Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

II Międzyprzedszkolne Powitanie Wiosny połączone z konkursem Najpiękniejsza Marzanna Już po raz drugi nasze przedszkole wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "II Międzyprzedszkolne Powitanie Wiosny połączone z konkursem Najpiękniejsza Marzanna Już po raz drugi nasze przedszkole wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną."— Zapis prezentacji:

1 II Międzyprzedszkolne Powitanie Wiosny połączone z konkursem Najpiękniejsza Marzanna Już po raz drugi nasze przedszkole wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Dopiewie zorganizowało zabawy, pląsy oraz tańce z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Na zabawę przybyły dzieci cztero i pięcioletnie z okolicznych przedszkoli gminnych.

2 Pociągiem na spotkanie wiosny podążali najmłodsi...

3 A oto fragment artykułu ze strony Gminnej Biblioteki Publicznej w Dopiewie: „ Panie Agnieszka Ciszewicz i Honorata Dreczkowska, pracujące w Przedszkolu Publicznym w Skórzewie, po raz drugi postanowiły zachęcić najmłodszych mieszkańców naszej gminy do pięknego powitania wiosny. Wraz z naszą Biblioteką zorganizowały wiosenny konkurs na Najpiękniejszą Marzannę. We wtorek, 24 marca, w Sali Widowiskowej Biblioteki w OSP Dopiewo gościliśmy grupy z przedszkoli z terenu całej gminy. Dzieci spotkały się, aby tańcząc, śpiewając i pięknie się bawiąc pożegnać zimę i przywitać nadchodzącą wiosnę. Na zakończenie zabawy odbyły się wybory najpiękniejszej Marzanny. Każda z wiosennych kukieł była piękna i wyjątkowa! Werdykt nie mógł być inny, niż przyznanie każdej z nich równorzędnego, 1 miejsca. Wspólna zabawa, wykonywanie i prezentowanie kukieł i docenienie ich pracy w konkursie dały maluchom wiele radości. Mamy nadzieję, że ten konkurs i wspólne witanie wiosny staną się nowym zwyczajem w naszej gminie – zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci jest to wspaniała zabawa!”

4 Nieco starsi wybrali bardziej indywidualną formę powitania...

5 Powitanie wiosny - połączone z konkursem Najpiękniejsza Marzanna 24 marca 2014r. po raz II przedszkolaki wspólnie powitają nadejście wiosny, które organizuje Przedszkole Publiczne w Skórzewie wraz z Biblioteką Gminną w Dopiewie. Mamy nadzieję, że ta pierwsza tego typu impreza zapoczątkuje tradycję wspaniałej zabawy i kultywowania tradycji wśród najmłodszych. CELE ZABAWY: ● kultywowanie tradycji ludowych – powitanie wiosny, ● zachęcenie do uprawiania wędrówek pieszych i poznawania kraju, a przede wszystkim okolicy miejsca zamieszkania, ● propagowanie walorów krajoznawczych i turystycznych regionu ● stosowanie w praktyce codziennego życia zasad ochrony środowiska, bezpieczeństwa w ruchu drogowym ● integracja środowisk przedszkolaków

6 I Postanowienia ogólne: 1. Organizatorem konkursu jest Przedszkole Publiczne w Skórzewie, współorganizatorem Biblioteka Gminna w Dopiewie 2. Miejscem prezentacji oraz wspólnej zabawy będzie sala Ochotniczej Straży Pożarnej w Dopiewie Termin Konkursu: 24 III 2014 r. o godz. 10.00 Prezentacjom Marzann będą towarzyszyły zabawy z tańcem i śpiewem ( szczegółowe opisy zabaw i tańców oraz płyta z nagraniem w załączeniu) II Warunki uczestnictwa w Konkursie: 4. W Konkursie mogą uczestniczyć grupy dzieci 4-latków. 5. Chęć uczestnictwa należy zgłosić w terminie do 10 III 2014 w Przedszkolu Publicznym w Skórzewie (wzór zgłoszenia w załączeniu). III Nagrody 6. Przedszkola występujące w Przeglądzie otrzymają dyplom oraz upominki dla grupy biorącej udział w Konkursie, w zależności od zajętego miejsca. 7. Decyzja komisji dotycząca przyznania miejsc jest ostateczna.


Pobierz ppt "II Międzyprzedszkolne Powitanie Wiosny połączone z konkursem Najpiękniejsza Marzanna Już po raz drugi nasze przedszkole wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną."

Podobne prezentacje


Reklamy Google