Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Tomasz Adamek Ewa Stawikowska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Tomasz Adamek Ewa Stawikowska."— Zapis prezentacji:

1 Tomasz Adamek Ewa Stawikowska

2 Spis treści Metryka Biografia Trener Promator

3 Metryka Tomasz Adamek Urodzony: 1 grudnia 1976 r. w Żywcu
Urodzony: 1 grudnia 1976 r. w Żywcu Waga: ciężka /heavyweight / powyżej 218 funtów ( 99 kg) Rekord: 45 walk = (43 zwycięstw w tym 28 przez KO+ 2 przegrane) Pseudonim sportowy: Góral Hobby: narty, pływanie, samochody Wiek: 35 lat Żonaty: (Żona Dorota), Dwie córki: Roksana i Weronika

4 Biografia Pierwszy kontakt z boksem miał w wieku 12 lat, tj. w 1988 roku, kiedy to rozpoczął treningi w Góralu Żywiec. Pierwszymi trenerami Tomasza Adamka byli trenerzy Stanislaw Orlicki i Stefan Gawron. W 1992 roku przeniósł się do GKS Jastrzębie, gdzie trenował pod okiem Kazimierza Rochalskiego. Stoczone pierwsze walki zwróciły uwagę fachowców i działaczy bokserskich. Szybko przyszło powołanie do kadry, gdzie indywidualne treningi prowadził z nim Janusz Gortat (dwukrotny medalista olimpijski w wadze półciężkiej). W wieku 18 lat w 1994 roku Tomasz Adamek zdobył pierwszy tytuł mistrza Polski seniorów - w wadze średniej. W 1998 roku odniósł pierwszy sukces międzynarodowy stając na podium mistrzostw Europy amatorów w Mińsku, gdzie zdobył brązowy medal - w wadze półciężkiej.

5 Karierę w boksie zawodowym rozpoczął w 1999 roku za namową Andrzeja Gmitruka. Pierwszym promotorem Tomasza Adamka był Panos Eliades, prowadzący wcześniej m.in. byłego mistrza świata Lenoxa Lewisa. Tomasz Adamek pierwsze swoje walki na ringu zawodowym stoczył w Anglii w 1999 roku. Pierwszym trudnym przeciwnikiem był Rudi Lupo, Sycylijczyk z belgijskim paszportem, z którym rozegrał zwycięski pojedynek w 2001 roku o tytuł interkontynentalny organizacji IBC. W dalszej karierze Tomasz Adamek wywalczył także tytuły mistrzowskie i pasy interkontynentalne organizacji IBF i WBO. W tym samym roku podpisał kontrakt menadżerski z Andrzejem Gmitrukiem, który od tego czasu łączył dwie funkcje - trenera i menadżera Tomasza Adamka.

6 W dniu 27 września 2004 r. Tomasz Adamek i Andrzej Gmitruk podpisali kontrakt z DON KING PRODUCTIONS, INC. w USA. Pomoc w nawiązaniu kontaktu z największym promotorem boksu zawodowego na świecie wyświadczyli Andrzej Gołota i Ziggy Rozalski. W oczekiwaniu na pierwszą walkę wyjechał do Chicago i rozpoczął treningi, pod okiem trenera Sama Colonny. Pierwsza propozycja walki była bardzo poważna dotyczyła, bowiem walki o wakujący pas mistrzowski federacji WBC. 21 maja 2005 roku w hali United Center w Chicago, po niezwykle zaciętej i widowiskowej walce, Tomasz Adamek pokonał na punkty Paula Briggsa, i wywalczył mistrzostwo świata federacji WBC (World Boxing Council) w kategorii półciężkiej. W wywalczeniu zwycięstwa nie przeszkodziła Tomaszowi Adamkowi ciężka kontuzja - złamana kość nosa. W tej pierwszej zawodowej walce pokazał swój góralski charakter , waleczność i siłę woli. W dniu 15 października 2005 roku stoczył walkę w obronie pasa z Thomasem Ulrichem pokonując go przez nokaut w 6 rundzie. Walka odbyła się w Dusseldorfie przy licznie zgromadzonej polskiej i niemieckiej publiczności. Efektowne zwycięstwo wyraźnie poprawiło notowania Tomasza Adamka na świecie. Kolejną walkę na zawodowym ringu Tomasz Adamek stoczył w dniu 7 października 2006 roku w Allstate Arena Rosemont w Chicago, USA. Ponownie przeciwnikiem był Paul Briggs, który pragnął rewanżu za pierwszą przegraną walkę w 2005 roku. Zacięta 12 rundowa walka zakończyła się ponownym zwycięstwem Tomasza Adamka. Kolejny raz Tomasz Adamek udowodnił, że potrafi walczyć z twardymi pięściarzami i wygrywać z nimi w sposób przekonywujący. W dniu 3 lutego 2007 roku stoczył kolejną swoja walkę w obronie pasa WBC z Chadem Dawsonem. Walka odbyła się w Silver Spurs Arena, Kissimmee w stanie Floryda, USA.

7 Wieczorem 9 czerwca 2007 roku, w Katowicach zorganizowano wielką Galę PERFECT BOXING z udziałem legendarnego promotora boksu zawodowego z USA - DON KINGA. Producentem gali była nowa szwajcarska grupa promocyjna 12ROUNDS, działająca w ramach CENG AG. Zawodnikiem tej grupy został Tomasz Adamek, który w dniu 4 maja 2007 roku został definitywnie wykupiony od DON KING PRODUCTIONS.Walkę wieczoru stoczył Tomasz Adamek i Luis Pineda z Panamy. Stawką był pas mistrza świata Federacji IBO w nowej dla Tomasza Adamka kategorii wagowej - junior ciężkiej. Tomasz Adamek wygrał walkę przed czasem w 7 rundzie, demonstrując perfekcyjny boks. Tego wieczoru walkę po 2-letniej przerwie stoczył również Andrzej Gołota, wygrywając przed czasem z Jeremym Batesem. W dniu roku w Bielefeld Tomasz Adamek stoczył 8 rundową walke z Chorwatem Josipem Jalusicem, którą wygrał na punkty. Była to pierwsza walka Tomasza Adamka zorganizowana przez nowych promotorów z USA - MAIN EVENTS i ZIGGY PROMOTION INC.

8 W dniu r. Tomasz Adamek stoczył pasjonujący pojedynek z groźnym zawodnikiem z USA O'Neil Bellem. Zgromadzona w katowickim Spodku tego dnia publiczność była świadkiem zwycięstwa Tomasza Adamka przez TKO. Bell odmówił kontynuowania walki po 7 rundzie z powodu dominacji Tomasza Adamka w całym przebiegu walki. Dnia r. w Newark, Tomasz Adamek stoczył 12 rundowy pojedynek ze Steve Cunninghamem o pas mistrzowski i tytuł mistrza świata federacji IBF, który wygrał na punkty. W ten sposób po raz drugi w karierze został mistrzem świata. Polak w czasie walki trzykrotnie posłał amerykanina na deski. Niespełna dwa tygodnie później telewizja SHOWTIME proponuje Promotorom Tomasza Adamka , organizację gali boksu w dniu 27 lutego 2009 r. Wśród kandydatów do walki przewijał się BJ Flores ale ostatecznie kontrakt podpisano z Jonathonem Banksem. Była to pierwsza gala boksu zorganizowana samodzielnie przez nowych promotorów Tomasza Adamka. Przed walką z Jonathonem Banksem, redakcja magazynu THE RING wręczyła Tomaszowi Adamkowi pamiątkowy pas i tytuł Championa za walkę ze Steve Cunninghamem. Kolejnym wyróżnieniem dla Tomasza Adamka było wręczenie pamiątkowego pierścienia Championa IBF ufundowanego przez promotora Main Events. Uroczystość miała miejsce na konferencji prasowej zorganizowanej w przeddzień walki z Johnathonem Banksem.

9 W dniu 27 lutego 2009 roku tej samej hali Prudential Center w NEWARK , Tomasz Adamek znokautował w 8 rundzie Jonathona Banksa. Świadkami zwycięstwa Tomasza Adamka , była licznie zgromadzona Polonia amerykańska. W dniu 11 lipca 2009 roku, Tomasz Adamek obronił tytuł bokserskiego mistrza świata organizacji IBF w wadze junior ciężkiej. W Newark, pod Nowym Jorkiem wygrał walkę zaledwie po 12 minutowym pojedynku z amerykaninem Bobbym Gunnem. Pojedynek został przerwany, gdyż sędzia nie pozwolił oszołomionemu Gunnowi na dalszą walkę, po ciosach zadanych przez Tomasza Adamka w czwartej rundzie. Było to już 38 zwycięstwo w jego zawodowej karierze. W dniu roku, w Łodzi została zorganizowana POLSAT BOXING NIGHT, gdzie walkę wieczoru stoczyli Andrzej Gołota i Tomasz Adamek. Walka określana, jako walka stulecia zakończyła się zwycięstwem Tomasza Adamka w 5 rundzie przez TKO. Był to udany debiut Tomasza Adamka w nowej kategorii wagowej - wadze ciężkiej. Stawką za zwycięstwo nad Andrzejem Gołotą, był pas i tytuł IBF Interkontynentalny oraz pamiątkowy pas POLSAT BOXING NIGHT. W dniu 6 lutego 2010 roku w hali Prudential Center w Newark , odbyła się walka z Jasonem Estradą. Była to pierwsza obrona pasa IBF Interkontinental , zdobytego w Łodzi. Walka po 12 rundach , zakończyła się zwycięstwem Tomasza Adamka wysoko na punkty. Werdykt był jednomyślny a mimo to spotkał się z protestem Estrady, który nie mógł pogodzić się z porażką. W dniu 27 lutego 2009 roku odbyła się kolejna walka Tomasza Adamka w Citizens Business Bank Arena w Ontario. Przeciwnikiem Tomasza Adamka był Chris Arreola, który po prawdziwej wojnie w ringu musiał uznać wyższość Górala.

10 W dniu roku w hali Prudential Center, Newark, Tomasz Adamek stoczył emocjonujący pojedynek z mierzącym 201 cm Michaelem Grantem. Walka Adamka z cięższym o 20 kg oponentem a zarazem najwyższym pięściarzem w historii jego walk, trwała przez 12 rund. Sędziowie przyznali Adamkowi wysokie zwycięstwo punktowe. Stawką walki były tytuły i pasy posiadane przez Adamka : IBF International heavyweight title i WBO NABO heavyweight title . Ta walka traktowana była, jako pierwsza próba walki z pięściarzem o parametrach zbliżonych do braci Kliczko. W dniu roku w hali Prudential Center, Newark, Tomasz Adamek stoczył swoją piątą walkę w wadze ciężkiej. Przeciwnikiem w ringu był Vinny Maddalone , który przegrał walkę w 5 rundzie przez TKO. W kończącym się 2010 roku Tomasz Adamek znajdował się wysoko w rankingach federacji boksu. W dniu roku ponownie w Prudential Center, Newark , Tomasz Adamek stoczył szóstą walkę w wadze ciężkiej z Kelvinem Mc Bride. Walka Tomasza Adamka z wielkim oponentem trwała pełne 12 rund ale była jednostronna. Tomasz Adamek wygrał u większości sędziów wszystkie rundy i nie dał się trafić mocnym ciosem.

11 W dniu roku we Wrocławiu zorganizowano wielką galę boksu na nowym stadionie miejskim. Walką wieczoru był pojedynek Tomasza Adamka z Witalijem Kliczko o pas i tytuł mistrza świata federacji WBC w wadze ciężkiej. Niestety Tomasz Adamek przegrał w 10 rundzie przez TKO. Witalij Kliczko zdominował ambitnie walczącego Tomasza Adamka. Tym samym Tomasz Adamek nie zdobył tytułu mistrza świata w trzeciej kategorii wagowej, co było jego historycznym celem. Do tej pory TOMASZ ADAMEK w boksie zawodowym stoczył 45 walk- 43 wygrał (w tym 28 przed czasem), a dwie przegrał. Od 1999 roku do stycznia 2010 roku trenerem Tomasza Adamka był Andrzej Gmitruk, któremu w pracy pomagali: Ireneusz Przywara i trenerzy amerykańscy Mike Skowroński, Ralph Mendez i Roger Bloodworth. W chwili obecnej trenerem prowadzącym jest Roger Bloodworth, któremu w pracy pomagali Ronnie Shields, Bryan Caldwell, Tyler Wodmann.

12 Trener Roger Bloodworth

13 Promator

14 Zdjęcia Tomka na ringu

15 Zdjęcia Tomka z rodziną


Pobierz ppt "Tomasz Adamek Ewa Stawikowska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google