Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WYKONAWCY ZAGRANICZNI

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WYKONAWCY ZAGRANICZNI"— Zapis prezentacji:

1 WYKONAWCY ZAGRANICZNI

2 PHARRELL WILLIAMS Sukces kompozytorski Pharrella ma swoje początki w połowie lat 90., kiedy to artysta ukończył szkołę średnią w Virginia Beach i wraz ze swoim przyjacielem z dzieciństwa, Chadem Hugo, stworzył The Neptunes. Pierwszą szansę dostali od znanego producenta, Teddy'ego Rileya i już wkrótce zaczęli sypać jak z rękawa wielkimi hitami: "Got My Money" (1999 Ol' Dirty Bastard), "Shake Ya Ass" (2000; Mystikal) i "I Wanna Love U" (2001; Jay-Z).

3 BEYONCE KNOWLES Piosenkarka, aktorka i tancerka Beyoncé Giselle Knowles urodziła się 4 września 1981 roku w Houston, w stanie Teksas. Jest najstarszą z dwójki dzieci Mathew Knowlesa i Tiny Beyincé. W wieku siedmiu lat uczęszczała już do szkoły tańca i była solistką w kościelnym chórze. Jeden z nauczycieli docenił jej talent i zaczął zabierać ją na różne konkursy wokalne i taneczne, gdzie wkrótce zaczęła wygrywać główne nagrody. Wkrótce Knowles wraz ze swoimi przyjaciółkami, LaTavią Roberson, Kelly Rowland i LeToyą Luckett założyła zespół. Początkowo występowały na domowych imprezach i w salonie fryzjerskim należącym do matki Beyoncé, lecz przełom w ich karierze przyszedł dopiero po udziale w programie telewizyjnym "Star Search". Mimo że dziewczyny nie wygrały, ich występy pomogły Matthew Knowlesowi w podjęciu decyzji o porzuceniu dobrze płatnej pracy i pomocy zespołowi. W 1996 roku grupa, występująca już jako Destiny's Child, podpisała kontrakt z wytwórnią Columbia Records.

4 NICOLE SCHERZINGER Nicole Scherzinger urodziła się 29 czerwca 1978 roku w Honolulu na Hawajch. Jest piosenkarką, udzielającą się zarówno jako członkini grupy The Pussycat Dolls, jak i solowa wokalistka. Jej matka jest pochodzenia rosyjsko-hawajskiego, ojciec zaś jest Filipińczykiem. Od najmłodszych lat uczyła się tańca i śpiewu, matka przekazała jej tajemnice hawajskiego tańca hula. Jako dziecko wygrywała wiele konkursów artystycznych, między innymi festiwal organizowany przez koncern Coca-Cola, czy show "Popstars".

5 RIHANNA Robyn Rihanna Fenty urodziła się na Barbadosie w 1988 roku. Jej kariera rozpoczęła się gdy zauważył ją Evan Rogers. Nowojorczyk, który wcześniej współpracował z takimi gwiazdami, jak: 'N Sync, Christina Aguilera, Jessica Simpson, Kelly Clarkson, Laura Pausini i Rod Stewart, spędzał na wyspie wakacje. Kiedy poznał Rihannę zaproponował jej sesję nagraniową. Rogers oraz jego partner z Syndicated Rhythm Productions - Carl Sturken, pomogli nagrać wokalistce materiał demo. Ten trafił do szefa Def Jam i zainteresował go na tyle, że zaproszono ją na przesłuchanie i zaproponowano kontrakt płytowy

6 TIMBALAND Timbaland (prawdziwe nazwisko Timothy Z. Mosley) urodził się 10 marca 1971 roku w Norfolk, w stanie Virginia. Swoją karierę rozpoczął pod pseudonimem DJ Timmy Tim, tworząc hiphopowe podkłady przy pomocy syntezatora Casio. Jego charakterystyczne, "połamane" rytmy zainteresowały m.in. Missy Elliott i Melvina Marcliffa (pseudonim Magoo). Artyści wkrótce przeprowadzili się do Suffern w Nowym Jorku, gdzie Elliott nawiązała współpracę z producentem DeVante Swingiem i podpisała kontrakt z należącą do niego wytwórnią Swing Mob. Dzięki świeżo pozyskanym znajomościom, raperka zapewniła Mosleyowi etat u Devante, który nadał młodemu producentowi pseudonim Timbaland (było to nawiązanie do firmy odzieżowej Timberland, popularnej wśród amerykańskich raperów).

7 AALIYAH Aaliyah zawsze była osobą tajemniczą. Urodziła się na Brooklynie w Nowym Jorku, jednak dorastała w Detroit. Dzieciństwo Aaliyah to szkolne występy na scenie i wygrane w wokalnych konkursach. Na walory głosowe i aktorskie Aaliyah zwrócono uwagę po udziale w programie telewizyjnym "Star Search", w którym pojawiła w 1983 roku. Tak zaczyna wielu, ale niewielu ma szczęście posiadać za ciotkę legendę czarnej muzyki - Gladys Knight. Aaliyah mając 11 lat wyruszyła z nią na tournee.

8 MISSY ELLIOT Missy Elliott to w świecie muzyki w USA postać wyjątkowa. Mimo odniesienia wielkiego sukcesu komercyjnego czarnoskóra artystka pozostaje tą samą nieśmiałą dziewczyną z Portsmouth w stanie Virginia, ofiarą przemocy w rodzinie (ojciec Missy znęcał się nad jej matką). Missy nigdy nie unikała rozmów na temat swoich bolesnych wspomnień. W roku 2003 została nawet wyróżniona mianem rzecznika organizacji Break The Cycle, zajmującej się pomaganiem młodym ludziom w przerwaniu łańcucha przemocy w rodzinie.

9 THE GAME The Game (prawdziwe nazwisko Jayceon Terell Taylor) urodził się 27 listopada 1979 roku w Los Angeles. Po wniesieniu przez jego starszą siostrę oskarżenia o molestowanie seksualne przez ojca, raper trafił do rodziny zastępczej na przedmieściach Los Angeles. W wieku 13 lat wrócił pod opiekę matki. W młodości związał się z gangiem Bloods, choć utrzymuje, że jego rodzice mieli powiązania z konkurencyjnym gangiem Crips. Po ukończeniu Compton High School, Taylor dostał się na Washington State University, jednak już po pierwszym semestrze został wyrzucony za narkotyki. W 2001 roku został pięciokrotnie postrzelony podczas finalizowania transakcji sprzedaży narkotyków. W efekcie zapadł w trwającą trzy dni śpiączkę. Wydarzenie spowodowało, że zdecydował się poświęcić muzyce.

10 SNOOP DOGG Calvin Broadus, bo tak brzmi prawdziwe imię i nazwisko Snoop Dogga, na przestrzeni lat stał się jedną z największych gwiazd gangsta rapu. Po raz pierwszy świat o nim usłyszał dzięki pojawieniu się na legendarnej już płycie "The Chronic" Dr. Dre. Niedługo później Snoop zaczął nagrywać na własny rachunek, początkowo pod szyldem Snoop Doggy Dogg, później zaś jako Snoop Dogg. Raper, jak na szanującego się przedstawiciela gangsta rapu przystało, ma bogatą kartotekę policyjną. Oskarżano go już o współudział w morderstwie i gwałt. Ale zacznijmy od początku... Calvin otrzymał ksywkę "Snoop" od swojej mamy (która uznała, iż jej pociecha ma wyjątkowy dar do wściubiania nosa tam, gdzie nie trzeba).


Pobierz ppt "WYKONAWCY ZAGRANICZNI"

Podobne prezentacje


Reklamy Google