Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ROZBIEGANY URSYNÓW Wydarzenia związane z bieganiem, w które zaangażowany jest Urząd Dzielnicy Ursynów: Bieg Ursynowa, Wielka Ursynowska, Grand Prix Warszawy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ROZBIEGANY URSYNÓW Wydarzenia związane z bieganiem, w które zaangażowany jest Urząd Dzielnicy Ursynów: Bieg Ursynowa, Wielka Ursynowska, Grand Prix Warszawy."— Zapis prezentacji:

1

2 ROZBIEGANY URSYNÓW Wydarzenia związane z bieganiem, w które zaangażowany jest Urząd Dzielnicy Ursynów: Bieg Ursynowa, Wielka Ursynowska, Grand Prix Warszawy w Lesie Kabackim, Bieg Passy, Wtorki Biegacza, Mistrzostwa Ursynowa w Biegu na Orientację, Bieg Szczęścia, Onko-Bieg, Ursynowskie i Leśne Przełaje, treningi biegowe dla kobiet Women’s Run.

3 CEL PROWADZONYCH KONSULTACJI:
W związku z promowanym na Ursynowie zdrowym stylem życia, Urząd Dzielnicy chce wyjść naprzeciw potrzebom mieszkańców i stworzyć na Ursynowie sieć ścieżek biegowych, których parametry określone zostaną na postawie konsultacji z mieszkańcami. Dzięki zaangażowaniu biegaczy i zgłaszanym przez nich uwagom, można będzie określić jakie trasy są najczęściej uczęszczane, jakie oznaczenia ścieżek powinny być wprowadzone i czy powinna zostać stworzona dodatkowa infrastruktura towarzysząca ścieżkom. Pozwoli to na dokonanie konkretnych ustaleń, które posłużą do stworzenia wytycznych  i opracowania projektu powstania ścieżek.

4 ETAPY I FORMA PROWADZONYCH KONSULTACJI:
Konsultacje społeczne odbywają się w dwóch etapach. I etap - do 18 lutego 2013 r. można było przesłać swoją opinię zawierającą propozycję dotyczącą ogólnej koncepcji tego przedsięwzięcia, tras ścieżek, ich długości, sposobu oznakowania, a także ewentualnej infrastruktury towarzyszącej – na adres:

5 ETAPY I FORMA PROWADZONYCH KONSULTACJI:
Konsultacje społeczne odbywają się w dwóch etapach. I etap - do 18 lutego 2013 r. można było przesłać swoją opinię zawierającą propozycję dotyczącą ogólnej koncepcji tego przedsięwzięcia, tras ścieżek, ich długości, sposobu oznakowania, a także ewentualnej infrastruktury towarzyszącej – na adres:

6 ETAPY I FORMA PROWADZONYCH KONSULTACJI:
II etap - w dniu 6 marca 2013 r. o godz. 18:00 w sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Ursynów odbędzie się  otwarte spotkanie konsultacyjne z zainteresowanymi mieszkańcami, podczas którego zostaną zaprezentowane postulaty zgłoszone podczas I etapu oraz wstępna koncepcja systemu ścieżek biegowych na Ursynowie opracowana na podstawie zgłoszonych postulatów. Uczestnicy spotkania otrzymają krotką anonimowa ankietę dotyczącą przedstawionego projektu systemu ścieżek biegowych. Ankietę będzie też można wypełnić w Internecie.  W oparciu o projekt systemu ścieżek biegowych, skorygowany o wyniki ankiety z II etapu oraz po rozmowach z administratorami poszczególnych terenów, przez które będą miałby być poprowadzone trasy biegowe, najpóźniej do końca kwietnia 2013 r. powstanie docelowy projekt ścieżek biegowych na Ursynowie.

7 PODSUMOWANIE I ETAPU KONSULTACJI:
Nadesłano 31 propozycji i uwag. Najczęściej pojawiały się propozycje tras w Lesie Kabackim (9 razy) oraz prowadzących do niego (15 razy). Z pozostałych terenów zielonych największym zainteresowaniem biegaczy cieszyły się okolice Kopy Cwila (7 razy), Wzgórze Trzech Szczytów (tzw. „Kazurka”) (4 razy). Pojedyncze pomysły obejmowały trasy w Parku Jana Pawła II oraz w okolicach Jeziora Zgorzała (już po rekultywacji). Z ursynowskich ulic najwięcej propozycji dotyczyło al. KEN (6 razy), pętli wokół SGGW – Ciszewskiego, Nowoursynowska, Dolinka Służewiecka, Rosoła (5 razy), Nowoursynowskiej (5 razy), Wąwozowej (4 razy), Ciszewskiego (4 razy) i Stryjeńskich (3 razy). Pojedyncze pomysły obejmowały ulice: Dereniową (2 razy), Pileckiego (2 razy), Wilczy Dół (raz), Jeżewskiego (raz), Lanciego (raz), Belgradzką (raz).

8 OGÓLNE UWAGI DOTYCZĄCE ŚCIEŻEK:
Ścieżki powinny być w jakiś sposób oznaczone jak np. szlaki turystyczne w górach. Jeśli np. w Lesie Kabackim zostanie wyznaczonych kilka tras które będą się na siebie nakładać to biegacz musi wiedzieć w którym miejscu skręcić aby pobiec właściwą ścieżką. Ścieżka powinna mieć miękka nawierzchnię oraz powinna być oświetlona. Ścieżki powinny prowadzić nie tylko do lasu, ale również po osiedlach. Na początku ścieżki powinien znajdować się plan z ogólnym przedstawianiem trasy. W tym samym punkcie powinno ustawić się stojaki rowerowe oraz w miarę możliwości usytuować stacje Veturilo. Również na początku trasy powinny znajdować się przyrządy ułatwiające rozgrzewkę i rozciągnie. Ścieżki powinny mieć oznaczenia pokonanej odległości. Pojawiła się propozycja by nie były one tylko co kilometr, ale co 200m aby w ten sposób dać ułatwienie trenującym biegi interwałowe. Kopa Cwila oraz Góra Trzech Szczytów powinny mieć tablice informujące o długości podbiegu oraz nachyleniu stoku tak by ułatwić trening osobom parającym się biegami górskimi.

9 UWAGI KRYTYCZNE DOTYCZĄCE ŚCIEŻEK:
Zwróconą uwagę, że w informacji skierowanej do mieszkańców nie ma wyjaśnienia czym dokładnie miałyby być ścieżki biegowe, czy oddzielnym pasem ruchu jak w przypadku dróg rowerowych, czy czymś innym. W kilku listach odradzono wytyczanie ścieżek biegowych wzdłuż ul. Rosoła (stare chodniki), al. KEN (zbyt wiele świateł), w okolicach zajezdni metra (rzekome skażenie powietrza środkiem którym nasączono podkłady kolejowe) oraz ul. Moczydłowskiej (dojeżdżający samochodami do lasu biegacze tarasują całą ulicę). W jednym z maili biegacz z długim stażem, wskazał, że wydawanie publicznych środków na wytyczanie ścieżek biegowych jest marnotrawstwem. Wydatek ten został określony jako ten „którego zasadność już dzisiaj jest wątpliwa, a za rok, dwa pewnie każdy stoper za kilkadziesiąt zł będzie miał moduł GPS.”

10 PROFIL IDEALNEJ ŚCIEŻKI WEDŁUG BIEGACZY
Miękkie podłoże, nienarażające układu kostno-stawowego na przeciążenia Ścieżki nie tylko w lesie, ale i prowadzące przez osiedla Oddzielone od ruchu samochodowego i rowerowego, w miarę możliwości pieszego Bez konieczności zatrzymywania się na światłach Oświetlona po zmroku Przebiegająca w pobliżu zieleni Wraz z infrastrukturą towarzyszącą, przydatną do rozgrzewki (np. ścieżki zdrowia) a także ze stojakami rowerowymi i ew. stacjami Veturilo na początku trasy. Tablica z planem ścieżki, tablice informujące o przebiegu trasy i oznaczenia dystansu co 200 metrów.

11 WSTĘPNE PORPOZYCJE URZĘDU DZIELNICY URSYNÓW
LAS KABACKI 10 i 5 kilometrów – trasa biegów Grand Prix Warszawy.

12 WSTĘPNE PORPOZYCJE URZĘDU DZIELNICY URSYNÓW
Kopa Cwila – Park im. R. Kozłowskiego z przebiegiem na terenie Dzielnicy Mokotów – Dolinka Służewiecka. Możliwość poprowadzenia trasy uzależniona od zgody Mokotowa. Długość ok. 4 km.

13 WSTĘPNE PORPOZYCJE URZĘDU DZIELNICY URSYNÓW
SGGW – Aleja Rodowicza „Anody” – wzdłuż Doliny Służewieckiej – Nowoursynowska – Ciszewskiego – SGGW. Tylko dwukrotnie biegacze napotykają światła. Długość ok. 3,85 km.

14 WSTĘPNE PORPOZYCJE URZĘDU DZIELNICY URSYNÓW
Wokół Parku Przy Bażantarni. Brak świateł dla biegaczy. Długość trasy ok. 1,75 km

15 PROPONOWANE WYPOSAŻENIE ŚCIEŻEK
Oznaczenie dystansu – dokładne odległości do ustalenia. Oznaczenie początku i końca trasy, umieszczenie tam mapki trasy oraz regulaminu. Oznaczenia wskazujące kierunek przebiegu ścieżki. STRONA INTERNETOWA Stworzenie działu dla biegaczy (informacje o wydarzeniach dot. biegania na Ursynowie, podstawowe informacje dot. przygotowania itp., plan ścieżek, a także plan najczęściej uczęszczanych tras – wraz z dokładnymi zdjęciami dotyczącymi ich przebiegu).


Pobierz ppt "ROZBIEGANY URSYNÓW Wydarzenia związane z bieganiem, w które zaangażowany jest Urząd Dzielnicy Ursynów: Bieg Ursynowa, Wielka Ursynowska, Grand Prix Warszawy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google