Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Realizuje projekt: www.krynice.pl w ramach programu Równać Szanse.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Realizuje projekt: www.krynice.pl w ramach programu Równać Szanse."— Zapis prezentacji:

1 realizuje projekt: w ramach programu Równać Szanse

2 Twórcą jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, a administratorem Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży

3 Misją Programu Równać Szanse jest wyrównywanie szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży z terenów wiejskich i małych miast (do mieszkańców).

4 1)Rozwinięcie umiejętności pracy w grupie poprzez udział w zajęciach warsztatowych, 2)Rozwijanie umiejętności właściwej oceny środowiska poprzez odkrywanie lokalnego środowiska, 3)Nawiązanie nowych relacji młodzieży z otaczającym środowiskiem lokalnym

5 Zaczynamy od promowania naszej wymyślonej zasady 3 P, zawierającej się w trzech ważnych dla naszej idei słowach: poznaj- pokochaj – pokaż.

6 Czyli poznać przeszłość, odkryć tajemnice historii i ludzi mieszkających obok nas po to, aby stworzyć nasz własny ślad i pokazać to nasze własne i wyjątkowe miejsce na Ziemi!!!

7 A zatem - poznaj – pokochaj- pokaż własną wieś, a zobaczysz, co dobrego może się zdarzyć!

8 Najpierw warsztaty historyczne. Wielu z nas nie miało świadomości, iż zwykłe pamiątki rodzinne, często zakurzone i głęboko ukryte przed światłem dziennym, to najprawdziwsza kopalnia wiedzy o naszej gminie Krynice.

9 W swojej kolekcji wspomnień mamy m.in. portret dziadka Stasia- ucznia szkoły wojskowej

10 Medal babci Aleksandry, który upamiętnia 55 rocznicę bitwy pod Zaborecznym

11 Żelazko prababci Leokadii z najprawdziwszą duszą

12 Figurka ufundowana przez pra- pradziadka Kazimierza

13 (…) a na polanie, która się tam znajduje rośnie wielka kępa poziomek, które mają niepowtarzalny zapach i smak, gdyż są całkowicie naturalne i dojrzewają w blasku czerwcowego słońca.

14 …Moja wieś nie jest nudna. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Pomimo upływu lat ludzie dalej chcą w niej mieszkać.

15 (…) Kiedy spada pierwszy śnieg na Wapaniarce stawiam karmik dla ptaków. Lubię tam przebywać o każdej porze roku, ponieważ każda z nich ma swój urok

16 Pierwsze warsztaty fotograficzne, to od razu rzucenie na tzw. głęboką wodę – po części teoretycznej, idziemy w plener!!! Najodważniejsza jest Agnieszka i to ona pierwsza bierze do ręki aparat

17 Wszyscy chcą iść najpierw nad zalew, tam dopiero można poszaleć z aparatem- woda, krajobraz wokół, roślinność, i nawet bezkrwawe polowanie z aparatem na kaczki !

18 Spotkanie drugie - to kolejna porcja wiedzy fotograficznej i wspólne podpatrywanie przyrody, ludzi i miejsc przez pryzmat aparatu.

19 1. Romualda Szpatuśko- Krynice 2. Łukasz Terlecki- Majdan Sielec 3. Filip Ananicz- Krynice 4. Cezary Sierzyński- Majdan Sielec 5. Karol Wojczuk- Krynice 6. Aleksandra Wiśniewska- Majdan Krynicki 7. Magdalena Cybula- Polany 8. Joanna Mochnaczewska- Zwiartów

20 9. Jarosław Matuszak- Majdan Krynicki 10. Ewelina Mielnicka- Huta Dzierążyńska 11. Natalia Stopa- Majdan Krynicki 12. Agnieszka Smoląg- Antoniówka 13. Aneta Wardach- Majdan Sielec 14. Aneta Wardach- Majdan Sielec 15. Patrycja Kołodziej- Zadnoga 16. Piotr Chwaleba- Dąbrowa 17. Przemek Fuchs- Zwiartów

21 ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "Realizuje projekt: www.krynice.pl w ramach programu Równać Szanse."

Podobne prezentacje


Reklamy Google