Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Białoruś graniczy od zachodu z Polską, od północy z Litwą i Łotwą, od wschodu z Rosją i od południa z Ukrainą. Nie posiada dostępu do morza.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Białoruś graniczy od zachodu z Polską, od północy z Litwą i Łotwą, od wschodu z Rosją i od południa z Ukrainą. Nie posiada dostępu do morza."— Zapis prezentacji:

1

2 Białoruś graniczy od zachodu z Polską, od północy z Litwą i Łotwą, od wschodu z Rosją i od południa z Ukrainą. Nie posiada dostępu do morza.

3 Godło przedstawia zielony kontur Republiki Białorusi na tle złotych promieni słońca nad kulą ziemską. Nad konturem znajduje się czerwona pięcioramienna gwiazda. Z lewej i prawej stron kontur granic opasany jest wiankiem ze złotych kłosów, przeplecionych kwiatami koniczyny. Flaga w 1918 roku. Aktualna flaga zastąpiła biało-czerwono zieloną, używaną w latach 1991-1995 Republiki Białorusi jest ósmą z kolei przyjętą po powstaniu państwa białoruskiego.

4 W Białorusi jest ok.9,466 miliona ludzi. KUCHNIA Tradycyjnymi daniami jest babka ziemniaczana i sernik polany kisielem z leśnych jagód. Głównymi składnikami babki ziemniaczanej jest ziemniak i boczek. Głównym składnikiem sernika jest ser i jagody leśne.

5 BANKNO T W Białorusi obowiązuje waluta Rubel Białoruski. Stolica Stolicą Białorusi jest Mińsk.

6 LINKI http://stosunki- miedzynarodowe.pl/panst wa/114-bialorus http://pl.wikipedia.org /wiki/God%C5%82o_B ia%C5%82orusi http://www.pevich.biz/p ol/partner_na_bialorusi.ht ml http://colnect.com/pl/ban knotes/banknote/944- 100_Rublei-1992_Issue- Bia%C5%82oru%C5%9B


Pobierz ppt "Białoruś graniczy od zachodu z Polską, od północy z Litwą i Łotwą, od wschodu z Rosją i od południa z Ukrainą. Nie posiada dostępu do morza."

Podobne prezentacje


Reklamy Google