Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Autorki: Maja Fedoryka, Joanna Luty

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Autorki: Maja Fedoryka, Joanna Luty"— Zapis prezentacji:

1 Autorki: Maja Fedoryka, Joanna Luty
ALTERNATYWNE SYSTEMY Autorki: Maja Fedoryka, Joanna Luty

2 UNIX Unix Time Sharing System pisane również jako UNIX, choć nie jest to skrót – nazwa "UNIX" jest kalamburem określenia MULTICS, który był wzorem dla Uniksa) to system operacyjny napisany w 1969 r. w Bell Labs (UNIX System Laboratories, USL) przez Dennisa Ritchie i Kena Thompsona. Rozwijany później w bardzo dynamiczny sposób, co zaowocowało powstaniem wielu odmian i implementacji.

3 Mac Os Mac OS to system operacyjny dla komputerów Macintosh firmy Apple. Był to pierwszy ogólnodostępny system operacyjny wyposażony w graficzny interfejs użytkownika (GUI). Wcześniejsze komputery Apple pracowały w oparciu o interfejs tekstowy. Idea graficznego interfejsu została zaczerpnięta przez inżynierów Apple z laboratoriów firmy Xerox w Palo Alto, gdzie w 1973 roku stworzono Alto pierwszy komputer z graficznym interfejsem.

4 Linux Linux - system operacyjny dla komputerów, jak również jego jądro. Kompletny system operacyjny (jądro i programy użytkownika) jest przez niektórych (m.in. projekt GNU oraz Debian) nazywany GNU/Linux, niemniej w niniejszym artykule przyjęto prostszą wersję nazewnictwa (bez przedrostka "GNU/").

5 Logo Unixu, Mac Os i Linuxa


Pobierz ppt "Autorki: Maja Fedoryka, Joanna Luty"

Podobne prezentacje


Reklamy Google