Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Aktywni dla zdrowia w Gim 3 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Aktywni dla zdrowia w Gim 3 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE."— Zapis prezentacji:

1 Aktywni dla zdrowia w Gim 3 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

2 "Aktywni dla zdrowia w Gim 3" - 2009 r. ul. Szkolna 2 tel/fax : 091 573-15-49 e-mail : gim3stargard@wp.pl www.gim3.edu.pl

3 "Aktywni dla zdrowia w Gim 3" - 2009 r. Szanowni Państwo Każdy z nas wie, że lepiej zapobiegać niż leczyć. W myśl tego powiedzenia od lat – Zespół ds. Promocji Zdrowia w Gimnazjum Nr 3 w Stargardzie Szczecińskim -stosuje szeroko rozumianą profilaktykę zdrowotną wśród młodzieży. Otaczająca nas rzeczywistość zmusiła nas do bardziej efektywnego działania.

4 "Aktywni dla zdrowia w Gim 3" - 2009 r. Przed przystąpieniem do programu Szkoły promującej zdrowie przeanalizowałyśmy wszystkie możliwe zagrożenia jakie napotyka młody gimnazjalista. Przed czym go ostrzec? Przed czym go ostrzec? Na co zwrócić uwagę? Na co zwrócić uwagę? W jaki sposób zachęcić do zdrowego W jaki sposób zachęcić do zdrowego stylu życia tak młodego człowieka? stylu życia tak młodego człowieka? - oto pytania jakie musiałyśmy sobie zadać na początku.

5 "Aktywni dla zdrowia w Gim 3" - 2009 r. W kręgu naszych zainteresowań pozostaje tematyka, na którą i Wy Szanowni Państwo zwracacie uwagę: przeciwdziałanie przemocy i agresji, zwracanie uwagi na szkodliwość palenia, spożywania alkoholu. Chcemy aby nasi uczniowie: byli asertywni, aby utrwalali wiedzę na temat zasad zdrowego odżywiania, mieli świadomość podwyższonego ryzyka w temacie HIV i AIDS, dlaczego aktywność fizyczna jest dla młodego organizmu tak ważna, wiedzieli jakim wrogiem jest hałas, umieli pokochać swoje ciało.

6 "Aktywni dla zdrowia w Gim 3" - 2009 r. Od roku 1999 roku sukcesywnie w naszym gimnazjum promujemy zdrowy styl życia. Nasz program zapewne nie jest doskonały, ale kolejne ewaluacje utwierdzają nas w przekonaniu, że nasza praca przynosi co roku wymierne korzyści. Po każdej prezentacji wymieniamy spostrzeżenia z uczniami, to oni podpowiadają nam jak uatrakcyjnić dane zagadnienie, aby jak najpełniej trafić do młodego pokolenia.

7 "Aktywni dla zdrowia w Gim 3" - 2009 r. Ukoronowaniem naszych starań w roku 2005 nasze gimnazjum decyzją Wojewódzkiego Zespołu ds. Szkół Promujących Zdrowie zostało wpisane do Zachodniopomorskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie Decyzja ta, jest wyrazem uznania dla wielu różnorodnych działań, które promowały zdrowy styl życia.

8 Zespół ds. promocji zdrowia w naszym gimnazjum koordynator – Zofia Grzeszczuk członkowie Marta Kowalczyk Marzena Litwin Iwona Szałańska Agata Moroz Małgorzata Pasadyn Barbara Parczewska Barbara Czynszak "Aktywni dla zdrowia w Gim 3" - 2009 r. Logo promocji zdrowia

9 "Aktywni dla zdrowia w Gim 3" - 2009 r. Przeprowadzamy w klasach anonimowe ankiety, badając w ten sposób przydatność i zrozumienie danego tematu, staramy się aby zdrowie gościło na naszych korytarzach w formie gazetek czy plakatów. Z sukcesami startujemy w różnych konkursach tematycznie związanych ze zdrowiem.

10 Konkursy w których bierzemy udział: Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej Olimpiada Zdrowia Wojewódzkim Konkursie Eko – Zdrowotnym Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK Rejonowym Konkursie Szkół Gimnazjalnych z Promocji Zdrowia Nasi uczniowie osiągają wysokie wyniki w konkursach "Aktywni dla zdrowia w Gim 3" - 2009 r.

11 II edycja Wojewódzkiego Konkursu Eko – Zdrowotneg - 2008 r. 2 msc Natalia Mądra, wyróż. Patrycja Korban

12 Czy dalej coś robimy? Oczywiście. Cały czas skupiamy się na treściach wymienionych wyżej ale naszą profilaktykę wsparliśmy fachową opieką. Zapraszamy znakomitych, stargardzkich lekarzy, którzy przeprowadzają interesujące prelekcje. "Aktywni dla zdrowia w Gim 3" - 2009 r.

13 Wspólne śniadanie – Światowy Dzień Walki z Głodem - 2009 r.

14 Prelekcja Anoreksja i bulimia – p. dr Edyta Cylka- Karbowniczek "Aktywni dla zdrowia w Gim 3" - 2009 r.

15 Dr Marzena Bukiel Używkom STOP!! Szkodliwość palenia papierosów

16 "Aktywni dla zdrowia w Gim 3" - 2009 r. Dr Jerzy Sowa uświadomi nas Czy hałas jest naszym przyjacielem czy wrogiem. Dr Konrad Wasilewski w ramach naszego kolejnego programu Trzymaj formę, oceni wydolność i sprawność fizyczną naszych uczniów.

17 "Aktywni dla zdrowia w Gim 3" - 2009 r. Ćwicz z nami !!!

18 "Aktywni dla zdrowia w Gim 3" - 2009 r. Nasi uczniowie trenują piłkę nożną

19 "Aktywni dla zdrowia w Gim 3" - 2009 r. Zwracamy baczną uwagę na: przemoc i agresję, której wyraźnie mówimy nie, realizujemy program Body Talk. Uwierz w siebie, obchodzimy Światowy Dzień Walki z Głodem przygotowując zdrowe i ekologiczne kanapki, owoce, warzywa, sałatki w poziomach klas I – III; rozmawiamy z dziewczynami dlaczego ważne jest samobadanie piersi, jak to robić i gdzie szukać fachowej pomocy – spotkania z Panem dr Józefem Janowskim, co roku zapraszamy teatry, które w swoim repertuarze przekazują ważne treści o tematyce profilaktycznej.

20 Członkowie naszego zespołu, uczniowie i rodzice uczestniczą w różnej formie doskonalenia między innymi w szkoleniach, warsztatach. dla nauczycieli: Zdrowe odżywianie Używkom stop Walka z hałasem Profilaktyka walki z nowotworami Tydzień przeciwko przemocy i agresji Stosunki interpersonalne wśród społeczności szkolnej dla rodziców: Bulimia i anoreksja Bezpieczna szkoła Agresja słowna uczeń-uczeń "Aktywni dla zdrowia w Gim 3" - 2009 r.

21 dla uczniów: Zdrowe odżywianie Prawda o AIDS – przekaż dalej Tydzień przeciwko agresji i przemocy Używkom stop Hałas nasz wróg czy przyjaciel Pomoc przed medyczna Walka z nowotworami Stres –jak z nim walczyć Zasady bezpieczeństwa w szkole Światowy Dzień Walki z Głodem

22 "Aktywni dla zdrowia w Gim 3" - 2009 r. Zajęcia z p. Anetą Badetko przedstawicielem firmy Johnson & Johnson Samobadanie piersi

23 "Aktywni dla zdrowia w Gim 3" - 2009 r. Profilaktyka oczami młodzieży Uczniowie klas pierwszych zostali zapoznani z zagrożeniami i niebezpieczeństwami na jakie mogą się natknąć w szkole i poza nią. Oglądali filmy, których autorami byli uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Prelekcje cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów.

24 "Aktywni dla zdrowia w Gim 3" - 2009 r. Festyn sportowy i promocji zdrowia TRZYMAJ FORMĘ

25 "Aktywni dla zdrowia w Gim 3" - 2009 r. W dniu 28 listopada 2008 r. w Stargardzkim Centrum Kultury odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów Szkół Promujących Zdrowie. W gronie 31 szkół z województwa zachodniopomorskiego certyfikat otrzymało również nasze gimnazjum Certyfikat Szkół Promujących Zdrowie

26 "Aktywni dla zdrowia w Gim 3" - 2009 r.

27

28 W tym roku dostrzegamy problem, z jakim w latach ubiegłych się nie borykaliśmy a mianowicie: palenie papierosów przez gimnazjalistów. Zaostrzamy wytyczne do profilaktyki nikotynowej poprzez poszerzenie wiedzy na temat uzależnień od nikotyny, namawiamy do bycia asertywnym i konsekwentnie informujemy oraz zwracamy uwagę rodziców na dzieci, które pala papierosy.

29 "Aktywni dla zdrowia w Gim 3" - 2009 r. Piramida zdrowego żywienia wg. Instytutu Żywności i Żywienia. W ramach walki z otyłością chciałybyśmy, aby w naszym szkolnym sklepiku znalazło się więcej owoców i pysznych sałatek.

30 "Aktywni dla zdrowia w Gim 3" - 2009 r. Pragniemy, aby nasza szkoła była: miejscem, w którym społeczność szkolna podejmuje działania dla poprawy własnego samopoczucia i zdrowia miejscem, w którym ludzie żyją, uczą się, pracują, bawią się miejscem, w którym zachęca się innych ludzi ze swojego otoczenia do podejmowania podobnych decyzji miejscem, w którym uczniowie uczą się jak zdrowiej i lepiej żyć

31 "Aktywni dla zdrowia w Gim 3" - 2009 r. Uczestnikami programu są: Dyrekcja szkoły Zespół ds. promocji zdrowia Wychowawcy klas Uczniowie Rodzice i opiekunowie oraz inne osoby i instytucje wpierające Samorząd uczniowski Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Stargardzie Szczecińskim Pracownicy służby zdrowia Wierzymy, że nasza praca będzie nam dostarczać dużo satysfakcji.

32 "Aktywni dla zdrowia w Gim 3" - 2009 r. Dziękują za uwagę koordynator Zofia Grzeszczuk z zespołem ds. promocji zdrowia Gimnazjum nr 3 w Stargardzie Szczecińskim Prezentacje wykonała Iwona Szałańska


Pobierz ppt "Aktywni dla zdrowia w Gim 3 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE."

Podobne prezentacje


Reklamy Google