Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

DEBATA SZKOLNA.  Korzystamy z komputera pod opieką rodziców lub nauczycieli.  Zgłaszamy dorosłym wszystko, co wydaje nam się podejrzane lub złe.  Korzystamy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "DEBATA SZKOLNA.  Korzystamy z komputera pod opieką rodziców lub nauczycieli.  Zgłaszamy dorosłym wszystko, co wydaje nam się podejrzane lub złe.  Korzystamy."— Zapis prezentacji:

1 DEBATA SZKOLNA

2  Korzystamy z komputera pod opieką rodziców lub nauczycieli.  Zgłaszamy dorosłym wszystko, co wydaje nam się podejrzane lub złe.  Korzystamy tylko ze stron przeznaczonych dla dzieci.  Gramy tylko w gry przeznaczone dla dzieci.  Nie dokuczamy nikomu i nie wyśmiewamy się z nikogo w Internecie (np. na Naszej Klasie), czy też z użyciem telefonu.  Nie podajemy swoich danych w Internecie, ani haseł koleżankom i kolegom.

3  Z komputera korzystamy tylko pod nadzorem rodziców.  Gramy tylko w gry przeznaczone dla dzieci.  Nie robimy zdjęć telefonami komórkowymi i nie nagrywamy filmów.  Nie umieszczamy zdjęć kolegów i koleżanek w portalu Nasza Klasa bez zgody ich rodziców.

4  Korzystamy z komputera tylko pod nadzorem rodziców lub nauczyciela.  Nie kopiujemy tekstów, zdjęć bez podania źródła.  Podczas zajęć wyłączamy telefony.  Nie robimy zdjęć i nie nagrywamy filmów bez zgody innych.  Korzystamy tylko ze stron przeznaczonych dla dzieci.  Nie podajemy w Internecie swoich danych, ani haseł.

5  W sieci, jak w życiu, traktujemy innych tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani.  Nie kopiujemy bezmyślnie tekstów z Internetu (zawsze zapisujemy źródło tekstu).  Pozyskane informacje analizujemy i opracowujemy tak, by przyniosły nam pożytek.  Uczniowie korzystają ze szkolnych komputerów w celach edukacyjnych, nie tracą czasu na gry!  Nie podajemy nikomu danych osobowych.  Pomagamy rodzicom i dziadkom przy obsłudze komputera (iDziennik).  TIK służy polepszeniu jakości życia człowieka.  Pilnujemy się wzajemnie, by telefony podczas lekcji były wyciszone.  Zgłaszamy dorosłym wszelkie przejawy cyberprzemocy.  Wiemy, że plagiat to kradzież.  Mamy ograniczone zaufanie do treści zamieszczanych w Internecie.


Pobierz ppt "DEBATA SZKOLNA.  Korzystamy z komputera pod opieką rodziców lub nauczycieli.  Zgłaszamy dorosłym wszystko, co wydaje nam się podejrzane lub złe.  Korzystamy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google