Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W latach 70. klub Beanus był w Bydgoszczy jednym z niewielu miejsc, do jakich mógł przyjść po zajęciach student. Jedynie tam żacy mogli realizować się.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W latach 70. klub Beanus był w Bydgoszczy jednym z niewielu miejsc, do jakich mógł przyjść po zajęciach student. Jedynie tam żacy mogli realizować się."— Zapis prezentacji:

1

2 W latach 70. klub Beanus był w Bydgoszczy jednym z niewielu miejsc, do jakich mógł przyjść po zajęciach student. Jedynie tam żacy mogli realizować się artystycznie, muzycznie i literacko. Prowadzili światopoglądowe dyskusje do rana, tańczyli, alkoholizowali się i stawiali swoje pierwsze kroki na scenie. W zadymionej piwnicy dzisiejsi pięćdziesięciolatkowie podrywali swoje pierwsze dziewczyny na "okulary Cybulskiego", długie włosy, czarne golfy, gitary i piosenki Niemena.

3 Po latach świetności klub upadł
Po latach świetności klub upadł. Miejsce żywej wymiany myśli przerodziło się w zwykłą stołówkę i dyskotekę, niezwykle popularną wśród bydgoszczan (wcale nie studentów) na przełomie lat 80. i 90. Przez lata ubolewały nad tym zarówno władze uczelni, jak i studenci, w których gronie krążyły legendy przekazywane z pokolenia na pokolenie.

4 W końcu grupa dziewięciu żaków postanowiła reaktywować lokal
W końcu grupa dziewięciu żaków postanowiła reaktywować lokal. Studenci chcą ożywić przyćmioną ostatnimi czasy kulturę studencką w Bydgoszczy i zjednoczyć ją w jednym miejscu. Będą udostępniać swoją scenę studentom wszystkich uczelni.

5 Niczym pierwsze pąki od 9 kwietnia w SK „Beanus’70 REAKTYWACJA, rozkwita twórczość studencka. Wiosenne przebudzenie rozpoczęło się, wraz z Uczelnianym Klubem Turystów „Róża Wiatrów”, piątą edycją Przeglądu Eksperymentalnych Studenckich Tworów Karkołomnie Artystycznych – PESTKA 2008. Dwudniowe święto objęło między innymi twórczość literacką i teatralną, przegląd kabaretów. W Bibliotece Głównej UKW zaprezentowano prace debiutujących malarzy, grafików, rzeźbiarzy i fotografów. Przegląd zakończył się występami muzycznymi znanych gwiazd

6 Niespełna tydzień później SK Beanus’70 REAKTYWACJA włączy się w organizację Dni Nauki.
Pomysłów jest coraz więcej. Jednym z nich, impreza w rytm muzyki filmowej oraz towarzyszący temu casting do filmu „Odcienie szarości” realizowanego przez studentów UKW. Wolisz teatr? Nic prostszego i on niebawem zagości na scenie Beanusa.

7 Każdy znajdzie coś dla siebie!
Studencki Klub Beanus’70 REAKTYWACJA Bydgoszcz, ul.Chodkiewicza 30,

8 PESTKA

9 PESTKA

10 PESTKA

11 Wernisaż w rytmie

12 Wernisaż w rytmie

13 Reaktywatorzy


Pobierz ppt "W latach 70. klub Beanus był w Bydgoszczy jednym z niewielu miejsc, do jakich mógł przyjść po zajęciach student. Jedynie tam żacy mogli realizować się."

Podobne prezentacje


Reklamy Google