Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Maciej Wojtyszko Maciej Wojtyszko (ur. 16 kwietnia 1946 w Warszawie) – polski reżyser teatralny, filmowy i telewizyjny, pisarz, autor sztuk, komiksów i.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Maciej Wojtyszko Maciej Wojtyszko (ur. 16 kwietnia 1946 w Warszawie) – polski reżyser teatralny, filmowy i telewizyjny, pisarz, autor sztuk, komiksów i."— Zapis prezentacji:

1 Maciej Wojtyszko Maciej Wojtyszko (ur. 16 kwietnia 1946 w Warszawie) – polski reżyser teatralny, filmowy i telewizyjny, pisarz, autor sztuk, komiksów i filmów animowanych. Autor książek dla dzieci i młodzieży (Antycyponek (1975), Synteza (1978; nakręcił początkiem lat 80. film na jej podstawie), Bromba i inni, Tajemnica szyfru Marabuta, Bambuko czyli skandal w Krainie Gier, Saga rodu Klaptunów (1981), Bromba i filozofia), komiksów Szczyty wtajemniczenia, czyli sabaty i posiedzenia oraz Trzynaste piórko Eufemii (1977).

2 O autorze Autor książek dla dzieci i młodzieży (Antycyponek (1975), Synteza (1978; nakręcił początkiem lat 80. film na jej podstawie), Bromba i inni, Tajemnica szyfru Marabuta, Bambuko czyli skandal w Krainie Gier, Saga rodu Klaptunów (1981), Bromba i filozofia), komiksów Szczyty wtajemniczenia, czyli sabaty i posiedzenia oraz Trzynaste piórko Eufemii (1977). Inne książki: Krótki zarys męki twórczej

3 Bromba i inni Bromba i inni to zbiór opowiadań dla dzieci, napisany przez Macieja Wojtyszkę, wydany przez Instytut Wydawniczy Nasza Księgarnia w roku 1975. W roku 2003 książka ta została wybrana przez czytelników Gazety Wyborczej jako jedna z pięćdziesięciu tworzących Kanon Książek dla Dzieci i Młodzieży, będący inicjatywą Polskiej Izby Książki, Biblioteki Narodowej oraz kilkudziesięciu wydawców. Jeszcze w tym samym roku pojawiło się nowe, "kanonowe" wydanie, uzupełnione o część Po latach także, w której autor opisuje, jak jego bohaterowie radzili sobie przez ponad ćwierć wieku od pierwszego wydania.

4 Bromba

5 KONIEC

6 Maciej Wojtyszko

7 Wiadomości Reżyser teatralny i filmowy, pisarz, autor sztuk. Urodził się 16 kwietnia 1946 w Warszawie. W 1972 ukończył Wydział Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Dziś jest jednym z najbardziej popularnych polskich reżyserów, który ma na swoim koncie ponad kilkadziesiąt realizacji, począwszy od teatralnych spektakli wg Thomasa Bernharda, Sławomira Mrożka i Witolda Gombrowicza, poprzez przedstawienia dla dzieci, a skończywszy na telewizyjnym sitcomie MIODOWE LATA.

8 Autor książek dla dzieci i młodzieży (Antycyponek (1975), Synteza (1978; nakręcił początkiem lat 80. film na jej podstawie), Bromba i inni, Tajemnica szyfru Marabuta, Bambuko czyli skandal w Krainie Gier, Saga rodu Klaptunów (1981), Bromba i filozofia), komiksów Szczyty wtajemniczenia, czyli sabaty i posiedzenia oraz Trzynaste piórko Eufemii (1977). Inne książki: Krótki zarys męki twórczej. Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

9 bromba Oto główna książka Macieja Wojtyszko

10 pciuch

11 Bromba

12 gżdacze

13 Fikander i Malwinka

14 Gluś

15 koniec

16 Maciej Wojtyszko Życiorys Książki, które napisał
Bohaterowie z książki ,,Bromba’’

17 Życiorys (ur. 16 kwietnia 1946 w Warszawie) –Polski reżyser teatralny, filmowy i telewizyjny, pisarz, autor sztuk, komiksów i filmów animowanych .

18 Książki, które napisał Bromba i inni Tajemnica szyfru Marabuta
Bambuko czyli skandal w Krainie Gier Saga rodu Klaptunów Trzynaste piórko Eufemii

19 Bochaterowie z książki ,,Bromba''

20 Autorzy Ewa Dworaczek Piotr Sobieszczyk

21 Maciej Wojtyszko

22 Ojciec reżysera Adama Wojtyszki.
Maciej Wojtyszko (ur. 16 kwietnia 1946 w Warszawie) – polski reżyser teatralny, filmowy i telewizyjny, pisarz, autor sztuk, komiksów i filmów animowanych. Ojciec reżysera Adama Wojtyszki. Autor książek dla dzieci i młodzieży (Antycyponek (1975), Synteza (1978; nakręcił początkiem lat 80. film na jej podstawie), Bromba i inni, Tajemnica szyfru Marabuta, Bambuko czyli skandal w Krainie Gier, Saga rodu Klaptunów (1981), Bromba i filozofia), komiksów Szczyty wtajemniczenia, czyli sabaty i posiedzenia oraz Trzynaste piórko Eufemii (1977).

23 Wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie
Reżyser czteroodcinkowej inscenizacji powieści Bułhakowa Mistrz i Małgorzata w Teatrze Telewizji. Reżyser widowisk TV, m.in. Zemsta nadchodzi o zmierzchu (sensacyjne; emisja 16 stycznia 1977, program 2 o 15:30; w kolorze). W teatrze wystawił m.in. Żelazną konstrukcję, satyrę na Polskę współczesną. Wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie

24 A teraz kilka postaci z książki ”Bromba i inni’’

25 Bromba

26 Gluś

27 Fikander

28 Piciuch

29 Gdżdacz

30 Koniec

31 Maciej Wojtyszko

32 Autor książek dla dzieci i młodzieży
Antycyponek (1975), Synteza (1978; nakręcił początkiem lat 80. film na jej podstawie), Bromba i inni, Tajemnica szyfru Marabuta, Bambuko czyli skandal w Krainie Gier, Saga rodu Klaptunów (1981), Bromba i filozofia), komiksów Szczyty wtajemniczenia, czyli sabaty i posiedzenia oraz Trzynaste piórko Eufemii (1977). Inne książki: Krótki zarys męki twórczej. Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. "Świetne, pełne erudycyjnych i intelektualnych odniesień przedstawienie, w którym widz niemal fizycznie doświadcza na karku lodowatego tchnienia stalinowskich porządków. Z udziałem stłamszonych, śmiertelnie przerażonych ludzi, dla których postawa Bułhakowa - jego walka do ostatniej chwili o godność twórcy - jest stałym punktem odniesienia" - pisał recenzent "Rzeczpospolitej" po krakowskiej premierze sztuki w reżyserii Wojtyszki. - "Widowisko doskonale rozegrane, z wyważonymi rolami wszystkich aktorów, a w szczególności Jędryska, Wójcika i Wojciechowskiego. Prawdziwa warsztatowa perfekcja." (Janusz R. Kowalczyk, "Rzeczpospolita" 2003, nr 268)

33 Urodził się 16 kwietnia 1946 w Warszawie
Urodził się 16 kwietnia 1946 w Warszawie. W 1972 ukończył Wydział Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Dziś jest jednym z najbardziej popularnych polskich reżyserów, który ma na swoim koncie ponad kilkadziesiąt realizacji, począwszy od teatralnych spektakli wg Thomasa Bernharda, Sławomira Mrożka i Witolda Gombrowicza, poprzez przedstawienia dla dzieci, a skończywszy na telewizyjnym sitcomie MIODOWE LATA.

34 Bromba i inni to zbiór opowiadań dla dzieci, napisany przez Macieja Wojtyszkę, wydany przez Instytut Wydawniczy Nasza Księgarnia w roku 1975. W roku 2003 książka ta została wybrana przez czytelników Gazety Wyborczej jako jedna z pięćdziesięciu tworzących Kanon Książek dla Dzieci i Młodzieży, będący inicjatywą Polskiej Izby Książki, Biblioteki Narodowej oraz kilkudziesięciu wydawców. Jeszcze w tym samym roku pojawiło się nowe, "kanonowe" wydanie, uzupełnione o część Po latach także, w której autor opisuje, jak jego bohaterowie radzili sobie przez ponad ćwierć wieku od pierwszego wydania.

35 Bromba

36 Warszawa miejsce urodzenia M.Wojkyszko
Warszawa (wymowa ?/i) – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Mazowszu nad rzeką Wisłą. Warszawa jest ważnym europejskim ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym. Mieszczą się w niej siedziby parlamentu (Sejmu i Senatu), Prezydenta RP, Rady Ministrów i innych władz centralnych. Warszawa jest także stolicą województwa mazowieckiego. Warszawa jest jedynym miastem w obecnych granicach Polski odznaczonym Krzyżem Srebrnym Orderu Wojennego Virtuti Militari (a drugim w historii Polski miastem, po Lwowie).

37 Maciej Wojtyszko To najbardziej b(r)ombowe wydanie kultowej ksiżki Macieja Wojtyszki, rozszerzone o nowe przygody lubianych bohaterów: Bromby, Pciucha, Gżdacza, Zwierztka Mojej Mamy i innych. Nowe s także autorskie ilustracje doskonale oddajce specyfikę tego pełnego paradoksów brombowego wiata, w którym przeglda się nasza rzeczywistoć.Dla wszystkich od lat 10 do 100, którym nieobce jest absurdalne poczucie humoru.Ksiżka otrzymała wyróżnienie w konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Ksiżek "Najpiękniejsze Ksiżki Roku 2003/4" w kategorii: Literatura dla dzieci.Tylko tutaj znajdziesz najnowsze wiadomoci z życia Bromby i innych. Jak Pciuch schwytał R.O.B.A.K.A., który bezprawnie kopiował się do folderów? Kim s rodzice Filwinki i Meandra? Kto i dlaczego jest autorem portretów w niniejszej ksiżce? Jeli chcesz być dobrze poinformowany - musisz ja przeczytać, bo to całkiem inna "Bromba i inni"! Jak głosi radio Fuma: "Musisz, musisz. Zaraz się skusisz!"Rok wyd. 2003, iloc stron 132, format mm, oprawa t

38 Bromba i Fikander

39 Dominika Stanowska i Dawid Kwapisz

40 koniec


Pobierz ppt "Maciej Wojtyszko Maciej Wojtyszko (ur. 16 kwietnia 1946 w Warszawie) – polski reżyser teatralny, filmowy i telewizyjny, pisarz, autor sztuk, komiksów i."

Podobne prezentacje


Reklamy Google