Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Renata Mosakowska 2ti. Matematyka w architekturze Jednym z wielościanów wykorzystywanych w architekturze jest ostrosłup czworokątny czyli piramida. Najsłynniejsze.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Renata Mosakowska 2ti. Matematyka w architekturze Jednym z wielościanów wykorzystywanych w architekturze jest ostrosłup czworokątny czyli piramida. Najsłynniejsze."— Zapis prezentacji:

1 Renata Mosakowska 2ti

2 Matematyka w architekturze Jednym z wielościanów wykorzystywanych w architekturze jest ostrosłup czworokątny czyli piramida. Najsłynniejsze i największe wzniesiono w Gizie ponad 2 tysiące lat p.n.e. Piramida Cheopsa ma podstawę o boku 230 m,i wysokość 147 m.

3 Najsłynniejszą piramidą w Europie jest ta zbudowana na dziedzińcu paryskiego Luwru. Jej podstawę stanowi kwadrat o boku 35 m.

4 W ogrodzie zoologicznym w Libercu (w północnych Czechach) można zobaczyć interesujący budynek będący schronieniem flamingów.

5 Ciekawą budowę ma również dach D.H Złote tarasy w Warszawie. Jest on zbudowany z trójkątów równobocznych.

6 Matematyka w ogrodzie Wielościenną konstrukcję o trójkątnych ścianach można zobaczyć we Wrocławskim Ogrodzie Zoologicznym. Podobną konstrukcję mają drabinki na placu zabaw.

7 Matematyka w sklepach Ciekawe wielościany możemy znaleźć na półce w sklepie. Przykładem może być opakowanie po czekoladkach w kształcie graniastosłupa o podstawie siedmiokąta gwiaździstego, b ądź opakowanie po cukierkach które jest sześcio - ośmiościanem rombowym małym.

8 Matematyczne łakocie W kształcie ciasteczek znajduje się dużo matematyki. Ciasteczka mogą być w kształcie trójkątów, kwadratów, prostokątów, kół czy chociażby sześciokątów.

9 Matematyka pod stopami Pod stopami też można znaleźć matematykę chociażby na chodniku. Chodnik może być zbudowany np. z kwadratów bądź prostokątów. Pod stopami zobaczymy także klapę kanalizacyjną w kształcie koła.

10 Serdecznie dziękuję za obejrzenie mojej prezentacji

11 źródła ndex.html /wielosciany-wokol-nas /matematyka-pod-stopami-ii /matematyka-pod-stopami /matematyczne-lakocie


Pobierz ppt "Renata Mosakowska 2ti. Matematyka w architekturze Jednym z wielościanów wykorzystywanych w architekturze jest ostrosłup czworokątny czyli piramida. Najsłynniejsze."

Podobne prezentacje


Reklamy Google