Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

V DH PROMIENIŚCI Co zrobiliśmy ? Gdzie byliśmy ? Co zobaczyliśmy ?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "V DH PROMIENIŚCI Co zrobiliśmy ? Gdzie byliśmy ? Co zobaczyliśmy ?"— Zapis prezentacji:

1 V DH PROMIENIŚCI Co zrobiliśmy ? Gdzie byliśmy ? Co zobaczyliśmy ?

2 ROZPOCZĘCIE ROKU HARCERSKIEGO Nowy rok harcerski zaczęliśmy pracowicie, a mianowicie organizując dla Hufca Kędzierzyn-Koźle, Rozpoczęcie Roku Harcerskiego. Oficjalna nazwa startu to I Hufcowy Piknik Drużyn. Tematyka imprezy dotyczyła Olgi i Andrzeja Małkowskich z Racji roku 2008 czyli Roku Małkowskich. Było trochę wiedzy, ciekawostek i oczywiście duużo zabawy. :D

3 ANDRZEJKI DRUŻYNY-NABÓR. 29 listopada 2008 roku, kadra drużyny wraz z zastępem starszoharcerskim, przygotowała zbiórkę andrzejkowo - naborową. Efekty widoczne są do teraz. Nowi ludzie są super i już nie są wcale tacy nowi, bo to już nasze ziomy :P Zabawa była świetna. Imprezę wspominamy do dziś bardzo przyjemnie. :D

4 II URODZINY DRUŻYNY Była oczywiście imprezka ;) Również oczywiste jest to, że było duużo słodyczy na wielkie urodzinowe obżarstwo :) Poza tym, trochę powspominaliśmy, sporo śpiewaliśmy. A rano ? A rano tylko pozostało nam sprzątanie i ziewanie. :P Sto lat, sto lat…I jak było ?

5 WESOŁEGO DRZEWKA DRUŻYNKO! :D 17 grudnia 2008 r., ( jak donosi nasz informator była to środa ), odbyła się świąteczna zbiórka drużyny :) Rozmawialiśmy o zwyczajach świątecznych w naszych domach i wymarzonych prezentach :D W ramach dzielenia się opłatkiem wymienialiśmy się słodkościami. Oczywiście składając sobie przy tym życzenia. Atmosfera była magiczna!

6 ZIMOWE SZALEŃSTWA PROMIENISTYCH.. :) Zawody na śniegu i współzawodnictwo między zastępami. A przede wszystkim dobra zabawa i wygłupy na świeżym powietrzu : D

7 HUFCOWY DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ. A więc.. Na hufcowy DMB każda drużyny miała za zadanie przygotować scenkę na temat jednego z europejskich państw. Naszym zadaniem było przedstawienie Anglii. Mieliśmy ubaw po pachy mówiąc po angielsku i bawiąc się w Anglików. :)

8 D zień Myśli Braterskiej – fotki.

9 Prezentacja naszego scoutowego, angielskiego munduru.

10 SPOTKANIE MUZYCZNE 2009 Spotkanie Muzyczne przebiegło w bardzo ciekawej formie. Nocne śpiewanki, warsztaty o ciekawej tematyce (m. in. instrumentalno-wokalne, teatralne) oraz wieczorny koncert Wolnej Grupy Bukowiny. Cała ta atmosfera sprawiła, że aż śpiewać się chciało.. :D Nasza drużyna wystąpiła z piosenką,, Moje góry łaskawe.

11 Z DJĘCIA Z W ARSZTATÓW. Warsztaty origami. Warsztaty instrumentalno-wokalne.

12 BIWAK HARCERZY STARSZYCH NA GÓRZE ŚW. ANNY. :) Wraz z drużyną z Głubczyc, zastęp harcerzy starszych wziął udział w Biwaku Starszoharcerskim, organizowanym przez drużynę z Opola. Na dobry początek gra terenowa, a potem jeszcze wieczorna. Dobra zabawa obecna też przy samodzielny tworzeniu swoich biwakowych koszulek.

13 B iwak, biwak, cd … Twixnijmy to razem – magiczna trójeczka :D Bo razem lepiej :P

14 Prosiakowate koszulki naszej własnej roboty :D

15 RAJD WIOSENNY 2009 Zdecydowaliśmy się na trasę starszoharcerską, dlatego też, pojechaliśmy starszą ekipą. Tak wyszło, że były to same dziewczyny. :D Tematyka była morska..Nauczyłyśmy się więc kilka nowych, przydatnych węzłów i dowiedziałyśmy się ciekawych rzeczy o wyposażeniu statków. Miałyśmy też okazję wymyślić własną szantę marynarską. Było baaardzo gorąco dlatego też opalałyśmy się w ramach przerw na trasie.

16 Warto dodać, że na Rajdzie Wiosennym nasz patrol, we współzawodnictwie zajął I miejsce :D To dla nas wielki sukces, bo po raz pierwszy pojawiliśmy się na starszoharcerskiej trasie. Nasza radość nie znała granic :D

17 Koniec przerwy, czas zakładać plecaki i wyruszać w drogę…

18 TAK, TAK, TO PRAWDZIWY ŚNIEG.. :D

19 PIĘKNE WIDOCZKI Z TRASY.

20 GRUPOWE FOTO NA POŻEGNANIE..

21 INTERCAMP 2009 28 maja wyruszyliśmy na InterCamp - czterodniowy, międzynarodowy biwak, który odbywał się aż w Holandii. Pojechaliśmy częścią ekipy z Promienistych w celu integracji z harcerzami z całego świata oraz ze znajomych drużyn :D Oprócz tego, ze były bardzo ciekawe zajęcia i program, mogliśmy zdobyć wraz z kolegami z zagranicy Friendship Award, czyli odznakę przyjaźni. InterCamp był również doskonałą okazją do podszkolenia języka angielskiego i nie tylko. Był to czas na relaks i można było się trochę wyszaleć :)

22 Za chwilę wyruszamy na wędrówkę.. :)

23 CZWARTA NAD RANEM... :D A EKIPA SIĘ ROZBIJA..

24 HOLENDERSKI WIDOCZEK W TLE :D

25 ZAKOŃCZENIE ROKU HARCERSKIEGO 2009 Czas podsumowań i refleksji. Hufcowe zakończenie odbyło się w Sławięcicach, gdzie czekało na nas kilka zadań związanych z technikami harcerskimi.. Pozgarnialiśmy również niektóre nagrody. :D

26 NASZE NAGRODY :) W roku harcerskim 2008/2009 wygraliśmy Hufcową Ligę Drużyn. W związku z tym jesteśmy obecnie drużyną sztandarową :) Oprócz tego jeden z zastępów ( dokładnie zastęp harcerzy starszych – E.T. ) zdobył I miejsce w hufcowym współzawodnictwie zastępów.

27 Z AKOŃCZENIA C D. :)

28 Funkcyjny zastępu odbiera dyplom za udział we współzawodnictwie.

29 OBÓZ DRUŻYN HUFCA KĘDZIERZYN-KOŹLE POBIEROWO 2009 I nadszedł w końcu, oczekiwany, zapowiadany, niedoczekany …

30 NOWA MIEJSCÓWA ? POBIEROWO 2009. Było to nie małe zaskoczenie, że obóz w tym roku odbył się w Pobierowie, a nie jak przez wiele poprzednich lat w Rudnie. Tematyka była bardzo interesująca. Mianowicie codziennie odwiedzaliśmy inne państwo, mogąc dowiedzieć się czegoś ciekawego. Poznać zwyczaje, niektóre zwroty w danym języku… Oczywiście zabawa była fantastyczna. :D Można wspomnieć tu na przykład o ślubach wraz z koncertem muzyki miłosnej bądź Wieśniackiej Potańcówce Disco Polo. Obóz był okazją do odpoczynku, a także formą nabrania sił na pracę w nowym roku harcerskim. :)

31 M ELDUJĄCY ZASTĘPOWI …

32 Z ACHÓD SŁOŃCA I HARCERSKIE ŚPIEWANKI.

33 D ISCO P OLO P ARTY ! :D

34 Z ASTĘP B RUDNE Ł APY NA A LARMIE MUNDUROWYM. :)

35 D ZIĘKUJEMY SERDECZNIE ZA OBEJRZENIE NASZEJ PREZENTACJI. Jednocześnie gorąco zapraszamy na naszą stronę internetową, gdzie na bieżąco można śledzić nasze harcerskie życie. www.promienisci.pl


Pobierz ppt "V DH PROMIENIŚCI Co zrobiliśmy ? Gdzie byliśmy ? Co zobaczyliśmy ?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google