Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Londyn Bajeczna podróż ….

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Londyn Bajeczna podróż …."— Zapis prezentacji:

1 Londyn Bajeczna podróż ….

2 Terminy:

3 W programie min.; •Nauka tańca współczesnego. •Treningi relaksacyjne. •Zwiedzanie miasta i okolic. •Pobyt w muzeum . •Dyskoteki i zabawy grupowe •A także wiele innych .

4 Dzielnica miasta : Wembley, północny Londyn.
Hotel mieści sie w odległości 30 km od lotniska Heathrow skąd nowoczesny system dróg pozwoli dotrzeć w ciągu 30 min Portobello Road gdzie w każdy weekend odbywa sie największy targ antyków. Lotnisko Heathrow oddalone jest o 30 km od hotelu i można do niego dojechać w przeciągu 20 min..

5 Opis hotelu : Wembley Plaza to luksusowy hotel położony na obrzeżach Londynu. Wszystkie 306 pokoi urządzonych jest w nowoczesnym stylu, z jasnymi drewnianymi meblami i widokiem na Królewskie ogrody botaniczne. W pokojach znajdują sie : TV, Sony Playstation, łącze internetowe, zestaw do przygotowywania kawy i herbaty, łazienka, suszarka do włosów. Tuz obok hotelu znajduje sie stacja metro.

6 Pokoje: Pokój dwuosobowy: Bez śniadania: 300 zł Ze śniadaniem : 330zł
Opis pokoju : 1 łóżko podwójne. Nowoczesny wystrój z meblami z jasnego drewna, a także TV, Sony Playstation , łącze internetowe, zestaw do parzenia kawy i herbaty, łazienka, suszarka do włosów. Pokój trzyosobowy : Bez śniadania : 370 zł Ze śniadaniem : 400 zł 3 łóżka pojedyncze. Nowoczesny wystrój z meblami z jasnego drewna a także TV, Sony Playstation , łącze internetowe , zestaw do parzenia kawy i herbaty . łazienka, suszarka do włosów.

7 Restauracje znajdujące się w hotelu :
-Celebrities (serwuje dania międzynarodowe w porze śniadania, lunchu i kolacji ) -Galleria ( dostępne są tam przekąski i szeroki wybór win i innych mocniejszych alkoholi ) - Iobby (można znaleźć bezpłatne gazety, a obsługa w recepcji czynnej cala dobę wymieni waluty i zapewni room service o każdej porze. Pomagają także zorganizować bilety na jeden z najbardziej znanych londyńskich przedstawień, udziela informacji o lokalnych atrakcjach i wycieczkach krajoznawczych )

8 Informacje dodatkowe :
-Liczba pokoi : 306 -Liczba pięter : 10 -Początek doby hotelowej : 15:00 -Koniec doby hotelowej : 12:0o Koszt : ok.3000 zł Kontakt : lub

9 W okolicy hotelu :

10 Stadion Wembley Stadion Wembley (Nowy Wembley) – angielski narodowy stadion sportowy znajdujący się w dzielnicy Wembley w Londynie. Posiada miejsc i jest trzecim co do wielkości stadionem w Europie .Jest to obecnie jeden z najnowocześniejszych obiektów sportowych na świecie. Stadion został zbudowany w latach Pierwszy oficjalny mecz na nowym Wembley odbył się 24 marca 2007 pomiędzy piłkarskimi reprezentacjami Anglii i Włoch do lat 21.   Ciekawostki... * pod murawą stadionu w jej centralnym punkcie, na głębokości kilku metrów umieszczona została tzw. "kapsuła czasu" c(ang. the time apsule) - stalowa, otwierana kula, w której zachowano na pamiątkę m.in. fragment murawy starego Wembley, nagranie DVD z finałowego meczu mistrzostw świata 1966 r., czy księgę zawierającą archiwum wszystkich meczów reprezentacji Anglii na starym stadionie. * przed wejściem na stadion znajduje się pomnik B. Moore'a, jednego z najsłynniejszych angielskich piłkarzy, kapitana mistrzów świata z 1966 r. * na stadionie znajduje się toalet - więcej niż w jakimkolwiek innym budynku na świecie; * na terenie stadionu znajduje się kilka sal konferencyjnych, kilkanaście biur, sala bankietowa na gości, hotel na 200 łóżek, 4 restauracje, 688 barów szybkiej obsługi, a także kilkanaście sklepów z pamiątkami dla kibiców.

11 Stadion Wembley

12 Centrum handlowe Brent Cross
Brent Cross w Londynie to pierwsze duże centrum handlowe w Wielkiej Brytanii. Zostało otwarte w roku Znajduje się w dzielnicy Londynu Barnet na skrzyżowaniu autostrady M1 z drogą A406 North Circular.

13 Centrum handlowe Brent Cross

14 Portobello Road (targowisko)
Ulica Portobello biegnąca przez londyńską dzielnicę Notting Hill była niegdyś wiejską drogą prowadzącą do farmy Porto Bello. Portobello Road jest dziś jednym z najdłużej otwartych w kraju, czynnym także w soboty, odwiedzanym głównie przez turystów. To zagłębie staroci nie ogranicza się tylko do straganów wystawienniczych. Stanowią one tylko część, jakby dodatek do właściwych galerii –przeważnie niewielkich– które biegną wzdłuż obu stron tej długiej ulicy. Niemal każda z nich wystawia na zewnątrz kram prezentując turystom to co ma najciekawszego do zaoferowania. To istny wachlarz rozmaitości, począwszy od przedmiotów typowo pamiątkarskich po drogie, odznaczające się wysokim poziomem wykonania dzieła.

15 Portobello Road

16 Mała Wenecja Londyn kryje w sobie miejsca niezykłe. Jedno z nich to kryjąca się w dzielnicy Paddington Mała Wenecja - czarujący zakątek, pełen kanałów i kolorowych barek rzecznych, położony u styku Grand Union Canal, który łączy brytyjską stolicę z Birmingham i Regent’s Canal. Choć Mała Wenecja rozpościera się na powierzchni zaledwie jednej mili kwadratowej tym, którzy się w niej zaszyją pozwala zapomnieć o londyńskim zgiełku i pośpiechu. Nazwę, ze względu na podobieństwo do słynnego włoskiego miasta, nadał jej angielski poeta Robert Browning, który mieszkał tu pod koniec XIX wieku. W tych czasach Małą Wenecję zamieszkiwali nie tylko pisarze i artyści, ale i londyńskie prostytutki. 

17 Mała Wenecja

18 Królewskie Ogrody Botaniczne
Królewskie Ogrody Botaniczne w Kew (ang. The Royal Botanic Gardens, Kew) - rozległy kompleks ogrodów i szklarni pomiędzy Richmond i Kew w Richmond upon Thames, w południowo-zachodnim Londynie. Jest to także organizacja zarządzająca tym kompleksem terenów zieleni wraz z ogrodami Wakehurst Place w Sussex. Jest to jednocześnie placówka naukowa i edukacyjna o międzynarodowym znaczeniu w zakresie badań botanicznych, zatrudniająca około 700 pracowników. Kew Gardens to liczne pracownie naukowe, biblioteka, jedno z największych herbariów na świecie, miejsca obsługujące odwiedzających (restauracje, galerie). W roku 2005 Kew Gardens zostało odwiedzone przez blisko 1,5 miliona gości. W 2003 Kew Gardens zostały wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

19 Królewskie ogrody botaniczne

20 Pałac Buckingham Pałac Buckingham (ang. Buckingham Palace) jest oficjalną rezydencją brytyjskich monarchów i jednocześnie największym na świecie pałacem królewskim wciąż pełniącym swą pierwotną funkcję. Oficjalna londyńska rezydencja królowej. Na placu przed pałacem od 1913 roku stoi pomnik królowej Wiktorii.

21 Pałac Buckingham

22 London Eye London Eye (Londyńskie Oko), nazywane również Millennium Wheel (Koło Milenijne) – koło obserwacyjne (diabelski młyn) znajdujące się w dzielnicy Lambeth w Londynie, na południowym brzegu Tamizy, między mostami Westminster i Hungerford. Zostało zaprojektowane przez Davida Marksa, Julię Barfield, Malcolma Cooka, Marka Sparrowhawka, Stevena Chiltona i Nica Baileya. Koło ma wysokość 135 metrów, a jego pełny obrót trwa około 40 minut. Na kole znajdują się 32 klimatyzowane kapsuły pasażerskie. Niewielka prędkość liniowa tych kabin pozwala na zabieranie i wysadzenie pasażerów bez zatrzymywania koła. 

23 London Eye

24 CHINA TOWN  Dzielnica Soho jest jedną z niewielu dzielnic Londynu, która tętni życiem nie tylko w dzień, ale również po północy. Znajdziemy tu wiele znanych klubów, dyskotek, restauracji, barów i pub'ów. Oprócz lokali żywych nocą są tu również kompleksy kin, teatry przy Shaftesbury Avenue, księgarnie na Charing Cross Road, sklepy - Trocadero Centre oraz salony gier. Częścią Soho jest chińska dzielnica ChinaTown, znane centrum chińskiej społeczności w Londynie. W pobliżu Soho znajdują się 4 stacje metra: - Oxford Circus - Piccadilly Circus - Tottenham Court Road - Leicester Square

25 China Town

26 MUZEUM FIGUR WOSOWYCH Muzeum Figur Woskowych zostało założone przez Marie Tussaud. Dziś w tym Muzeum prezentowane są naturalnej wielkości figury gwiazd filmu, muzyki czy sławnych osobistości (np. Jimi Hendrix, Mel Gibson, David Beckham, Britney Spears, Michael Jackson, Elvis Presley). Jedyni Polacy, których postacie znajdują się w tym muzeum, to noblista Lech Wałęsa oraz papież Jan Paweł II.

27 Muzeum Figur Woskowych

28 TOWER BRIDGE Tower Bridge ("Most Wieżowy") – most zwodzony w Londynie, przeprowadzony przez rzekę Tamizę, w pobliżu Tower of London, od której bierze swą nazwę. Jeden z najbardziej znanych obiektów w Londynie, zbudowany w stylu wiktoriańskim. Jego historia zaczęła się w roku 1872, kiedy to parlament angielski rozpatrzył projekt ustawy dotyczącej budowy drugiego mostu nad Tamizą. Styl mostu miał harmonizować ze stylem zamku. Architektem jego był Horace Jones, który zastosował modną podówczas konstrukcję: stalowy szkielet obłożony kamieniem w stylu neogotyckim. Most został ukończony w Jest mostem zwodzonym, umożliwiającym przepływanie statków oceanicznych do około 40,5 m wysokości powyżej poziomu wody. Przez pierwsze lata był otwierany nawet 6000 razy rocznie teraz jedynie razy na rok.

29 Tower Bridge

30 BIG BEN Big Ben – wieża zegarowa w Londynie. Nazwa początkowo odnosiła się do dzwonu ze St.Stephen's Tower, zwanej również The Clock Tower ,należącej do Pałacu Westminsterskiego. Obecnie nazwa Big Ben odnosi się często zarówno do dzwonu, jak i zegara i samej wieży.

31 Big Ben

32 PARLAMENT Budynek Parlamentu w Londynie (Londres, le Parlement lub Le Parlement de Londres) – seria obrazów namalowanych przez Claude'a Moneta w latach 1900–1904, przedstawiająca budynek Pałacu Westminsterskiego w Londynie

33 Parlament

34 TOWER OF LONDON Tower of London (czasem nazywana Londyńska Tower, oficjalna nazwa ang. Her Majesty's Palace and Fortress, The Tower of London[potrzebne źródło], czyli Pałac i Twierdza Jej Królewskiej Mości) – budowla obronna i pałacowa monarchów Anglii, chociaż ostatni z władców Anglii, który z niej korzystał to Jakub I ( ). Wzniesiona została w 1078 roku dla Wilhelma Zdobywcy. Tower of London było więzieniem, z którego podobno nie było ucieczki, ponieważ wejście było zaraz nad wodą – podpływano łódkami i tam prowadzono więźniów do celi. Więziono tu m.in. króla Anglii Henryka IV, królową Annę Boleyn, Thomasa More'a, Thomasa Cromwella, Lady Jane Grey, żeglarza Waltera Raleigha, a w 1941 r. Rudolfa Hessa. W swej historii budynek był fortecą, więzieniem, pałacem, a nawet służył jako zoo. Budowla (łącznie z Bramą zdrajców) pilnowana jest przez charakterystycznie ubranych strażników, nazywanych Yeomen Warders, a popularnie "beefeaterami" (ang. beefeater – zjadacz wołowiny). W twierdzy są dziś przechowywane liczne zbroje, broń, klejnoty i insygnia koronacyjne (królewski pierścień i jabłko oraz berło z krzyżem i największym na świecie brylantem Cullinanem I, a także koronę brytyjską zdobioną drugim co do wielkości na świecie brylantem Cullinanem II).

35 Twierdza Tower jest do dziś zamieszkana
Twierdza Tower jest do dziś zamieszkana. Jej społeczność tworzą strażnicy Yeomen Warders wraz z rodzinami, naczelnik twierdzy (ang. Resident Governor), urzędnicy oraz kapelan i lekarz. Symbolem Tower są kruki. Popularna legenda głosi, że dopóki na wieżach Tower będą żyły kruki, tak długo trwać będzie imperium brytyjskie. Legenda ta powstała w epoce wiktoriańskiej, nie wcześniej niż z końcem XIX w. Wiadomo jednak, że kruki mieszkają w wieżach zamku co najmniej od czasów panowania Karola II w XVII w. Zadaniem jednego ze strażników Tower (ang. Ravenmaster) jest opieka nad krukami i ich dożywianie. Inna wersja legendy mówi, że gdy wszystkie sześć kruków opuści kiedyś twierdzę, Londyn zginie. Aby tak się nie stało, podcięto im skrzydła i są pilnie strzeżone. Tower of London to popularna atrakcja turystyczna Londynu, położona nad północnym brzegiem Tamizy, otoczona kilkoma rzędami murów i dawnym korytem fosy, w którym obecnie rośnie trawa. Jej wysokość sięga 30 metrów, a grubość murów wynosi 3,6 metra. Centralną część warowni stanowi White Tower, czyli Biała Wieża wzniesiona w XII wieku. Ważny jest też skarbiec (ang. Jewel House), w którym przechowywane są liczne klejnoty i kosztowności.

36 Tower of London


Pobierz ppt "Londyn Bajeczna podróż …."

Podobne prezentacje


Reklamy Google