Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wykorzystanie danych do pomiaru postępów uczniów Matt Daniels nauczyciel fizyki Elyria High School Elyria, Ohio USA.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wykorzystanie danych do pomiaru postępów uczniów Matt Daniels nauczyciel fizyki Elyria High School Elyria, Ohio USA."— Zapis prezentacji:

1 Wykorzystanie danych do pomiaru postępów uczniów Matt Daniels nauczyciel fizyki Elyria High School Elyria, Ohio USA

2 O liceum Elyria High School Położone w Ohio, USA Około 2 200 uczniów Miejska szkoła publiczna 66% uczniów żyje na poziomie ubóstwa lub poniżej, uprawnieni do darmowych/zniżkowych posiłków 44% pochodzi z mniejszości 90% uzyskuje dyplom ukończenia szkoły

3

4 Polepszanie skuteczności Elyria High School otrzymała najwyższą ocenę „A” od departamentu edukacji stanu Ohio w roku 2014. Ocenę przyznano w oparciu o odsetek uczniów kończących szkołę oraz wyniki różnych testów standaryzowanych.

5 Moja klasa

6 Czym się zajmujemy? Departament edukacji stanu Ohio wymaga przeprowadzenia sprawdzianu początkowego na początku każdego roku szkolnego. Jest to tzw. „test postępów ucznia”. Test dotyczy materiału, który uczeń ma opanować pomiędzy pierwszym dniem zajęć a 26 marca.

7 Test postępów ucznia Uczeń dostaje dokładnie taki sam test na początku roku szkolnego, a następnie drugi raz w marcu. Test wyboru złożony z 40 pytań.

8 Przykład 4. Jadąc powoli samochodem, wyrzucasz przez okno ogryzek. Gdzie względem Ciebie upadnie ogryzek? A. Za Tobą B. Obok Ciebie C. Przed Tobą 5. Uczeń niesie plecak jeden metr nad ziemią. Który schemat przedstawia siły działające na plecak? Siła ciężkości Siła naciągu

9 Przykład 13. Siły o wartościach 10N i 15N działają z jednego punktu w przeciwnych kierunkach. Jaką dodatkową siłą należy zadziałać, aby siły się zrównoważyły? A. 5N w kierunku zgodnym z siłą 10N B. 5N w kierunku zgodnym z siłą 15N C. 10N w kierunku zgodnym z siłą 10N D. 25N w kierunku zgodnym z siłą 15N 14. Sęp krąży nad padliną. Jakie rodzaje energii ma sęp? A. Energię potencjalną B. Energię kinetyczną C. Energię kinetyczną i potencjalną D. Nie ma ani energii kinetycznej ani potencjalnej

10 Po sprawdzeniu testów wspólnie przyglądamy się wynikom na zebraniu grupy, którą nazywamy „zespołem nauczycielskim”. Mój zespół spotyka się przed rozpoczęciem lub po zakończeniu lekcji kilka razy na kwartał, głównie po testach jednostkowych, ale przede wszystkim na początku roku.

11 Formularz mojego zespołu nauczycielskiego Krok 3: Ustalcie wspólne oczekiwania dotyczące wprowadzenia konkretnych i skutecznych zmian w nauczaniu na lekcji oraz Krok 4: Konsekwentnie wprowadzajcie zmiany we wszystkich klasach Data i godzina dyskusji na temat kroków 3 i 4: Dorośli W tym miejscu wpiszcie, co dorośli będą robić inaczej:. Uczniowie W tym miejscu wpiszcie, co uczniowie będą robić inaczej:.

12 Jakich informacji szukamy? Szukamy informacji o tym, co uczniowie wiedzą lub czego nie wiedzą. Dzięki temu możemy ustalić, w jaki sposób przedstawiać im materiał.

13 Analiza danych

14 Wyniki cząstkowe

15 Przeprowadzamy również analizę z wyszczególnieniem na pytania, aby sprawdzić, na które pytania udzielano zwykle poprawnych odpowiedzi, a na które często odpowiadano błędnie. Dzięki temu dostrzegamy zagadnienia najpowszechniej źle pojmowane przez uczniów i możemy się nimi zająć.

16 Analiza z wyszczególnieniem na pytania

17 Porównanie nauczycieli Po teście jednostkowym porównujemy wyniki otrzymane dla poszczególnych nauczycieli i patrzymy, co sprawdziło się dobrze, a co nie.

18 Porównanie nauczycieli Siły i ruch NauczycielGodzina lekcyjnaLiczba uczniówLiczba pytańŚredniaMediana L. Hammons3. lekcja23352022,5 4. lekcja183524,224 5. lekcja233525,727,5 M. Daniels1. lekcja243523,525 6. lekcja203528,430 7. lekcja183530,433 8. lekcja103523,224,5

19 Staramy się sprostać rejonowym wymogom w zakresie postępów uczniów, zgodnie z którymi 70% naszych uczniów ma polepszyć wynik o przynajmniej 30%, mierzony na podstawie testu początkowego i indywidualnych testów jednostkowych.

20 Analiza końcowa testów jednostkowych

21 Inne metody pomiaru postępów uczniów Wyjściówki - krótkie kartkówki pod koniec lekcji Niezapowiedziane kartkówki bez wystawiania ocen Zajęcia laboratoryjne Aplikacja „Socrative” na smartfony

22 Wyjściówki WyjściówkaNazwisko ___________________ Spróbuj rozwiązać zadanie. Doceniamy sam fakt, że próbujesz. Samochód o masie 1200 kg jedzie na północ z prędkością 25 m/s. W tym czasie ciężarówka o masie 2000 kg jadąca na zachód z prędkością 20 m/s przejeżdża na czerwonym świetle. Samochody zderzają się i dalej poruszają razem. Jaką mają prędkość po złączeniu?

23 Niezapowiedziane kartkówki bez wystawiania ocen KartkówkaNazwisko ___________________ 1. W celu złapania piłki gracz w baseball lub softball wykonuje ruch ręką do tyłu w kierunku zgodnym z ruchem piłki. W ten sposób siła działająca na rękę gracza zmniejsza się, ponieważ: A. zmniejsza się prędkość piłki B. zmniejsza się pęd piłki C. zwiększa się czas oddziaływania piłki D. zmniejsza się czas oddziaływania piłki E. zwiększa się pęd piłki 2. Gdy jedziesz samochodem po autostradzie, o przednią szybę rozbija się owad. Wartość czyjego pędu zmienia się bardziej (wartość bezwzględna – pomiń kierunek)? A. Owada B. Samochodu C. Ani owada, ani samochodu

24 Zajęcia laboratoryjne Sprawdzają wiedzę uczniów w warunkach laboratoryjnych. Uczniowie muszą wykorzystać wiedzę nabytą podczas lekcji do rozwiązywania rzeczywistych problemów. W następnym przykładzie uczniowie mają przewidzieć, gdzie wyląduje piłka stoczona ze stołu. Ich ocena zależy od wykonanych obliczeń.

25 Zajęcia laboratoryjne

26

27 Aplikacja „Socrative” „Socrative” to aplikacja umożliwiająca uczniom wprowadzanie odpowiedzi do telefonu. Dostarcza mi natychmiastową informację zwrotną Wyniki indywidualne i klasowe Potrafię od razu rozpoznać, czy naprawdę zrozumieli to, co im tłumaczyłem Można stosować w charakterze kartkówki

28

29 Wyniki

30 Sprawdzian końcowy 26 marca uczniom jeszcze raz rozdaje się cały test postępów ucznia w celu sprawdzenia, czy osiągnęli przewidzianą na szczeblu rejonowym poprawę. Dążymy do tego, by uczniowie osiągali postęp na poziomie 30%.

31 Jak to mi pomaga? Stosując te zróżnicowane metody, wiem właściwie w każdym dowolnym momencie, co wiedzą, a czego nie wiedzą moi uczniowie. Pomaga mi to dopasować lekcję do potrzeb uczniów. Kiedy używam którejkolwiek z tych strategii i zauważam słabe wskaźniki skuteczności, wracam do scenariuszów lekcji i staram się je dostosować.

32 Przykłady moich dostosowań Na jednym z testów mój zespół nauczycielski zauważył bardzo niskie wyniki. Widząc tak słabe wyniki, postanowiliśmy tego nie ignorować. Sprawdziliśmy dokładnie, co uczniowie umieją i jeszcze raz wytłumaczyliśmy im zagadnienia, które sprawiały problem.

33 Przez cały rok wiemy naprawdę, jak uczniowie sobie radzą. Wszyscy pracujemy wspólnie nad zaplanowaniem danej jednostki. Zasada „dziel i rządź”. Dzielimy się obowiązkami związanymi z opracowywaniem lekcji, zadań i testów dla uczniów.

34 Wady Utrata czasu lekcji. Musimy organizować zebrania zespołu nauczycielskiego, ale poświęcamy na nie własny czas i nie otrzymujemy wyrównania. Oprócz naszych sprawdzianów, uczniowie przystępują też do kilku testów standaryzowanych, testów końcowych, początkowych i egzaminów rocznych.

35 Wady Dane oparte na małej próbie W przypadku niektórych jednostek sprawdzian początkowy zawiera tylko 4 pytania z danego działu tematycznego. Jeżeli uczeń poprawnie odpowie na 3 z 4 pytań (75%) na sprawdzianie początkowym, nigdy nie wykaże 30% postępu, bez względu na osiągane wyniki.

36 Uwagi końcowe Mimo wad możliwość wykazania postępów uczniów jest najbardziej satysfakcjonującą częścią pracy nauczyciela. Początkowo metoda ta jest czasochłonna, ale w miarę usprawniania organizacji staje się znacznie łatwiejsza. Metoda zmniejsza obciążenie nauczycieli dzięki współpracy w przygotowywaniu lekcji i zadań.


Pobierz ppt "Wykorzystanie danych do pomiaru postępów uczniów Matt Daniels nauczyciel fizyki Elyria High School Elyria, Ohio USA."

Podobne prezentacje


Reklamy Google