Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gdańsk-miasto warte poznania

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gdańsk-miasto warte poznania"— Zapis prezentacji:

1 Gdańsk-miasto warte poznania
,,Takie miasto jak Gdańsk jest tylko jedno. Inne mogą być tylko podobne. Niezwykłe położenie i ponad tysiąc lat historii sprawiają, że Gdańsk jest wyrazisty, zdecydowany, o silnej i ugruntowanej pozycji na mapie Europy. Jednocześnie to miasto, które wciąż kryje w sobie wiele tajemnic i ma to „coś”, dzięki czemu nie można pomylić go z żadnym innym.”

2 Położenie Gdańska województwo pomorskie
Gdańsk znajduje się w województwie pomorskim nad rzeką Motławą przy Morzu Bałtyckim. województwo pomorskie

3 Pobrzeże Gdańskie – położone jest we wschodniej części Pobrzeży Południowobałtyckich, otacza półkoliście Zatokę Gdańską. Ze względu na położenie, klimat regionu ma cechy nieco bardziej kontynentalne, zimą jest tam chłodniej niż w przypadku pozostałych makroregionów Pobrzeża Południowobałtyckiego.

4 Pobrzeże Gdańskie obejmuje ok. 4,5 tys
Pobrzeże Gdańskie obejmuje ok. 4,5 tys. km kwadratowych i dzieli się na siedem mezoregionów: Pobrzeże Kaszubskie, Mierzeję Helską, Mierzeję Wiślaną, Żuławy Wiślane, Wysoczyznę Elbląską, Równinę Warmińską, Wybrzeże Staropruskie.

5 Gdańsk z mieszkańcami zajmuje szóste miejsce w Polsce pod względem liczby ludności, a siódme miejsce pod względem  powierzchni – 261,96 km² Wraz z Gdynią i Sopotem tworzy Trójmiasto. Jest to miasto o ponad tysiącletniej historii, którego tożsamość na przestrzeni wieków kształtowała się pod wpływem różnych kultur. Na terenie miasta znajdują się liczne zabytki architektury, działa w nim wiele instytucji i placówek kulturalnych.

6 W Gdańsku wszystko jest możliwe…
nawet piaskowe rzeźby 

7 Autor: Donata Stołowska
W Gdańsku jest też mnóstwo miejsc, które warto odwiedzić. Autor: Donata Stołowska


Pobierz ppt "Gdańsk-miasto warte poznania"

Podobne prezentacje


Reklamy Google