowania; - III piętro: administracja, gabinet dyrektora, Centrum Języka Angielskiego, sala seminaryjna z możliwością wynajmu, gabinet 30m² do wynajęcia.

41 SPORT I REKREACJA

42 Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji
Zadania z zakresu sportu, turystyki i rekreacji realizowane są przez jednostkę organizacyjną Gminy Wyszków jaką jest Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wszystkie zadania z tych obszarów wypełniane są poprzez udostępnianie w pełni profesjonalnych obiektów: pływalnia, stadion z restauracją, hala sportowa, plaża miejska (w sezonie letnim). Obiekty zarówno hali sportowej jak i pływalni, dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych. Stadion (http://www.wosir.pl ) Wyszków, ul. T. Kościuszki 54 (0-29) , , Sekretariat: tel./fax: Dział imprez: Dział księgowości: Kryta Pływalnia "Błękitna" Wyszków, ul. Geodetów 45 (0-29) Gł. Specjalista ds. technicznych: tel wew. 33 Kierownik obiektu: tel , tel./fax: Hala Sportowa Wyszków, ul. Geodetów 45 Kierownik obiektu: (0-29)

43 Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji oferuje organizację obozów sporotwych, konsultacji szkolniowych, wypoczynku na sportowo oraz innych akcji w czasie ferii letnich i zimowych. Istnieje również możliwość ustalenia innych terminów w trakcie roku. W zależności od pory roku, WOSiR jest organizatorem różnego rodzaju imprez i zawodów sportowych. W okresie wiosenno-letnim są to m. in. rozgrywki ''6'' piłkarskich (na boisku przy ul. T. Kościuszki), turnieje ''4'' siatkarskich (na Plaży Miejskiej), rajdy rowerowe, turnieje koszykówki ulicznej (streetball-u). W okresie wakacji WOSiR prowadzi Plażę Miejską nad Bugiem (m.in. wypożyczalnia kajaków, turnieje piłki siatkowej, konkursy budowli z piasku, zawody kajakowe, festyny, itp.). Natomiast w okresie zimowym głowną areną rywalizacji sportowej jest hala sportowa. Późną jesienią rozpoczynają się rozgrywki Wyszkowskiej Ligi Piłki Siatkowej, Halowej Ligi ''6'' Piłkarskich zakładów pracy, szkół i osiedli mieszkaniowych. Z końcem roku rozgrywane są również Mistrzostwa Wyszkowa w Tenisie Stołowym. Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji już od kilku lat prowadzi także sekcje piłki nożnej dla dzieci i młodzieży, uczęszczjących do wyszkowskich szkół podstawowych i gimnazjów. W sezonie piłkarskim 2007/2008 w rozgrywkach prowadzonych przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej występują drużyny: ● żaki (rocznik 1996) – Trener Krzysztof Ogrodziński, ● trampkarze młodsi (rocznik 1994) – Trener Mieczysław Albera, ● trampkarze starsi (rocznik 1992) – Trener Mieczysław Albera.

44 PONADTO MOŻEMY WYRÓŻNIĆ:
Kolarski klub Sportowy "START" Wyszków, ul. Jesionowa 21 (Skuszew), tel.: (0 prefiks 29) Miejski Klub Sportowy ''Bug'' Wyszków ul. T. Kościuszki 54, Wyszków, tel.: (0-29) , Szkoła Sztuk Walki i Samoobrony "Kobra" Wyszków 3, Tumanek 43 Uczniowski Klub Sportowy "Polonez" Wyszków, ul. Geodetów 45, tel.: (0-29) Uczniowski Klub Sportowy "Fuks" Wyszków 3,ul. S. Batorego 6, tel.: (0-29)

45 Wyszków posiada ciekawe walory naturalne
Rzeka Bug Lasy sosnowe Nadburzański Park Krajobrazowy Rośliny i zwierzęta chronione Wrzosowiska mącznicowe

46 ATRAKCJE dodatkowe: Pływanie kajakiem po Bugu Rejs gondolą po Bugu
Jazda konna Ogniska Spacery Wycieczki rowerowe Gry zespołowe Jesienią grzybobranie

47 Turystyka i rekreacja Lasy zajmują tu ponad 33% powierzchni. Zaledwie 40 km od Warszawy w projektowanym rezerwacie Fidest można spotkać łosia, bobra, żurawia czy brodźca. Występują tu rzadkie gatunki roślin - widłaki jałowcowate czy narecznica grzebieniasta. W Długosiodle warto zobaczyć blisko sześćsetletni dąb szypułkowy "Jan" o obwodzie 680 cm. Na szczupaki, sumy, sandacze, bolenie, świnki i raki zapraszają włodarze malowniczo położonych w dolinach Bugu i Narwii gmin Brańszczyk, Długosiodło, Rząśnik, Somianka, Wyszków i Zabrodzie.

48 Mikroklimat miejscowości Rybienko Leśne, Rybno, Gulczewo, Drogoszewo, Kamieńczyk, Świniotop oraz Somianka zachęca do osiedlenia się i wypoczynku. Dla wypoczywających aktywnie są konie w Rybienku Leśnym, Świniotopii i Tulewie. Miłośnicy czynnego wypoczynku z pewnością chętnie skorzystają ze skuterów wodnych, kajaków, a niebywałą atrakcją są pływające wzdłuż rzeki Bug gondole. Chętni mogą wybrać rejsy kilkudniowe ciągnące się od naszej wschodniej granicy, jak i jednodniowe, przy konkurencyjnych cenach i niepowtarzalnych wrażeniach. Dzieci z pewnością ucieszą przejażdżki bryczkami i kucykami, a także ferma strusiów w Somiance. Miłośnicy wsi mazowieckiej znajdą przytulny kącik w jednym z gospodarstw agroturystycznych na terenie powiatu. Największa ich liczba znajduje się w gminie Brańszczyk, położonej nad Bugiem. Gospodarze oferują nie tylko noclegi, ale także wyżywienie.

49 ADRESy INTERNETOWe

50 Urząd Miejski w Wyszkowie
Aleja Róż 2, Wyszków Nr konta bankowego tel.: (0-29) /08 fax: (0-29) godziny urzędowania: , wtorek

51 Wyszkowski Ośrodek Kultury "Hutnik"
Wyszków, ul. Prosta 7 tel./fax: +48 (0-29) Szczegóły + plan dojazdu

52 Kino Wyszkowskiego Ośrodka Kultury Hutnik
tel adres Wyszków, Kościuszki 9 woj. mazowieckie godziny otwarcia: poniedziałek - piątek: sobota: niedziela: 16-21 załącznik: przycisnąć

53 MIEJSKO-GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
   BIBLIOTEKA GŁÓWNA:        ul. Gen. Sowińskiego Wyszków tel. (0-29)

54 Dziękuje bardzo za uwagę

55 Pracę wykonała: Joanna Wróbel Kl. III TH


Pobierz ppt "Oferta turystyczna GMINY WYSZKÓW."

Podobne prezentacje


Reklamy Google