Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja poświęcona największemu, darmowemu MMORPG-owi:TIBI

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja poświęcona największemu, darmowemu MMORPG-owi:TIBI"— Zapis prezentacji:

1 Prezentacja poświęcona największemu, darmowemu MMORPG-owi:TIBI

2 -O co w tym wogóle chodzi??
-Jak ściągnąć tibie? -Jak założyć konto?? - Jak założyć postać - Jak zacząć wreszcie grać?? -Co powinien wiedzieć każdy początkujący tibijczyk?? -Jak zmienić wygląd postaci?? -Jak zejść do podziemi?? I jak z nich wyjść? - Jak atakować?? - Jak się bronić, atakować i szturmować, jak gonić ofiarę i atakować ludzi? -Co robić gdy mamy mało życia?? -Jak zarobić łatwo pierwszą kase?? -Jak wyjąć coś z bitego potworka?? -Co się dzieje gdy zginiemy?? - Do czego służą battle, VIP, skills?? -Jak przejść na maina -Jaką profesje wybrać?? -Gdzie można zostawić swoje rzeczy?? -ciekawostka - Pomoc w grze i z czego korzystałem robiąc tą prezentacje?

3 O co w tym wogóle chodzi????? Gra polega na uzyskaniu jak największego levela. Levele są otrzymywane za punkty doświadczenia (experience) , punkty doświadczenia zyskuje się zabijając potworki, za każdego potworka jest inny exp( im potworek lepszy tym exp jest większy im słabszy tym mniejszy). Z potworków wypada kasa, zbroje, bronie, tarcze itp. Za kase możemy kupić lepsze eq czyli uzbrojenie.

4 Jak ściągnąć Tibie. Wchodzimy na www. tibia
Jak ściągnąć Tibie?? Wchodzimy na po prawej stronie będzie dzial download wchodzimy w niego i klikamy na ,, pobierz z tibie.com” i… sciaga się.

5 Jak załozyc konto w tibi??
Otwieramy tibie wchodzimy w enter game i create accont.

6 Otwiera się nam strona internetowa
Otwiera się nam strona internetowa. I klikamy caly czas accept, I agree i continue az do momentu kiedy mamy podac swój . Wpisujemy go i klikamy submit. Nastepnie Otrzymujemy Accont number który trzeba zapisac!! Teraz trzeba odczytac a z password-em którego pszyslala nam tibia.com.

7 Tak wygląda e-mail który dostaniemy
Tak wygląda który dostaniemy. Password trzeba koniecznie zapisac tak samo jak account nr. Gdyz żeby się zalogowac i grac w tibie trzeba kazdorazowo podawac te 2 kody Acc. Nr. Sklada się z samych cyfr a pass. Może się skladac i z cyfr jak i z liter password jest dluzszy o 1 litere od acc. Nr.

8 No dobrze, mamy już konto trzeba teraz zrobic postac:otwieramy tibie i klikamy na Access Account, i w stronie która się nam wyswietlila podajemy swoje kodyna górze acc. Nr. A na dole pass. Gdzy wpiszemy swoje kody klikamy submit.na dole strony która się nam wyswietli jest create new charakter.

9 Potem wybieramy nick dla naszej postaci każdy czlon nicku musi się zaczynac z wielkiej litery (to jest nie zla zabawa przy której możemy znalesc nick przy 1 podejsciu ale jak zakladalem postac koledze to nicku szukalem ponad 20 min. Jeżeli nie chce się nam już wymyslac nowych nicków dla swojej nowej postaci możemy kliknąc suggest name), którą będziemy grac, ustalamy czy ma być to mężczyzna czy tez kobieta i świat na którm chcemy grać( ja gram na elysii serwer jest niemiecki ale w sklepach mowimy po angielsku i jeśli chodzi o graczy to jest zdecydowanie zdominowany przez POLAKÓW). I klikamy submit na samym dole strony.

10 Jak już zrobimy wszystko dobrze pojawi się nam okno:
Jeżeli pojawi się inne okno to jest znak ze cos jest nie tak najczesciej ze jest zly nick i trzeba wybrac inny (oczywiście po angielsku). 0

11 Jak zacząć wreszcie grać??
Otwieramy tibie, enter game i wpisujemy kody do postaci, następnie pojawia się nam okno w którym wybieramy postać którą chcemy grać (nie ma chyba ograniczonej liczby postaci na 1 koncie). I klikamy OK.

12 Na początkumamy 150 zycia i 0 puntów mana
Na początkumamy 150 zycia i 0 puntów mana. Nie mamy hełmu, amuletu, pierścienia, spodni, butów mamy za to najslabrzy armor, jedną z najsłabszych broni, pochodnię i torbę (pojemność 8 rzeczy radze kupić sobie zaraz plecak w sklepie gdyz może pomieścić 20 zeczy) a w torbie mamy jabłko.

13 Gdy zaczynamy grę znajdujemy się na wyspie początkujących o nazwie : Rookgaard. Na tej wyspie mamy słabe bronie uzbrojenie i potworki, ogólnie gra jest na niskim poziomie rozrywkowym.

14 Gdy osiągniemy 8 lev. Możemy przenieść się na kontynent główny o nazwie main. I tu zaczyna się zabawa. Mamy do wyboru rozmaity arsenał mieczy, toporów, maczug, tarcz, kolczug, hełmów, spodni, butów. Lecz dobre rzeczy niestety bardzo dużo kosztują . Na mainie można tez atakować ludzi a na rooku nie. Na mainie są zbudowane różne miasta by ludzie nie byli rozproszeni tylko w paru miejscach razem a dokładniej później.

15 Nasz wygląd gdy zalogujemy się po raz pierwszy pojawiamy się w świątyni i wybieramy jakchcemy wyglądac czyli nasz outfit możemy go potem zmienic w kazdej chwili jak nam nie będzie odpowiadal. Chodzimy strzalkami. Wygląd zmieniamy klikając prawym na naszą postać i uaktywniając funkcje „set outfit”

16 Przyciski akcji: jak się bronic, atakowac i szturmować, jak gonic ofiare i atakowac ludzi?
Kierowanie postaci przez gracza podczas ataku Ofensywa Gdy potworek ma malo zycia stara się uciec, gdy mamy uaktywnioną tę funkcję postać automatycznie goni potworka którego atakuje. Normalny atak Gdy mamy włączoną tą funkcję możemy atakować ludzi ale tylko na mainie. Defensywa

17 Jak zejść do podziemi?? I jak z nich wyjść?
Klikamy na właz do kanaów prawym, biezemy use, i już jestesmy pod ziemią. Klkiamy prawym na pochodnie (którą mamy w ręce) i biezemy use (żeby mieć swiatlo i nie isc po ciemku. Jeśli chcemy wyjsc musimy kliknąć prawym POD drabiną i wziąć use.

18 Jak atakować?? Sa 2 sposoby:
Sposób1: Klikamy prawym na to co chcemy zaatakować i bierzemy attak i już proces dzije się automatycznie do momentu kiedy go przerwiemy. Sposób 2: otwieramy kono battle i klikamy lewym na to co chcemy zaatakować i żeby przerwać atak znowu klikamy na tego potworka .(okno battle służy do pokazywania co znajduje się w poblizu nas). Przez 1 lev ćwiczymy w kanałach wyspy zabijając szczury, dopiero na 2 lev. możemy wyjść z miasta na tereny otwarte wyspy uciekając przed śmiercią i jednocześnie ja siejąc.

19 Mamy mało życia?? Co trzeba zrobić ??
Gdy będziemy mieli malo zycia i będziemy chcieli je uzupelnic wtedy jemy i powoli wracaja nam punkty zycia. Jedzenie możemy otrzymac chociazby ze szczurów gdyż czasami mają ser. Możemy tez atakować owce, wilki, kruliki , albo łowić ryby zeby mieć jedzenie. Jeżeli mamy naprawde malo Zycia idziemy do swiatyni w ktorej zaczelismy gre mowmy do mnicha który tam chodzi „hi”, „heal” , „yes” i wtedy może uleczyc nam nawet do 60 punktów zycia.

20 Jak łatwo zarobić pierwszą kase??
Tom skupuje szczury, wilki i króliki. padniętego tego szczura bierzemy do torby i niesiemy do rzeźnika za co dostaniemy 2gp od każdego szczura.

21 Jak wyjąć coś z ubitego potworka
Jak wyjąć coś z ubitego potworka? Loot czyli to co znajuje się w potworku po jego smierci wyjmujemy klikajac prawym na zwloki i biorąc open zeczy które nas interesują przeciągamy do plecaka lub torby.

22 Gdy zginiemy bo niestety to tez się zdarza, tracimy plecak i często jeszcze jakąś rzecz najczęściej hełm, ale może to być tez bron, tarcza, kolczatka, spodnie, buty. Zazwyczaj tracimy 1 rzecz po za plecakiem. Niestety przez naszą śmierć tracimy 10% z naszego całego expa. I najczęściej spadamy na lev. niżej. Tracimy również skille nie wszystkie ale część. Na maina wchodzimy mając 8 lev. Gdy nas zabija spadamy na 7 potem po paru śmieciach spadamy na 6 i potem już nie możemy mieć 5 lev. Na mainie spadamy zpowrotem na rook tyle ze zaczynamy znów od początku, od 1 lev. (bardzo skomplikowane to wszystko) oto moje eq które mogę stracić przy najbliższej śmierci. polecam je wszystkim osobom na mainie, gdyż jest świetne ale drogie. Podstawowy Plecak pojemność 20 rzeczy volcanic rod. warrior helmet (Arm:8). crown shield (Def:32). plate legs (Arm:7). knight armor (Arm:12). Różdżka dla druidów można jej używać od 19 lev. Atakuje ogniem

23 Do czego jest battle, skills i VIP??
Okno skills pokazuje nam w czym jesteśmy lepsi Np. czy walczymy lepiej mieczami (sword fighting), toporami (axe fighting) itp. Pokazuje nam tez jaki mamy lev, ile mamy expa i który mamy magic lev. (im magic lev większy tym mocniej atakujemy magią) Okno battle pokazuje nam kto znajduje się w pobliżu nas. Klikając na osobę w oknie battle atakujemy ja, lecz musimy mieć włączona opcje ataku ludzi Okno VIP możemy tu zapisac osoby które lubimy jak i osoby które nam podpadly, do kazdego nicku możemy dac opis i dodac jakis znaczek Np. Serduszko.

24 Jak już napisałem wcześniej gdy osiągniemy 8 lev możemy iść na maina musimy wtedy iść do statuy: The Orlance. Znajdującej się nad targiem. Witamy się muwiac:”hi” następnie mowimy:,,yes”, do jakiego miasta chcemy iść na mainie (ja jestem w Carlin), mówimy kim chcemy być mamy 4 profesje do wyboru: knight (rycerz), paladin, druid, sorcerer (mag). I mówimy ,,yes”

25 5 15 9 30 Różnice Profesji: Druid Rycerz Paladyn Mag
Ilość życia na lev. 5 15 9 Ilość many na lev. 30

26 Druidzi i Madzy Druidzi i Madzy atakują różdżkami o różnej sile ataku atakują szybko lecz bardzo słabo ale +jest to ze zawsze zadają obrażenia w równym przedziale. Te dwie profesje mogą robić runy( kamienie o sile magicznej) leczące, atakujące co wspiera ich słaby atak z różdżek. Mogą również od 25 lev. Summonowac czyli przywołać potworka na swoje rozkazy to jeszcze 1 sposób na lepszy atak od pozostałych profesji. Madzy i Druidzi często zabijają swoich przeciwników którzy kiedyś zaleźli mi za skórę właśnie przez atak summona (te potworki mogą być naprawdę bardzo silne). Te profesje mają bardzo mało życia lecz posiadają czar magic shield dzięki któremu mana zostaje traktowana jak życie w ten sposób druid na 22 lev. Zamiast 250 punktów życia może mieć:250zycia many-50 mana (zużyte na zaklęcie)- jakieś ataki na osobę lub potworka który na atakuje czar trwa aż do momentu kiedy wyczerpie się nam mana.

27 Rycerze Rycerze walczą wręcz maja bardzo dużo życia ale nie maja magii pomijając żenująco słabe zaklęcie leczące i inne beznadziejne… Rycerze musza dużo trenować skill obrony gdyż przy wyprawie na silniejsze potworki każdy atak przeciwnika będzie stratą cennych punktów życia.

28 Paladyni Paladyni walczą na odległość lecz żeby trafić w cel trzeba dużo trenować lecz jeśli się komuś chce i będzie to robił z pewnością będzie jedna z najpotężniejszych postaci na serwerze, i wtedy wszystko idzie super, lecz jak ktoś nie ma czasu to nie polecam tej postaci. Paladyni mają średnią ilość życia i są lekko wtajemniczeni w magię.

29 Postacie maja tez limit ile mogą unieść czyli cap
Postacie maja tez limit ile mogą unieść czyli cap. Rycerze maja dużo Paladyni średnio a profesje magiczne mało ale na szczęście jest takie cos co się nazywa depo to jest taka skrzynka (widać na zdjęciu) gdzie można zostawić wszystkie swoje rzeczy żeby tego nie dźwigać niestety to jest tylko na mainie na roku trzeba nosić swoje rzeczy

30 Tibie zna pare osób z naszej klasy: Krzychoo, Fredzio i od niedawna tez Buszmen oraz Lis’u. Zrobilem zdjecie na którym jestem ja (Auro Corno) i Fredzio (Loma Retru). niestety nie mam jeszcze zdjęcia z Buszmenem ani z Lis’em. A z Krzychem nie zdążyłem bo już nie gra w tibie

31 ROBIĄĆ TĄ PREZENTACJE KOŻYSTALEM Z :
-WŁASNEJ WIEDZY -ZDIĘĆ KTÓRE ZROBILEM SAM SWOIM POSTACIOM (AURO CORNO, NIEZYKLY TYTAN, ANRI MERIR ORAZ GDY CHODZILEM POSTACIĄ LIS’A (KACPERWZR) -UŻYWAŁEM PROGRAMU: „ULTIMA ONLINE SCREENSHOT UTILITY” Jeśli będziesz miał(a) problemy z grą proszę pisać na gg: , lub sms:


Pobierz ppt "Prezentacja poświęcona największemu, darmowemu MMORPG-owi:TIBI"

Podobne prezentacje


Reklamy Google