Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kamil Domżalski i Bartek Stelmach prezentują:. Wyspa Ellis leży w porcie miasta Nowy Jork, niedaleko wyspy Manhattan, w Stanach Zjednoczonych, w granicach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kamil Domżalski i Bartek Stelmach prezentują:. Wyspa Ellis leży w porcie miasta Nowy Jork, niedaleko wyspy Manhattan, w Stanach Zjednoczonych, w granicach."— Zapis prezentacji:

1 Kamil Domżalski i Bartek Stelmach prezentują:

2 Wyspa Ellis leży w porcie miasta Nowy Jork, niedaleko wyspy Manhattan, w Stanach Zjednoczonych, w granicach stanu New Jersey. Widok z helikoptera na Wyspę Ellis

3 W latach 1892-1924 na wyspie działało główne centrum przyjmowania imigrantów do Stanów Zjednoczonych przybywających z Europy na wschodnie wybrzeże. Przez cały okres jej działania, do chwili ostatecznego zamknięcia w 1954, stacja przyjęła około 12 milionów imigrantów. Przybywanie imigrantów na Wyspę Ellis i przesłuchiwanie ich

4 spędzać tygodnie lub miesiące w szpitalach na wyspie przechodząc badania lub leczenie. Tylko około 2 procent osób przechodzących przez stację nie otrzymało zgody na osiedlenie się w USA i musiało wrócić do Europy. Po przybyciu na wyspę imigranci byli przesłuchiwani przez urzędników i badani przez lekarzy. Na wyspie spędzano na ogół kilka godzin a potem przewożono ich na stały ląd. Niektórzy jednak musieli spędzać tygodnie lub miesiące w szpitalach na wyspie przechodząc badania lub leczenie. Tylko około 2 procent osób przechodzących przez stację nie otrzymało zgody na osiedlenie się w USA i musiało wrócić do Europy.

5 W 1924 wyspa Ellis przestała być głównym punktem wjazdowym. Tę rolę przejęły inne placówki. Po zamknięciu w 1954 opuszczone budynki stacji popadły w ruinę. Wyspa nie miała stałych mieszkańców lub połączenia ze stałym lądem. Co więcej, przez wiele lat toczyły się spory między stanami Nowy Jork i New Jersey o przynależność do tego terenu.

6 Zdawano sobie jednak sprawę jak ważnym zabytkiem była wyspa i w 1965 zaliczono ją do listy Pomników Narodowych (National Monuments). W 1990 na wyspie otworzono muzeum. Akademik Budynek główny

7 Wyspa Ellis

8


Pobierz ppt "Kamil Domżalski i Bartek Stelmach prezentują:. Wyspa Ellis leży w porcie miasta Nowy Jork, niedaleko wyspy Manhattan, w Stanach Zjednoczonych, w granicach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google