Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„ Przyjazna klasa ” Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Środzie Śląskiej sierpień / wrzesień 2014.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„ Przyjazna klasa ” Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Środzie Śląskiej sierpień / wrzesień 2014."— Zapis prezentacji:

1 „ Przyjazna klasa ” Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Środzie Śląskiej sierpień / wrzesień 2014

2 Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Środzie Śląskiej Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Środzie Śląskiej jest placówką oświatową zajmującą się nauczaniem i wychowaniem dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Celem pracy ośrodka jest kształcenie, wychowanie, nauczanie zaradności i umiejętności współżycia i funkcjonowania w społeczeństwie. Przekazywanie uczniom w dostępny dla nich sposób wiadomości o otaczającym środowisku społeczno- przyrodniczym, technicznym. Odbiorcami pomocy byli uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego niepełnosprawni intelektualnie w stopniu umiarkowanym i znacznym, szkoły podstawowej i gimnazjum.

3 Kolejny raz w maju 2014r. zaproponowałam wychowawczyni klasy V - VIb łączonej udział w akcji firmy Coca- Cola „Wolontariat po radosnej stronie życia”. Po wstępnych rozmowach powstał projekt „Przyjazna klasa”.

4 Ustalono, iż priorytetem było wyremontowanie klasy, w której uczniowie odbywają większość godzin lekcyjnych. Uczniowie potrzebują stworzenia szczególnych warunków odpowiadających ich indywidualnym potrzebom i możliwościom. Obecny stan sali nie był zadowalający (stare niefunkcjonalne meble, w których nie mieściły się potrzebne pomoce dydaktyczne, szare i brudne ściany).

5 Po wstępnej analizie ustalono kosztorys remontu sali i zwerbowano wolontariuszy z firmy. Już na początku przedsięwzięcia kosztorys uległ nieznacznej zmianie. Warto podkreślić, iż realizowany projekt zainicjował do wspólnego działania wielu ludzi, którzy przyłączyli się do pomocy: Materiały Ogólnobudowlane Anna Leginowicz WPTRANS Usługi Transportowe Fundacja Rosa a także rodzice i uczniowie ośrodka.

6 Firmy które wspomogły naszą akcję:

7 Projekt był realizowany w następujących etapach: REMONT KLASY: zatynkowanie dziur zagruntowanie podłoża, przygotowanie do malowania malowanie

8

9

10 ZAKUP MEBLI: złożenie ustawienie

11

12

13 MONTAŻ TABLIC MAGNETYCZNYCH PRZEKAZANYCH PRZEZ FUNDACJĘ ROSA

14

15

16

17 WYDZIELENIE KĄCIKA DO ZABAW I RELAKSACJI.

18

19 Osoby biorące udział w projekcie: Agnieszka KorzyniewskaDaniel Kasprzak Anta ŁukawskaDamian Wiwczarenko Janusz Kulig Mariusz Śniatyński Sylwester NideckiSebastian Kołosowski Norbert WysockiKamil Gwoździowski Paweł Strożek Bogusława Kotulska – lider projektu

20 Remont klasy i wyposażenie w nowe pomoce umożliwi uczniom odbywanie zajęć dydaktycznych, terapii, relaksacji i zabawy w czystej, funkcjonalnej i przystosowanej do ich potrzeb sali. To już kolejna taka inicjatywa, która pokazuje, że wspólnie możemy aktywnie wspierać szkołę i wpływać na warunki w jakich uczą się dzieci. To co udało nam się osiągnąć nie byłoby możliwe bez zaangażowania i włożonej pracy wolontariuszy. Podsumowanie : Kiedy śmieje się dziecko śmieje się cały świat

21 Realizacja projektu trwała od sierpnia do września 2014r. Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego są bardzo wdzięczni za okazaną pomoc i życzliwość. „Jedynie prawdziwy człowiek zauważy potrzeby innego człowieka jednie człowiek wielkiego serca wyciągnie dłoń pomocną dłoń”


Pobierz ppt "„ Przyjazna klasa ” Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Środzie Śląskiej sierpień / wrzesień 2014."

Podobne prezentacje


Reklamy Google