Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gdańsk - Grenlandia wyprawa szlakiem psich zaprzęgów oferta dla sponsora Szanowni Państwo, Stawianie sobie trudnych celów i realizacja marzeń jest dla.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gdańsk - Grenlandia wyprawa szlakiem psich zaprzęgów oferta dla sponsora Szanowni Państwo, Stawianie sobie trudnych celów i realizacja marzeń jest dla."— Zapis prezentacji:

1 Gdańsk - Grenlandia wyprawa szlakiem psich zaprzęgów oferta dla sponsora
Szanowni Państwo, Stawianie sobie trudnych celów i realizacja marzeń jest dla większości z nas zasadniczym celem w życiu. Staramy się udowadniać sobie i swojemu otoczeniu, że osiąganie rzeczy na pozór niemożliwych jest w zasięgu ręki. Aby tego dokonać bardzo istotnym elementem jest determinacja i wiara we własne siły. Zaledwie sto lat temu Europa i Ameryka świętowała sukces Peary`ego i Mansona, którzy po raz pierwszy w historii dotarli do bieguna północnego. W roku obchodzimy okrągłą rocznicę tego wydarzenia. Wówczas jednak nie było to możliwe bez doświadczeń ludów północy, bez psów zaprzęgowych. I bez sponsorów. Obecnie żyjemy w zupełnie innych czasach. Postępującej globalizacji, internetu i nowoczesnych technologii. Świat się zmienił, zmienili się ludzie, zmienili się nawet współcześni Eskimosi. Ale historia tego odkrycia pozostanie na zawsze ta sama . Zdobycie bieguna północnego kojarzyć się będzie z poznawaniem granic naszych możliwości. Mając na uwadze powyższy fakt pozwalamy sobie zaprosić Państwa firmę do udziału w projekcie, który z jednej strony pozwoli przybliżyć szerokiej opinii publicznej istotną część historii fascynującej koegzystencji psa i człowieka w trudnych warunkach na dalekiej północy, a z drugiej pozwoli Państwu osiągnąć istotne korzyści marketingowe.

2 Grenlandia – wyprawa szlakiem psich zaprzęgów
Jeżeli ktoś mnie pyta dlaczego mushing jest fascynujący to mówię mu, aby wyobraził sobie noc w pokrytym śniegiem lesie, przy święcącym księżycu i minus 15 stopniach. Wtedy wszystko lśni srebrną poświatą. Stoisz na saniach ciągniętych przez 8-10 psów dysponujących wielką siłą, mogących ciągnąć kilometrami ciężar kilkuset kilogramów a kierowanych tylko głosem. Siłą, którą łatwo uruchomić ale dużo trudniej zatrzymać. Mkniesz po śniegu z prędkością km/h. Wokół cisza, słyszysz tylko śnieg pod płozami sań, oddechy psów i twoje ciche komendy. Psy są twoim wzrokiem, słuchem i węchem. Po tym, jak reaguje zaprzęg, wiesz kiedy mijasz w pobliżu stado dzików czy sarny, czujesz się wtedy częścią świata przyrody. Dlatego Bartek i ja (Andrzej), dwaj zapaleńcy z Trójmiasta, od 10 lat jesteśmy zafascynowani światem przyrody i współpracą człowieka z psem. Sami hodujemy i trenujemy psy północy. Postanowiliśmy odnaleźć na Grenlandii starych Inuitów i postarać się udokumentować ich kulturę, która już praktycznie zanika. Na Grenlandii tradycja i wiedza dotycząca zaprzęgania psów były do niedawna jedynym  sposobem na  przetrwanie W krainie tak niegościnnej dla wszelkiego życia, do czasów dotarcia tam cywilizacji białego człowieka  tylko psy umożliwiały polowanie i przeżycie ludzi. Z powodu globalizacji ta wiedza w szybkim tempie zanika. Wraz z najstarszymi mieszkańcami odchodzi w niepamięć część historii, która w tak dużym stopniu wpłynęła na naszą kulturę. Postanowiliśmy podjąć próbę uporządkowania i zachowania tej wiedzy dla przyszłości. To ogromne wyzwanie. Pierwsze kroki  postawić należy oczywiście na Grenlandii ! Pies, to fakt wszystkim znany, jest pierwszym partnerem i przyjacielem ze świata zwierząt jaki towarzyszy człowiekowi od zamierzchłych czasów. Ta symbioza na przestrzeni dziejów i w czasach współczesnych przyjmowała i przyjmuje różną formę. Jednak nigdzie ta współpraca nie była poddana tak brutalnemu sprawdzianowi i nie odgrywała tak istotnej roli, jak na obszarach arktycznych. I co dziwniejsze tu przetrwała najdłużej, do czasów nam współczesnych. Mushing to sztuka powożenia psim zaprzęgiem, ale i coś więcej, sztuka koegzystencji i przetrwania w skrajnie trudnych warunkach jakie stawia Arktyka. Rozwinęli ją Inuici, ludzie żyjący na północy. Ich sposób na życie właśnie odchodzi w przeszłość.

3 Grenlandia – Członkowie wyprawy
Bartek Piaseczny – pomysłodawca i inicjator wyprawy, 44 lata, mieszka w Gdańsku i pracuje w firmie zajmującej się funduszami strukturalnymi UE. Absolwent filozofii przyrody, ukończył kurs dziennikarstwa telewizyjnego BBC w Birmingham. Pracował jako dziennikarz telewizyjny i radiowy, ma za sobą samotną wyprawę do Chin i na Syberię Interesuje się ochroną środowiska i problematyką społeczną. Najbliższe plany to film dokumentalny, poświęcony zanikającym tradycjom Inuitów żyjących na Grenlandii.           Jego pasją już od ponad dziesięciu lat jest mushing Od wielu lat hoduje psy grenlandzkie. Pierwsze ,,grenlandy” sprowadził z Finlandii jeszcze wtedy, gdy psy tej rasy nie były u nas w ogóle znane. Od tego czasu organizuje i bierze udział w imprezach sportowych i rekreacyjnych z udziałem psich zaprzęgów. Kilkukrotnie wygrywał zawody Pucharu Polski psich zaprzęgów. Specjalizuje się w organizowaniu wypraw zimowych na dłuższe dystanse. Przy sprzyjających warunkach pogodowych odbywa się to na saniach. Zwykle  jednak na specjalnie przystosowywanych do tego wózkach. Na stronie wystarczy wpisać ,,10 grenland dogs in Sopot‘’, by obejrzeć zaprzęg jego psów pod adresem .

4 Grenlandia – Członkowie wyprawy
Andrzej Kolka – członek wyprawy, 51 lat, sopocianin, inżynier, były nauczyciel akademicki, obecnie pracownik WKT POLSKA Sp. z o.o. Prywatnie żeglarz, narciarz, nurek, nie stroniący od wyzwań ekstremalnych. Współorganizator Sopockiej Szkoły Katamaranów , działania której zobaczysz na filmie pod adresem oraz współorganizator cyklu wykładów popularno-naukowych ”Wpływ globalnych zmian klimatycznych na środowisko mórz i oceanów” wspólnie z Instytutem oceanologii PAN, spotkań podróżników z Polskim Klubem Przygody w Gdańsku, koncertów w tawernie „Plaża Piratów” , kliknij a zobaczysz klimat : Od jedenastu lat hoduje psy północy, uczestnik wyścigów długodystansowych, były Mistrz Polski w wyścigach psich zaprzęgów na średnim dystansie (2x60 km) , uczestnik wyścigu Bieg Wilka – ponad 200 km w Bieszczadach gdzie zajął drugie miejsce, wielokilometrowych rajdów po Kaszubach i Suwalszczyźnie. Aby zobaczyć film kliknij adres poniżej

5 Grenlandia – wyprawa szlakiem psich zaprzęgów
Cele wyprawy: Poznawcze: kultury materialnej i niematerialnej grenlandzkich Inuitów oraz zmian i dzisiejszej sytuacji tej społeczności, sztuki mushingu stosowanej na Grenlandii, technik przeżycia, roli jaka spełniał pies w społeczności Inuitów, Pierwiastki polskie w przeszłości i teraźniejszości Grenlandii Rejestracja materiału filmowego dokumentującego powyższe tematy oraz surowej przyrody terenów arktycznych Efektem końcowym wyprawy ma być powstanie jednego lub dwóch filmów dokumentalnych Termin wyprawy : – Idea wyprawy powstała latem Od tego czasu trwają przygotowania merytoryczne i kondycyjne. Zostały rozpoznane możliwości transportu, kontakty z ludnością eskimoską na miejscu, związkiem hodowców psów grenlandzkich oraz potencjalne trasy do przebycia. W dniach w Sisimiut odbędzie się Arctic Circle Race: Cały wyścig jest asystowany przez psie zaprzęgi. Koszty wyprawy: Łączny koszt wyprawy to ok. 50 000 pln W związku z kosztorysem przekraczającym nasze możliwości finansowe, zwracamy się do wszelkich osób i podmiotów mogących wspomóc finansowo realizację tego projektu o kontakt pod telefonami i lub mailem na adres .

6 Grenlandia – wyprawa szlakiem psich zaprzęgów
Informację o sponsorze w czołówkach wyprodukowanych filmów dokumentalnych, Realizacja bazowego materiału filmowego z Grenlandii który może być materiałem wyjściowym do wyprodukowania videoklipu reklamowego, filmu - wizytówki sponsora itp, (ewentualne scenariusze i produkcja do uzgodnienia odrębnie wraz ze studiem filmowym – prezentacja możliwości technicznych w załączeniu ), Nasz nieodpłatny udział wraz z zaprzęgami psów w produkcji takiego videoklipu, filmu, Rozliczenia poniesionych kosztów, Inna uzgodniona formę współpracy Sponsorom proponujemy: pakiet Sponsora Głównego 30 000 PLN pakiet sponsorski mały 10 000 PLN pakiet sponsorski minimal. 5 000 PLN W zależności od wybranego pakietu sponsorom oferujemy różne działania promocyjne: Prezentację w kontaktach z mediami i w Internecie, Informowanie o ich wkładzie w czasie medialnych sprawozdań z wyprawy, Materiały do wykorzystania na stronie internetowej sponsora w uzgodnionej formie, Informowanie o wkładzie sponsora w artykułach drukowanych w czasie wyprawy i po powrocie w prasie z ogólnopolskich koncernów Polskapresse i Axel Springer, specjalistycznej prasie podróżniczej, miłośników psów,


Pobierz ppt "Gdańsk - Grenlandia wyprawa szlakiem psich zaprzęgów oferta dla sponsora Szanowni Państwo, Stawianie sobie trudnych celów i realizacja marzeń jest dla."

Podobne prezentacje


Reklamy Google