Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Kto jest przyjacielem lasu?”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Kto jest przyjacielem lasu?”"— Zapis prezentacji:

1 „Kto jest przyjacielem lasu?”
Dominika Krzyżowska

2 NADLEŚNICTWA Największym przyjacielem lasu są nadleśnictwa, które zajmują się gospodarką leśną, pielęgnują lasy i wycinają stare drzewa, polany po zrębach zalesiają bardzo często sadzonkami drzew wyhodowanymi we własnych szkółkach hodowlanych.

3 NADLEŚNICTWA Nadleśnictwo składa się z kilku leśnictw. Leśnictwem zarządza leśniczy. Leśniczy odpowiada za całe podlegające mu leśnictwo. Dba o nowe zalesienia, pielęgnuje miejsca wokół sadzonek, wyszukuje starych drzew nadających się do ścięcia.

4 NADLEŚNICTWA Dba o wszystkich mieszkańców lasu, dla ptaków buduje budki lęgowe, dla nietoperzy schronienia, zabezpiecza mrowiska przed zniszczeniem. Zakłada pułapki na korniki i inne szkodniki niszczące drzewa.

5 Myśliwi Wielkim przyjacielem lasu a zwłaszcza jego mieszkańców jest myśliwy. Myśliwy dba o gospodarkę łowiecką, czyli o zwierzęta, które w tym lesie żyją. Dba o liczebnośc zwierzyny, chroni ją przed kłusownikami, zimą w okresach kiedy naturalne jedzenie jest pod śniegiem dokarmia wygłodzoną zwierzynę.

6 Myśliwi Myśliwi podczas dokarmiania zwierzyny w okresie zimowym.

7 Ssaki Dzik Nietoperze Nietoperze zjadają owady, Które niszczą drzewa.
Przyjacielem lasu i leśników jest dzik. Dzik ryje w lesie szukając pędraków i owadów, dzięki temu spulchnia ziemię i przygotowuje podłoże dla spadających nasion drzew. Nietoperze Nietoperze zjadają owady, Które niszczą drzewa.

8 Owady Mrówka Mrówki a jest ich w mrowisku cała armia czyszczą drzewa i runo leśne z nadmiaru szkodników

9 Gady i płazy Gady i płazy takie jak np. salamandra, polują na owady i ślimaki, które niszczą las.

10 Ptaki Dzięcioł Dzięcioł wielki przyjaciel każdego drzewa, niczym doktor sprawdza i opukuje gdy wyczuje wewnątrz szkodnika


Pobierz ppt "„Kto jest przyjacielem lasu?”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google