Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W ramach akcji Młodzi głosują: Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przygotowują i przeprowadzają w swoich szkołach wybory, działania edukacyjne.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W ramach akcji Młodzi głosują: Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przygotowują i przeprowadzają w swoich szkołach wybory, działania edukacyjne."— Zapis prezentacji:

1

2 W ramach akcji Młodzi głosują: Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przygotowują i przeprowadzają w swoich szkołach wybory, działania edukacyjne na temat zasad i znaczenia udziału obywateli w wyborach demokratycznych, jak również: * Prowadzą lokalne projekty młodzieżowe zachęcające do uczestnictwa w wyborach, np. debaty, warsztaty, kampanie informacyjne, happeningi profrekwencyjne; * Organizują w swojej szkole młodzieżowe wybory na podobnych zasadach, na jakich przeprowadzane są wybory powszechne.

3 Cel akcji Celem akcji Młodzi głosują jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach poprzez: * Dostarczenie młodym ludziom informacji na temat procedur demokratycznych i znaczenia wyborów, * Zaangażowanie w działania na rzecz wysokiej frekwencji wyborczej i udział w wyborach młodzieżowych.

4

5 Demokracja- forma ustroju państwa, w którym uznaje się wolę większości obywateli jako źródło władzy i przyznaje się wszystkim obywatelom swobody i prawa polityczne zapewniające im udział w sprawowaniu władzy. Najprościej mówiąc jest to władza ludu.

6

7 30 kwietnia organizujemy symulacje wyborów. Uczniowie u uczennice głosują na kandydatów na prezydenta RP. Dzięki temu młodzież może wyrazić własne zdanie, a także poznać mechanizmy wyborcze i formę głosowania.

8

9 KANDYDACI NA PREZYDENTA RP 2015 Grzegorz Braun bezpartyjny Andrzej Duda Prawo i Sprawiedliwość Adam Jarubas Polskie Stronnictwo Ludowe Bronisław Komorowski bezpartyjny

10 Janusz Korwin-Mikke KORWIN Marian Kowalski Ruch Narodowy Paweł Kukiz bezpartyjny Magdalena Ogórek bezpartyjna

11 Janusz Palikot Twój Ruch Paweł Tanajno Demokracja Bezpośrednia Jacek Wilk Kongres Nowej Prawicy

12


Pobierz ppt "W ramach akcji Młodzi głosują: Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przygotowują i przeprowadzają w swoich szkołach wybory, działania edukacyjne."

Podobne prezentacje


Reklamy Google