Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum nr 1 im.Bohaterów Monte Cassino w Złocieńcu Złocieniec – 20 lat Samorządu Terytorialnego Samorząd Terytorialny.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum nr 1 im.Bohaterów Monte Cassino w Złocieńcu Złocieniec – 20 lat Samorządu Terytorialnego Samorząd Terytorialny."— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum nr 1 im.Bohaterów Monte Cassino w Złocieńcu Złocieniec – 20 lat Samorządu Terytorialnego Samorząd Terytorialny

2 „Dwadzieścia lat wybiło i wiele się zmieniło” 20 lat wspólnie Własne

3 Miasto i Gmina Złocieniec Mapka ilustrująca położenie geograficzne Złocieńca Złocieniec – Położony jest w północno-zachodniej części Polski w województwie zachodniopomorskim. Miasto i Gmina Złocieniec należy do powiatu drawskiego. Miasto otrzymało prawa miejskie w 1333 roku i do dziś liczy 15 712 mieszkańców. Od listopada 1992 roku Złocieniec należy do Związku Miast Polskich. Przez Złocieniec przepływają dwie rzeki: Drawa i Wąsawa. W latach 1996-2008 miasto rozwijało się dynamicznie, w roku 2001 Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w ramach konkursu przyznał dla Gminy Złocieniec tytuł najbardziej ekologicznej gminy w województwie zachodniopomorskim.

4 Wywiad z rodzicami uczniów Podczas przygotowań do tworzenia prezentacji, uczniowie podzelenia na grupy przygotowali pytania do swoich rodziców lub innych opiekunów. O to fragmenty wywiadu: Uczeń: Jakie zmiany w ciągu ostatnich 20 lat dostrzega Pan/Pani w naszym Mieście? Pani Agnieszka: Zauważyłam, że zostało zbudowane rondo co w dużym stopniu poprawiło bezpieczeństwo na tym ruchliwym skrzyżowaniu, powstał nowy deptak oraz powstają supermarkety. Uczeń: Czy powstały nowe instytucje, na przykład domy kultury? Pani Danuta: Owszem, domy kultury powstały, na przykład Złocienieck Ośrodek Kultury. Odbywają się tam różne uroczystości oraz różne kołka taneczne dla dzieci.

5 Wywiad z rodzicami uczniów Uczeń: Jak zmieniła się szkoła? Czy poprawił się jej wygląd i wyposażenie? Czy działają w niej nowe kółka, kluby europejskie? Czy Pana/Pani zdaniem młodzież ma większe możliwości edukacyjne? Pani Elżbieta: Znacznie polepszyły się możliwości młodzieży w sferze edukacji, a warunki techniczne w szkole i jej estetyka jest bardzo dobra. Uczeń: Jakie zmiany gospodarcze zaszły w naszej miejscowości/powiecie? Czy bezrobocie wzrosło czy spadło? Czy powstały nowe zakłady pracy? Pani Dorota: Bezrobocie spadło, powstały nowe zakłady i sklepy jak: Stokrotka, Netto, Media expert oraz Biedronka.

6 Wywiad z rodzicami uczniów Uczeń: Jak zmieniła się estetyka naszego miasta? Czy przeprowadzono remonty kamienic, stworzono skwery? Pani Małgorzata: Estetyka owszem, poprawiła się przeprowadzono remonty kamienic i starszych budynków, jendak drogi są nadal fatalne. Uczeń: Czy powstały nowe drogi i ścieżki rowerowe? Pani Dorota: Jest ścieżka rowerowa, bardzo ładna i myślę, że powstaną takie jeszcze może dwie w przyszłych latach. Powstała również droga do Lubieszewa nad jezioro.

7 Inwestycje ostatnich 20 lat Moje Boisko-Orlik 2012

8 Inwestycje ostatnich 20 lat Teren rekreacyjny „Między Mostami”

9 Stokrotka Inwestycje ostatnich 20 lat

10 Hala widowiskowo-sportowa

11 Inwestycje ostatnich 20 lat Euroboisko ze Skateparkiem

12 Aleksandra Cheba 1996, klasa I E Rafał Wrzask 1996, klasa I E Borys Rataj 1996, klasa I E Gimnazjum nr 1 w Złocieńcu, ul. I Dywizji Wojska Polskiego 4, 78-520 Złocieniec Opiekun Zespołu: Ewa Kilian ewa.kilian.dom@gmail.com W skład Zespołu Projektowego wchodzą… Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Gimnazjum nr 1 im.Bohaterów Monte Cassino w Złocieńcu Złocieniec – 20 lat Samorządu Terytorialnego Samorząd Terytorialny."

Podobne prezentacje


Reklamy Google