Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dziękujemy za zachęcanie nas do myślenia tak dobrze i uczciwie,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dziękujemy za zachęcanie nas do myślenia tak dobrze i uczciwie,"— Zapis prezentacji:

1 Dziękujemy za zachęcanie nas do myślenia tak dobrze i uczciwie,
Dziękujemy Pani Dyrektor Joannie Jasion za pokazanie nam, że porażki mogą nas czegoś pożytecznego nauczyć, że gdy przeżywamy trudności, możemy odkryć swą siłę; że miłość i życzliwość często znajdujemy w najciemniejsze dni. Dziękujemy za zachęcanie nas do myślenia tak dobrze i uczciwie, jak tylko to możliwe… I za dodawanie nam odwagi do tego, aby pytać. Dziękujemy za pokazanie nam, jak można śmiało bronić tego, co uważamy za słuszne… nawet jeśli trzęsiemy się ze strachu.

2 Z wyrazami wdzięczności Siostrze Jadwidze Kaczmarczyk…
Siostra jako dobry nauczyciel wiedziała, kiedy byliśmy bardzo smutni. Nawet jeśli nie powiedziała ani słowa, dawała Siostra nam do zrozumienia, że mogliśmy Jej powiedzieć o wszystkim, jeśli chcieliśmy. Dziękujemy za dobre słowo.

3 Dzięki Pani Profesor Teresie Kliś pozbyliśmy się strachu przed tym,
czego nie rozumiemy – i przekonaliśmy się, że jednak możemy to zrozumieć. Dziękujemy Pani, że jest Pani osobą, której możemy zaufać – i do której mogliśmy się zwrócić, gdy życie stawało się trudne. Dziękujemy Pani za rozwiązanie zawiłych problemów.

4 W podziękowaniu Pani Profesor Agnieszce Kubas
Od nauczycieli oczekuje się, że dadzą sobie radę z tymi dziećmi, z którymi nie poradzili sobie rodzice, lekarz, jeden czy dwóch psychologów i tłum pracowników społecznych. Twierdzi się wtedy, że wszystko, czego tym dzieciom potrzeba, to Normalne Środowisko Szkolne.

5 Z wyrazami wdzięczności
dla Pana Profesora Andrzeja Ruszera Niektórzy nauczyciele sprawiają, że dla ucznia otrzymanie dobrej oceny jest jedyną motywacja do nauki. Pan sprawił, że uczenie się może być również dobrą zabawą – dziękujemy Panu za to. Pan Profesor Ryszard Zięba patrząc na zapisane strony naszych wypracowań, które wyglądały czasem jak kłębek poplątanych nici, potrafił zrozumieć, co mieliśmy na myśli. Nie musieliśmy tego przepisywać. Pan Profesor po prostu lekko nimi potrząsał i wszystkie słowa nabierały „czytelnego kształtu”.

6 Pani Profesor Grażyna Demidowska jako dobry nauczyciel widziała, kiedy uczeń naprawdę się starał - nawet jeśli rezultaty były mizerne. Dziękujemy, że pokazywała Pani, że zauważa ten wysiłek. Dziękujemy Pani Profesor Lucynie Dopart, która jako dobry nauczyciel naprawdę troszczyła się o uczniów, wtedy troska ta rozwijała się i „pomnażała” w każdym z nas.

7 Pani Profesor Ewa Gdowska pokazała nam, że bycie zwyczajnym człowiekiem jest wartościowe, bo zwyczajni ludzie tak naprawdę nie są zwyczajni. Każdy z nich potrafi robić coś wyjątkowego. Każdy z nich jest cenny dla tych, których kocha. Lecz, jeśli nie chcemy być zwyczajni, nie musimy. Dziękujemy Pani Profesor za to.

8 Wyrazy wdzięczności dla Pani Profesor Jadwigi Mazur za to,
że zatrzymywała Pani zło i niesprawiedliwość tego świata na zewnątrz - wystarczająco długo, abyśmy zebrali siły do walki z nimi. Pokazała nam Pani wartość dobroci serca. Pokazała nam siłę cierpliwości, odwagi i poświęcenia. Dała nam szansę na prawdziwe życie. Dzięki Pani Profesor Annie Zapłotny zrozumieliśmy, że dobrzy nauczyciele potrafią przekonać swoich uczniów, że nauka nie jest narzuconym ciężarem,ani ograniczeniem swobody, lecz fascynującą przygodą i kluczem do wolności większej, niż dotąd doświadczyliśmy.

9 Ojciec Marcin Siemek jako dobry nauczyciel
pomagał nam wydobyć coś dobrego nawet z trudnych momentów życia. Dziękujemy! Siostra Helena Skupień uczyła nas poszukiwać, odkrywać, żyć, w zachwycie. „Bądź dobrym człowiekiem, a twoje życie rozkwitnie”. To słowa Siostry Małgorzaty. I to jest prawda. Dziękujemy Siostrze za to motto.

10 Pani Profesor Elżbieta Stawiarska na lekcjach nigdy nie pchała nas na niezbadaną skałę, ani na twardy granit. Pokazała nam Pani miejsca, na których możemy postawić stopę i uchwycić się skały. Dziękujemy. Dziękujemy Pani Profesor Dorocie Majewskiej, że wkładała piękno w nasze dłonie. Jako nauczyciel dawała nam Pani słowa, obrazy, idee, na których budowaliśmy nasze życie. Cokolwiek zbudujemy w przyszłości, dzięki Pani pomocy mamy już gotowe fundamenty.

11 Pan Profesor Maciej Pabisek
Lubimy nauczycieli, którzy czytali nasze opowiadania z podziałem na role; którym nie przeszkadzało to, że fałszujemy – jeśli tylko śpiewanie sprawiało nam przyjemność; którzy często się uśmiechali; którzy woleli być czasem zwyczajni, niż stale władczy i silni; którzy mieli swoje powiedzonka. Panie Profesorze, to o Panu! Dziękujemy! Dzięki Pani Profesor Annie Wójcik wiemy, że najmniejszy brylant błyszczy mocniej, niż duże, ale zwykłe szkło, że lepiej jest robić małe rzeczy dobrze, niż wielkie - ale byle jak.

12 Pan Profesor Marek Batorski
W poniedziałek powiedział Pan: ”Teraz rozumiem. Bardzo dobrze to wyjaśniłeś”. We wtorek powiedział Pan: „Wielkie nieba! – to jest piękne. W jaki sposób osiągnęliście ten efekt świetlny?” W środę powiedział Pan: „Czy mogę dostać kopię twojego wiersza?” W czwartek powiedział Pan: „Proszę, wyjdź na środek sali i pokaż swoją pracę klasie”. W piątek powiedział Pan: „Dziękuję ci. To było bardzo, bardzo miłe”. I w ten sposób ofiarował Pan pięciorgu uczniom podarunki, które przetrwają całe życie.

13 Wdzięczni Pani Profesor Halinie Kołodziejczyk, pamiętamy o tym, że:
jakikolwiek chaos nie panowałby na zewnątrz - wiedzieliśmy, że w Pani klasie znajdziemy porządek, sprawiedliwość i możliwość nauki. I tolerancję. I śmiech. I fascynację. Kiedy Pani Profesor Elżbieta Gołębiewska mówiła nam o tych mądrych, dobrych i inteligentnych, o filozofach, wynalazcach i marzycielach – o ludziach, którzy zmieniają oblicze świata – zawsze przypominała nam Pani, że także oni kiedyś byli dziećmi i musieli się wszystkiego uczyć. To daje nam siłę do próbowania.

14 Panu Profesorowi Tomaszowi Skrzyńskiemu dziękujemy,
że nie „napychał” nas Pan faktami. Zamiast tego wyruszał Pan razem z nami na odkrywcze wyprawy. Za sprawą edukacji Pana Profesora Grzegorza Chomickiego zrozumieliśmy prostą oraz szlachetną prawdę: Gdy coś wiesz, wiesz, że to wiesz, wiesz że nie wiesz – to właśnie jest wiedza.

15 Dla Pani Profesor Justyny Śmiłek …
Trudności mogą mieć zarówno uczniowie mniej zdolni jak i bardziej zdolni. Jesteśmy Pani wdzięczni, że to Pani rozumiała i poświęcała każdemu tyle czasu i uwagi, ile potrzebował. Dziękujemy Pani za uświadomienie nam, że jesteśmy lepsi, niż się tego spodziewaliśmy. Pani Profesor Grażynie Jurczyk dziękujemy za to, że nie patrzyła na popełnione przez nas błędy jak na porażki, lecz jak na konieczny etap uczenia się.

16 W podziękowaniu Pani Profesor Justynie Klinowskiej
Być może część z tego, czego Pani nas nauczyła, odejdzie w zapomnienie; ale Pani entuzjazm, zachęta i życzliwość pozostaną. Dzięki Pani Profesor Elżbiecie Rusztowicz na tej niewielkiej przestrzeni uczyliśmy się szanować siebie nawzajem, myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać, znajdować spokój i tworzyć.

17 Z wyrazami wdzięczności dla Pana Profesora Andrzeja Sojki
Początki wielkich karier można często odnaleźć w oddziaływaniu jednego nauczyciela, ale sukces to drabina, po której nie sposób wspinać się z rękami w kieszeniach. Dziękujemy, Pani Profesor Małgorzacie Lewickiej, że cieszyła się z nami, kiedy w końcu udało nam się wykonać trudne zadanie, bo wiedza jest drugim słońcem dla tych, którzy ją posiadają.

18 Dzięki Panu Profesorowi Marcinowi Doroszowi wiemy, że najważniejszą rzeczą, jakiej nas Pan nauczył, jest to, że wszyscy jesteśmy sobie potrzebni. Za tę wiedzę dziękujemy. Pani Profesor Ewa Serafin pokazała nam, jak dużo każdy z nas potrafi sam zrobić - i o ile więcej może zrobić, gdy pracuje z innymi. Dziękujemy Pani za to, że uczyła nas cenić różnice między ludźmi, zamiast się ich obawiać.

19 Pan Profesor Rafał Kamysz
To dzięki Panu wiemy, że jeżeli bardzo pragniemy coś robić, wtedy pracujemy nad tym, znajdujemy w tym przyjemność i doskonalimy się w tym – a wówczas nie jest ważne, czy przyniesie nam to sławę, czy też nie.

20 I wysłuchiwała cierpliwie naszych problemów.
Jesteśmy wdzięczni, że Pani Profesor Ewelina Iwan rozumiała, że czegoś nie rozumieliśmy. I wszystko wyjaśniała przejrzyście. I zauważała, gdy zgłaszaliśmy się do odpowiedzi. I wysłuchiwała cierpliwie naszych problemów. I uśmiechała się do nas, gdy widziała, jak bardzo się staraliśmy I głośno klaskała po obejrzeniu wystawionej przez nas sztuki. I potrafiła ciekawie opowiadać i dać nam ciekawe rzeczy do robienia.

21 Pani Profesor Anna Staroń dziękujemy za motto, które nam przekazała: „Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście.” Dzięki Pani Profesor Annie Skrzyńskiej nauka była nie tylko ciężką pracą, lecz także przyjemnością. Dzięki Pani odkryliśmy naszą wartość, odkryliśmy, co potrafimy robić najlepiej – i możemy robić to jeszcze lepiej.

22 Z podziękowaniami dla Pani Profesor Lucyny Grochali
W sali pełnej uczniów zafascynowanych lekcją wyczuwa się atmosferę prawdziwego podekscytowania. I w naszej klasie, dzięki Pani Profesor tak na lekcjach było. Dzięki Pani Profesor Annie Knop uczniowie oczarowani jakimś zagadnieniem, odkryciem czy doświadczeniem rozpalali się jak sztuczne ognie i świętowali w gwiazdach!

23 Dzięki Pani Profesor Grażynie Maryańskiej zrozumieliśmy, że mówić trzeba prosto, a myśleć w sposób skomplikowany – nie na odwrót. Dzięki Pani Profesor Iwonie Sitnik-Szumiec uczniowie, którzy właśnie rozwiązali jakiś trudny problem, promieniowali radością. A wtedy powietrze wypełniało się uśmiechami pełnymi satysfakcji.

24 Pani Profesor Agnieszka Głowacka
zapewniała nas, że każdy wielki naukowiec był kiedyś tak mały, jak my teraz jesteśmy - również popełniał błędy i nie rozumiał wielu rzeczy. Pani Profesor Ewie Kochaniewicz nigdy nie przeszkadzało, że musiała nam coś wyjaśnić jeszcze raz. I jeszcze raz. I jeszcze raz… Dziękujemy Pani za tę cierpliwość i wyrozumiałość.

25 Pani Profesor Agnieszka Studzińska jako dobry nauczyciel wiedziała, że słowo pochwały może wnieść blask słońca w najchmurniejszy dzień. Dziękujemy. Pan Profesor Tomasz Ciszek jako dobry nauczyciel wie, że każdy uczeń zaczyna od zera. I że uczeń nie jest głupi - po prostu nikt mu nie powiedział ani nie pokazał, jak coś zrobić. Pan sprawił, że nauka stała się przygodą - a nie wymuszonym marszem.

26 Dziękujemy Panu Profesorowi Alfredowi Dacie, że prowadził nas krok po kroku, z prędkością dostosowaną do naszych możliwości. Jeśli niektórzy z nas odkrywali, że można posuwać się naprzód długim skokami lub lecieć – był Pan zachwycony. Ale również wielką przyjemność sprawiało Panu to, że niektórzy z nas choć z trudem, lecz także z radością posuwają się naprzód. Właśnie Pani Profesor Ewa Batóg wyjaśniła nam, że życie może być nudne jak szary papier albo głębokie jak ocean i wysokie jak niebo. Wybór należy do nas.

27 Pan Profesor Bernard Purski jako dobry nauczyciel dbał o to, aby nikogo nie ominęła klawiatura
przy wykonywaniu ciekawych prac - a także tych mniej ciekawych. Dla Pani Profesor Krystyny Długosz z wyrazami wdzięczności, bo dzięki Pani zrozumieliśmy, że w życiu jest coś więcej do zrobienia niż tylko zwiększać jego tempo.

28 Dziękujemy Pani Profesor Marcie Barańskiej, że była zawsze gotowa nam pomóc w wędrówce przez kamienisty teren – ale dopiero wtedy, gdy sami naprawdę nie dawaliśmy sobie rady. Pani mówiła: „Spójrz”, „Pomyśl”, ”Spróbuj”, „Co by się stało, gdybyśmy spojrzeli na to z drugiej strony?” Pan Profesor Tomasz Bieńkowski jako dobry nauczyciel nie „gwizdał” na nas, abyśmy za Nim biegli. Nie „popychał” nas do przodu. Szedł obok nas -pozwalał nam badać, odkrywać,tworzyć, pytać i wyjaśniać.

29 Dzięki Pani Profesor Ewie Zielińskiej zdaliśmy sobie sprawę,
Z wyrazami wdzięczności Panu Profesorowi Mariuszowi Skoniecznemu za to, że prowadził nas Pan rozważnie i sprawiał, że podczas wspinaczki czuliśmy się bezpiecznie. A kiedy w końcu docieraliśmy na szczyt, razem z nami cieszył się Pan widokiem i zwycięstwem. Dzięki Pani Profesor Ewie Zielińskiej zdaliśmy sobie sprawę, że życie to nieustanna szkoła lekcji udzielanych i przyjmowanych. Za dobre słowo i zachętę do pracy dziękujemy.

30 To Pan Profesor Stefan Gwiżdż sprawił, ze zdaliśmy sobie sprawę z tego, że młodość ma w sobie zapasy siły, którymi wiele przemóc może, gdy zechce. Ż wyrazami wszięczności dla Pani Profesor Dominiki Bajorskiej Kurzaji „Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem, i tak zawsze aż do końca.” Dziękujemy Pani za to motto oraz że pomogła nam Pani odkryć naszą wartość.

31 Dzięki Pani Profesor Alicji Stępień zrozumieliśmy,
że sukcesy w życiu, jeśli w ogóle stają naszym udziałem, przychodzą pomimo naszych lęków i obaw, a nie dzięki nim. Dzięki Panu Profesorowi Michałowi Słowikowi wiemy, że sukces odniesiemy tylko wtedy, gdy sami poszukamy okoliczności, jakie nam odpowiadają. Jeśli nie zdołamy ich znaleźć, powinniśmy je sobie stworzyć.

32 Wyrazy wdzięczności dla Pani Jolanty Żgiet za inspiracje czytelnicze, które otworzyły przed nami czarodziejski ogród możliwości. Dziękujemy Panu Andrzejowi Wajdzie za pomoc w doborze cennej lektury, za sprawą której wpłynęliśmy na ocean marzeń.


Pobierz ppt "Dziękujemy za zachęcanie nas do myślenia tak dobrze i uczciwie,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google