Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„TRZY STOLICE NAD DUNAJEM” –

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„TRZY STOLICE NAD DUNAJEM” –"— Zapis prezentacji:

1 „TRZY STOLICE NAD DUNAJEM” 07.08 – 19.08.2006

2 BRATYSŁAWA – WIEDEŃ dzień 1
Krótka wizyta w Bratysławie. Przede wszystkim zwiedzamy labirynt starych uliczek a także wiele z licznych „zabawnych” rzeźb eksponowanych na ulicach Bratysławy. Następnie udajemy się malowniczą ścieżką rowerowa wzdłuż Dunaju do Wiednia .

3 WIEDEŃ dzień 2 Zwiedzanie Wiednia -Wiedeński Prater - najstarszy park rozrywkowy na świecie. Podziwiamy wzniesione w latach 1896/97 diabelskie koło, następnie stare miasto, Katedra Św. Szczepana, która jest symbolem Wiednia i najważniejszą budowlą gotycką w Austrii, piękne fontanny i bardzo dobrze utrzymane kamienice tworzą niepowtarzalny klimat tego pięknego miasta. Przy odrobinie szczęścia trafimy na cykl imprez kulturalnych odbywających się przez całe wakacje przy miejskim ratuszu. Będzie okazja również do kosztowania potraw z kuchni całego świata. .

4 WIEDEŃ - EISENSTADT – RUST dzień 3
Wyjazd z Wiednia wzdłuż Renu do Eisenstadt gdzie oglądamy miasteczko. Warto zobaczyć dom (teraz muzeum) i grób jednego z trzech najwiekszych kompozytorów austryjackich-J.Haydna Przy słonecznej pogodzie korzystamy z basenów położonych na terenie ogrodów miejskich . Następnie udajemy się do Rust nad graniczące z Węgrami, jezioro Neusiedler położone na łagodnych, porośniętych winnicami zboczach gór Rust. Kąpiel jak najbardziej wskazana, woda jest ciepła, jezioro rozległe z licznymi plażami.

5 RUST – SZOMBATHELY dzień 4
Z Rust jedziemy do Szombathely Miasteczko to kusi rzymskimi ruinami, tajemniczymi świątyniami i barokowym centrum. Zobaczymy fragmenty starożytnego miasta (w samym środku Szombathely-Sobotniego miasta) ,a w nich skrzyżowanie miejskich dróg oraz fundamenty domów rzymskich notabli. Przeznaczenie jednego z nich do dziś pozostaje zagadką. Odwiedzimy światynię Izydy(dawnego kultu, który przybył z Egiptu do Rzymu w Iw.n.e.), Świątynia z Szombathely jest jedną z trzech tego typu znajdujących się w Europie.

6 SZOMBATHELY – ZALAEGRERSZEG – KESZTHELY dzień 5
Jedziemy do Keszthely, najstarszego miastem nad Balatonem. Według źródeł historycznych zamieszkiwane było już w czasach rzymskich. Zwiedzimy muzeum Balatonu, po drodze zobaczymy park krajobrazowy, gdzie w założonym arboretum można podziwiać plantację drzew iglastych , cyprysy i sekwoje .

7 KESZTHELY - BALATONAKALI dzień 6
Poruszamy wzdłuż malowniczego, północnego wybrzeża Balatonu, korzystając z usytuowanych tu plaż. Po drodze do Balatonakali przejeżdżamy przez wulkaniczny park krajobrazowy Badascony gdzie można podziwiać kilkunastometrowe bazaltowe kolumny. Korzystamy z basenów i boisk znajdujących się na kempingach wzdłuż Balatonu.

8 BALATONAKALI - SIOFOK dzień 7
Północny brzeg Balatonu, piękne wzgórza pochodzenia wulkanicznego, leśne tereny, obfitujące w źródła doliny, wśród których znajdują się ruiny dawnych zamków. Dojeżdżamy do miejscowości Balatonfured znanej ze źródeł wód mineralnych (źródła znane już były jako lecznicze w XVIIw.). Tam także powstała pierwsza karczma na Węgrzech tzw. Dom Horvatha (XVIIIw.) Na głównym palcu miasta zwanym placem zdrowia stoi studnia z której tryskają owe zdrowotne wody. Po wizycie w Balatonfured jedziemy do Siofok oddalonej o ok. 30km. najwiekszej miejscowości wypoczynkowej nad Balatonem. Tam zwiedzamy śluzę i kanał Sió, które powstały w 292r. Również zobaczymy zbiór strych łodzi sprzed 500 lat zgromadzoną w tym mieście.

9 SIOFOK - ADAND – TOLNANEMEDI – VAJTA dzień 8
Opuszczamy Balaton i jedziemy wzdłuż malowniczej rzeki Sio do niewielkiej miejscowości Simontornya której piękną ozdobą jest średniowieczny zamek, mijamy miejscowość i udajemy się w stronę Dunaju. do miejscowości Vajta.

10 VAJTA - PAKS – DUNAUJVAROS dzień 9
Po przeprawie przez Dunaj w miejscowości Dunafoldvar jedziemy na północ w dół Dunaju do miejscowości Kalocsa . Z tego regionu pochodzi najlepsza papryka na świecie czego doświadczymy w muzeum papryki.

11 DUNAUJVAROS - BUDAPESZT dzień 10
Będziemy kontynuowali naszą wyprawę w kierunku Budapesztu przez Park Narodowy Kiskunsag, który oczywiście zwiedzimy. Pojedziemy dalej doliną Dunaju. Dojedziemy do przedmieść Budapesztu do Gyal gdzie zakładamy kemping.

12 BUDAPESZT dzień 11 Opuścimy Gyal i wyruszymy do Budapesztu. Cały dzień poświęcimy na zwiedzenie Węgierskiej stolicy. Zwiedzimy min. Wzgórze Zamkowe, Most Łańcuchowy, wzgórze Kossutha i budynek Parlamentu.Zwiedzimy też najstarszą budapeszteńską linię metra, plac Bohaterów i słynny, pierwszy na świecie park miejski o charterze publicznym. Wieczorem wyruszamy do Warszawy


Pobierz ppt "„TRZY STOLICE NAD DUNAJEM” –"

Podobne prezentacje


Reklamy Google