Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Życie Polskiej Emigracji

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Życie Polskiej Emigracji"— Zapis prezentacji:

1 Życie Polskiej Emigracji
W Wielkiej Brytanii

2 Cztery Fale Polskiej Emigracji Do Wielkiej Brytanii.
fala powojenna - wielkie zasługi historyczne i brak odwagi, fala „solidarnościowa” – angielscy biznesmeni 1990 – Polscy biznesmeni 2004 – Szanse realnej integracji i wpływu

3 Polglish ponglish (także: „ponglisz”, „poglish”, „poglisz”, czasem „polamer”, ,,brejkanie” itp.) – nazwa slangu polsko-angielskiego, którym posługują się Polacy mieszkający i pracujący na Wyspach Brytyjskich (Wielka Brytania i Irlandia) bądź w innych krajach anglojęzycznych. Slang ten oparty jest na języku polskim, ale zawiera wiele wyrazów, zwrotów, wyrażeń oraz konstrukcji składniowych pochodzących z języka angielskiego. Najczęściej spotykany wśród Polaków znających język angielski na poziomie pozwalającym w najlepszym przypadku zrozumieć proste polecenia w pracy bądź zrobić podstawowe zakupy. Cechą charakterystyczną tej hybrydy jest spolszczanie wymowy wyrazów angielskich i dodawanie do nich przyrostków i przedrostków charakterystycznych dla języka polskiego. Wśród Polaków dłużej przebywających w środowisku anglojęzycznym pojawiają się deformacje języka polskiego polegające na używaniu dosłownie tłumaczonych angielskich idiomów, angielskich naleciałościach w wymowie (np. zanik palatalizacji) czy złym używaniu przypadków.

4 Ankieta Na Temat Życia Polaków w Anglii.
Ankieta została wykonana w Letchworth City Garden i okolicach. W ankiecie udział wzięło 20 Polaków. Wiek ankietowanych sięga od lat. W ankiecie udział wzięło 5 kobiet 15 mężczyzn. Większość ankietowanych ma wykształcenie średnie.

5 Pytanie 1

6 Pytanie 2 Na co się skarżą? Większość ankietowanych skarży się na :
Dyskryminację Małe zarobki Brak rodziny

7 Pytanie 3

8 Pytanie 4

9 Pytanie 5

10 Pytanie 7

11 Pytanie 8

12 Pytanie 9

13 Pytanie 10

14 Pytanie 13

15 Źródła: :http://www.sciaga.pl/tekst/ polscy_emigranci_w_anglii/strona/2/


Pobierz ppt "Życie Polskiej Emigracji"

Podobne prezentacje


Reklamy Google