Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Więzień też człowiek Więzień też człowiek – Dyskusyjny Klub Książki w Zakładzie Karnym w Tarnowie Marta Patla.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Więzień też człowiek Więzień też człowiek – Dyskusyjny Klub Książki w Zakładzie Karnym w Tarnowie Marta Patla."— Zapis prezentacji:

1 Więzień też człowiek Więzień też człowiek – Dyskusyjny Klub Książki w Zakładzie Karnym w Tarnowie Marta Patla

2 W Polsce jest ponad 1000 Dyskusyjnych Klubów Książki Tylko pięć jest utworzonych w Zakładach Karnych bądź Aresztach Śledczych w Słupsku, Wejherowie, Gdańsku, Tarnowie i Katowicach Koordynatorami są głównie mężczyźni, z wyjątkiem Dyskusyjny Klub Książki w Zakładzie Karnym w Tarnowie oraz Katowicach

3 Marta Patla Dyskusyjny Klub Książki w Zakładzie Karnym w Tarnowie Marzec 2010 – pierwsze spotkanie w więziennej sali widzeń Dobór osób odbywa się po zgłoszeniu przez więźnia chęci wzięcia udziału w dyskusji o książce oraz pozytywnej opinii wydanej przez opiekuna do naczelnika W spotkaniach bierze udział jednorazowo około 8 osób Tytuły omawiane podczas spotkań wybierane są z listy zaproponowanej przez Instytut Książki w Warszawie.

4 Marta Patla Mariola Góra Kierownik Działu Informacyjno- Wydawniczego (Centrum Wiedzy o Tarnowie i Regionie) w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Juliusza Słowackiego w Tarnowie Pomysłodawczyni utworzenia Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych (od 2007 r.) Aktywny działacz na rzecz popularyzowania literatury, kultury czytania i biblioterapii (prowadzi warsztaty biblioterapeutyczne dla niepełnosprawnych)

5 Marta Patla DKK w więzieniu to kilkunastu mężczyzn w różnym wieku, z różnym doświadczeniem życiowym, o różnym stopniu wykształcenia i skazanych za rozmaite przestępstwa. Dwugodzinne spotkanie wypełnione jest dyskusją nad zadaną wcześniej lekturą. Zgadnie z danymi zamieszczonymi na stronie internetowej służby więziennej, w tarnowskim Zakładzie Karnym osadzonych jest 1053 więźniów, z których połowa aktywnie korzysta z zasobów tamtejszej biblioteki.

6 Marta Patla Kształtują pozytywne postawy Pomoc w rozwiązywaniu problemów Psychiczne wsparcie Bodziec do życiowych zmian Co więźniowie uzyskują dzięki DKK ?

7 Marta Patla

8

9

10 Ilekroć przekraczam mury więzienia to obalam jakiś kolejny mit społeczny, jakieś nasze obiegowe spojrzenie na świat po tamtej stronie. Mam ogromną satysfakcję z tych spotkań. Nic bardziej nie cieszy niż grupa rozgadanych ludzi, ich radość z obcowania z literaturą. I dla nich to też szansa na coś innego, może takie pięć minut dla każdego z nich. Jucha D., (2010) Dyskusyjny Klub w zakładzie karnym? Temi [online], nr 44, [dostęp 2012.08.14]. Dostępny w Internecie: http://www.instytutksiazki.pl/pl,tc,site,21,,25109.php. Więzień to też człowiek…czytający!

11 Marta Patla http://www.polskieradio.pl/80/1007/Artykul/599631,Murem-za-teatrem- Wojciech-Markiewiczhttp://www.polskieradio.pl/80/1007/Artykul/599631,Murem-za-teatrem- Wojciech-Markiewicz http://www.polskieradio.pl/7/1968/Artykul/599647,Murem-za-teatrem http://www.biblioteka.tarnow.pl/zk/139-dyskusyjny-klub-ksiki-w-zakadzie- karnym-w-tarnowiehttp://www.biblioteka.tarnow.pl/zk/139-dyskusyjny-klub-ksiki-w-zakadzie- karnym-w-tarnowie http://www.instytutksiazki.pl/pl,tc,site,21,,25109.php Linki


Pobierz ppt "Więzień też człowiek Więzień też człowiek – Dyskusyjny Klub Książki w Zakładzie Karnym w Tarnowie Marta Patla."

Podobne prezentacje


Reklamy Google