Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Celica została zaprojektowana z myślą o kierowcach młodych duchem, którzy oczekiwali od samochodu więcej niż tylko środka transportu, Stylizacja, oparta.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Celica została zaprojektowana z myślą o kierowcach młodych duchem, którzy oczekiwali od samochodu więcej niż tylko środka transportu, Stylizacja, oparta."— Zapis prezentacji:

1 Celica została zaprojektowana z myślą o kierowcach młodych duchem, którzy oczekiwali od samochodu więcej niż tylko środka transportu, Stylizacja, oparta na segmencie samochodów sportowych, była dosyć rewolucyjna jak na te czasy.

2

3 Pierwsza Celica była wyposażona w czterocylindrowy gaźnikowy silnik o pojemności 1.6 litra. Dostępna była wyłącznie w opcji ST jako dwudrzwiowe sportowe coupe. Celica od początku sprzedawała się dobrze. Pierwsza znacząca zmiana nastąpiła w 1974 roku, kiedy to wprowadzony został model GT. Posiadał on dwulitrową jednostkę, który w różnych wersjach napędzał celiki przez następne 11 lat. W 1976 roku linia Celiki została powiększona o model liftback, dostępny jedynie w wersji GT. Sam pakiet GT zawierał w sobie większy silnik, usportowione przełożenia, lepsze wyposażenie, itd. Liftback był markowany jako sport-touring. Oferował lepszy komfort oraz większą pojemność bagażową niż wersja notch-back.

4

5

6 Celica drugiej generacji została zaprezentowana w 1978 i podobnie jak model pierwszy oferowana była w wersjach ST i GT. Różnica pomiędzy I genaracją i II polegała na tym, że w nowym modelu zastosowano w obu wersjach 2.2- litrowy silnik o większej mocy. Nowa generacja oferowała ogólnie większe bezpieczeństwo, moc i ekonomiczność.

7

8

9 W 1981 roku wprowadzono do sprzedaży Celikę trzeciej generacji. W stosunku do poprzednbiego modelu została poprawiona stylizacja, a także moc, którą dostarczał już 2.4-litrowy silnik. Wprowadzony został dodatkowy model o oznaczeniu GT-S. Miał on sprowadzić Celikę na sportową ścieżkę, z której zjechała II generacja, kiedy to postawiono na powiększenie samochodu. Opcja GT-S zawierała większe koła i opony, inne zderzaki, sportowe zawieszenie oraz sportowe wnętrze, które posiadało specjalne fotele i skórzane obicia kierownicy i gałki zmiany biegów.

10

11

12 Od 1986 roku Celica została zmieniona kompletnie. Był to zupełnie nowy samochód z napędem na przednią oś, opływowym kształtem i nową czterocylindrową dwulitrową jednostką z dwoma wałkami rozrządu (TwinCam). Były dostępne 3 modele - ST, GT i GT-S. Wszystkie dostępne zarówno w wersji liftback, jak i coupe. Model ST posiadał 116-okonny natomiast GT-S 135- okonny silnik. Oba z pojemności dwóch litrów. Dostępne były wersje z napędem zarówno na przednią oś, jak i 4x4, co uczyniło z Celiki doskonały sportowy samochód. W 1988 roku, Toyota zaprezentowała "The Ultimate Celica", z dwulitrowym turbodoładowanym silnikiem o napędzie na cztery koła. Z miejsca stała się ona flagowym reprezentantem linii Celiki.

13

14

15 Celika piątej generacji została zaprezentowana w 1990 roku. Ulepszono w niej stylizację, powiększono koła i opony oraz zwiększono moc. Wprowadzono wersję GT-S, która posiadała 2.2-ulitrowy silnik oraz wersję ST - 1.6 litra. Wszystkie posiadały szesnastozaworowe silniki DOHC. ABS, podobnie jak inne obfite opcjonalne wyposażenie możliwe było w każdej wersji. Jedynie wersja turbo posiadała wszystko w standardzie. Była to skórzana tapicerka, dziesięciogłośnikowe nagłośnienie, elektrycznie sterowane fotele, szyberdach. Wersja ta była najdroższa w historii modelu. Podobnie jak cenowo - była to też najmocniejsza jednostka w historii. Posiadała 200 koni.

16

17

18 Od 1994 roku Toyota przyhamowała. Szósta generacja miała niewiele wspólnego ze swoimi starszymi siostrami. Celica była dostępna wyłącznie w wersji ST i GT w modelu na 1994 rok. Było jednakże możliwe opcjonalne sportowe wyposażenie w wersji GT. Początkowo nie było wersji 4x4, ani convertible. Stylizacja nowej celiki z czterema okrągłymi światłami z przodu została okrzynięka jako "Supreska". Dostepne jednak były zarówno wersje coupe, jak i liftback. Zostało wprowadzone nowe wyposażenie związane z bezpieczeństwem. Poduszki powieczne dla kierowcy i pasażera jak i ABS znalazły się w standardzie. W 1996 Celica otrzymała w opcji boczne, bardziej opływowe progi w celu zwiększenia aerodynamiki. Podobnie było z przerobionym przednim zderzakiem. W opcji znalazły się także dodatkowe przednie światła i grill (standardowy w wersji GT). 1998 roku zaprzestano produkcji modelu ST. Pozostał jedynie model GT (coupe, liftback i convertible). Wszystkie celiki z 1998 roku otrzymały dodatkowe wyposażenie, podnosząc jednocześnie Celikę do wyższego standardu.

19

20

21 Nowa Toyota Celica jest siódmą generacją słynnego sportowego coupe, które dwukrotnie zdobyło tytuł mistrza świata w rajdach w latach 1993 i 1994. Nowy model, którego prezentacja odbyła się na tegorocznym Międzynarodowym Salonie Samochodowym we Frankfurcie to zupełnie nowa maszyna. Odmienna od swych poprzedniczek zarówno stylistyką jak i konstrukcją poszczególnych mechanizmów. Zachowano dotychczasowy charakter auta, czyli czteromiejscowego coupe z silnikiem umieszczonym z przodu i napędzającym przednie koła. Do napędu zastosowano jednak zupełnie nowy silnik i skrzynię biegów. Silnik ma pojemność 1.8 l i został skonstruowany w technologii VVT-i (zmienne fazy rozrządu). Skrzynia biegów otrzymała dodatkowy 6 bieg. Dzięki unikatowej konstrukcji nadwozia i nowoczesnemu silnikowi uzyskano wysoki stosunek mocy do masy auta co gwarantuje doskonałe osiągi. Nowa Toyota Celica jest siódmą generacją słynnego sportowego coupe, które dwukrotnie zdobyło tytuł mistrza świata w rajdach w latach 1993 i 1994. Nowy model, którego prezentacja odbyła się na tegorocznym Międzynarodowym Salonie Samochodowym we Frankfurcie to zupełnie nowa maszyna. Odmienna od swych poprzedniczek zarówno stylistyką jak i konstrukcją poszczególnych mechanizmów. Zachowano dotychczasowy charakter auta, czyli czteromiejscowego coupe z silnikiem umieszczonym z przodu i napędzającym przednie koła. Do napędu zastosowano jednak zupełnie nowy silnik i skrzynię biegów. Silnik ma pojemność 1.8 l i został skonstruowany w technologii VVT-i (zmienne fazy rozrządu). Skrzynia biegów otrzymała dodatkowy 6 bieg. Dzięki unikatowej konstrukcji nadwozia i nowoczesnemu silnikowi uzyskano wysoki stosunek mocy do masy auta co gwarantuje doskonałe osiągi. Efektem wykorzystania najnowszych technik w dziedzinie projektowania nadwozi jest uzyskanie niebywale lekkiego szkieletu karoserii i doskonałego współczynnika oporu powietrza wynoszącego zaledwie 0,31. Dzięki tym usprawnieniom i nowoczesnemu silnikowi zużycie paliwa spadło do 7.7 lita na 100 km co w klasie samochodów sportowych do tej pory było niespotykane. Nowa Celica została seryjnie wyposażona w dwie poduszki powietrzne, ABS, EBD, napinacze pasów bezpieczeństwa z ogranicznikami siły napięcia. Progi przednie i środkowe poprzeczki płyty podłogowej wykonano z wysoko wytrzymałej stali w celu lepszej ochrony kierowców i pasażerów przed skutkami kolizji. Wzmocniono także belki w drzwiach i przednią część płyty podłogowej. Zastosowano nowy system mocowania pedału hamulca przez co zminimalizowano prawdopodobieństwo urazów stóp kierowcy. Układ hamulcowy wyposażono w 14" wentylowane tarcze. Do wyposażenia seryjnego nowej Celicy należy oprócz już wspomnianych poduszek, układów ABS, EBD między innymi skórzana tapicerka, klimatyzacja, elektrycznie sterowane szyby, centralny zamek, otwierany dach, 16" aluminiowe koła.

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

45


Pobierz ppt "Celica została zaprojektowana z myślą o kierowcach młodych duchem, którzy oczekiwali od samochodu więcej niż tylko środka transportu, Stylizacja, oparta."

Podobne prezentacje


Reklamy Google