Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Książkami zaczaruj Święta Święta tuż, tuż... Z tej okazji w bibliotece szkolnej przygotowana została wystawka pt. Książkami zaczaruj święta. Uzupełnienie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Książkami zaczaruj Święta Święta tuż, tuż... Z tej okazji w bibliotece szkolnej przygotowana została wystawka pt. Książkami zaczaruj święta. Uzupełnienie."— Zapis prezentacji:

1 Książkami zaczaruj Święta Święta tuż, tuż... Z tej okazji w bibliotece szkolnej przygotowana została wystawka pt. Książkami zaczaruj święta. Uzupełnienie wystawki stanowi lista książek, które warto w tym magicznym czasie przeczytać. Oto one: Zimowe opowieści Karen Blixen. Książka przepełniona niezgłębioną mądrością i poetyckością, idealna do czytania zimą. Wspólnym motywem, łączącym wszystkie opowiadania jest tęsknota.

2 Baśnie J. Ch. Andersena. W wydaniu Biblioteki Gazety Wyborczej. 125 baśni do opowiadania dzieciom. Zebrane przez Władysława Kopalińskiego. Święta z Anią L. M. Montgomery. By przypomnieć sobie to, co w życiu najważniejsze, a co wydaje się czasem tak dalekie. Godne polecenia są także inne opowiadania tej pisarki. Sekrety Świętego Mikołaja Jean Louis Hue. Typowo świąteczna książka, esej o Świętym Mikołaju, o legendach i obyczajach związanych z tą postacią. Książka została wyróżniona nagrodą Goncourtów.

3 Biały Kieł, Zew krwi, Córka śniegów Jack London; Złote sidła, Włóczęgi Północy James Olivier. Cała seria książek, których akcja dzieje się wśród śniegów, w prawdziwie zimowej, choć nie zawsze gwiazdkowej, atmosferze. Książki Jane Austen: Emma, Mansfield Park, Rozważna i romantyczna, Perswazje, Duma i uprzedzenie. Lekkie, z całą gamą wyrazistych postaci. Niektóre z nich pokochamy, inne będą czytelnika irytować. Niepowtarzalny obraz Anglii XIX wieku, we wspaniałych powieściach z charakterystycznym klimatem.

4 Hrabia Monte Christo Aleksander Dumas ojciec. Jedna z najwybitniejszych książek pisarza. Edmund Dantes, uczciwy idealista i dość naiwny dziewiętnastolatek,uważa się za najszczęśliwszego człowieka pod słońcem. Jego świat wali się, gdy w wyniku nieprawdziwego donosu kilku zawistnych znajomych, trafia na czternaście lat do więzienia, gdzie poprzysięga zemstę na tych, którzy zniszczyli mu przyszłość. Po ucieczce wprowadza swój misterny plan w życie, wychodząc jednak z założenia, że śmierć prześladowców będzie zbyt małą karą.

5 Tortilla Flat John Steinbeck. To opowieść o Dannym, o domu Danny'ego, o przyjaciołach Danny'ego i o tym, jak Danny, jego dom i jego przyjaciele stali się nierozerwalną całością. Bohaterowie powieści to załoga wesołkowatych kloszardów, bałamucących życie w zaniedbanej ruderze w najbiedniejszej dzielnicy kalifornijskiego miasteczka Monterey. Romans łotrzykowski, ciepła, choć ironiczna opowieść o pogodzonych z życiem parweniuszach.

6 Portret damy Henry James. Młoda Amerykanka, Isabel Archer, otrzymuje ogromny spadek i postanawia udać się do Europy, gdzie ma zamiar stać się prawdziwą damą. Fascynująca, niezwykle wrażliwa kobieta zaczyna poznawać świat. Dojrzewa w Europie końca wieku, a wszystko to jest okupione utratą złudzeń i niewinności. Jeden z najwnikliwszych portretów kobiecych w literaturze XIX wieku. Moje drzewko pomarańczowe Jose M. de Vasconcelos. Opowieść o dziecku, które poznało cierpienie i niesprawiedliwość dzisiejszego świata. Historia opowiedziana przez dorosłego mężczyznę oczami nadwrażliwego i inteligentnego pięciolatka, pisana sercem.

7 Historia piękna. Zawiera dzieła sztuki i cytaty, poczynając od Pitagorasa, ukazuje jak przez wieki postrzegano i przedstawiano piękno. Czytelnik bez wątpienia przeżyje przy tym pasjonującą przygodę estetyczną i intelektualną. Autorem połowy tekstów jest Umberto Eco, drugiej części Girolamo de Michele. Na zakończenie polecamy dobrą książkę kucharską z prawdziwie świątecznymi przepisami, na przykład na pierniki i ciasteczka. Najlepiej z kuchni włoskiej. Bo nic tak nie poprawia humoru i nie przywołuje wspomnień jak pachnący wypiekami dom. ( Lista przygotowana na podstawie artykułu z grudniowego numeru Szkolnego Expressu)


Pobierz ppt "Książkami zaczaruj Święta Święta tuż, tuż... Z tej okazji w bibliotece szkolnej przygotowana została wystawka pt. Książkami zaczaruj święta. Uzupełnienie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google