Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Mój pierwszy raz... Z MS ACCESS 2000!. Zaczynamy -Start/programy/Microsoft Access. I widzimy zaproszenie do stworzenia bazy danych. Zaznaczamy pierwszą

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Mój pierwszy raz... Z MS ACCESS 2000!. Zaczynamy -Start/programy/Microsoft Access. I widzimy zaproszenie do stworzenia bazy danych. Zaznaczamy pierwszą"— Zapis prezentacji:

1 Mój pierwszy raz... Z MS ACCESS 2000!

2 Zaczynamy -Start/programy/Microsoft Access. I widzimy zaproszenie do stworzenia bazy danych. Zaznaczamy pierwszą opcję pusta baza danych i OK...

3 Teraz zapisujemy swoje wysiłki. Standartowo - moje dokumenty/bd1.

4 Do wyboru mamy trzy opcje tworzenia tabel: 1.w widoku projektu 2.za pomocą kreatora 3.wprowadzając dane

5 Mój wybór padł na opcję kreatora.

6 Teraz wybieramy co ma zawierać nasza baza. Do wyboru jest sporo możliwości. Z powodzeniem możemy założyć przydatną nam np. książkę adresową, spis kaset video lub grządek ;-)

7 Aby dodać interesujące nas pola, zaznaczamy jedno z przykładowej listy i przyciskiem z takim znaczkiem [>] przenosimy je do swojej bazy. Możemy również przenieść całą zawartość przykładowych pól przyciskiem [>>] lub wszystko cofnąć [<<]. Klikamy dalej...

8 Wybieramy nazwę dla naszej bazy. Zakładamy klucz podstawowy. Zaleta systemu obsługi relacyjnych baz danych, jakim jest program Microsoft Access, polega na zdolności do szybkiego wyszukiwania i kojarzenia informacji przechowywanych w odrębnych tabelach za pomocą kwerend, formularzy i raportów. Realizacja tego celu wymaga obecności w tabeli pola lub ich zestawu jednoznacznie identyfikującego każdy rekord zapisany w tabeli. Pole to lub ich zestaw nosi nazwę klucza podstawowego tabeli. Po zdefiniowaniu w tabeli klucza podstawowego, nie będzie można w jego pole wprowadzić wartości już istniejącej w tabeli ani wartości ZERO. Idziemy dalej...

9 Co chcę zrobić po utworzeniu tabeli... Do wyboru: 1.Zmodyfikować projekt 2.Wprowadzić dane bezpośrednio do tabeli 3.Wprowadzić dane za pomocą formularza, utworzonego przez kreatora Wybrałem formularz – łatwiej, wygodniej i wyraźniej. UUFFF...Zakończ.

10 Tak wygląda wpisywanie danych za pomocą formularza. Strzałkami na dole formularza przechodzimy do następnego/poprzedniego rekordu.

11 Zapisywanie formularza pod dowolną nazwą. I jeszcze...

12 POMOC Baza danych - jest zbiorem informacji związanych tematycznie lub ze względu na przeznaczenie, na przykład śledzenie zamówień klientów lub zarządzanie kolekcją płyt. Jeśli baza danych nie jest przechowywana na komputerze, lub tylko jej część jest na nim przechowywana, a śledzone są informacje z wielu źródeł, trzeba je samodzielnie skoordynować i zorganizować. Pole – zbiór informacji danego typu (np.Adres) Rekord – dane z jednej pozycji, zbiór informacji dot. danego obiektu (np.Adam Kowalski wszystko o nim, miejsce zamieszkania, telefon, adres dziewczyny) Formularz – okno dialogowe do wprowadzania danych i podejmowania odpowiedniej akcji. Tabela - jest zbiorem danych dotyczących określonego tematu, na przykład produktów lub dostawców. Używanie osobnej tabeli dla każdego tematu oznacza, że dane przechowywane są tylko raz, co sprawia, że baza danych jest bardziej wydajna i zmniejsza ryzyko błędów przy wprowadzaniu danych.


Pobierz ppt "Mój pierwszy raz... Z MS ACCESS 2000!. Zaczynamy -Start/programy/Microsoft Access. I widzimy zaproszenie do stworzenia bazy danych. Zaznaczamy pierwszą"

Podobne prezentacje


Reklamy Google