Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Las to naturalna część środowiska naturalnego. Człowiek przy korzystaniu z naturalnych bogactw ziemi, wyrządził jej wiele krzywd, które stanowią poważne.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Las to naturalna część środowiska naturalnego. Człowiek przy korzystaniu z naturalnych bogactw ziemi, wyrządził jej wiele krzywd, które stanowią poważne."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Las to naturalna część środowiska naturalnego. Człowiek przy korzystaniu z naturalnych bogactw ziemi, wyrządził jej wiele krzywd, które stanowią poważne zagrożenie dla równowagi biologicznej. O pomoc wołają bezbronne zwierzęta, zanieczyszczone powietrze, woda, gleba oraz obumierające drzewa.

4 Przyjaciel Lasu - przebywając w lesie, uważnie go obserwuje. Dobrze wie, że las nauczy go rzeczy, których nie usłyszy z ust żadnego nauczyciela.

5 Przyjaciel Lasu nie niszczy rosnących w nim roślin oraz grzybów, nawet tych trujących. Wie bowiem, że mogą być one pożywieniem dla zwierząt.

6 Przyjaciel Lasu wie, że w lesie zwierzęta czują się bezpiecznie, dlatego przebywając w nim nie hałasuje, nie płoszy zwierząt, nie niszczy ich naturalnego środowiska życia. Przyjaciel Lasu wie, że w lesie jest tylko „gościem”, dlatego szanuje jego mieszkańców.

7 Dla Przyjaciela Lasu, las jest idealnym miejscem wypoczynku i rekreacji. Przyjaciel Lasu potrafi cieszyć się z przebywania w lesie, wie jak się w nim zachować, nie pozostawiania w nim żadnych śmieci, niedopałków, butelek, które mogą być źródłem ognia.

8 Przyjaciel Lasu kocha otaczającą go przyrodę. Odnosząc się do niej z szacunkiem, traktuje z szacunkiem również i siebie.

9 Przyjaciel Lasu zdaje sobie sprawę z tego, że troska o las jest troską o nas samych i nasze spokojne przyszłe życie.

10 JA jestem Przyjacielem Lasu Autor: Mateusz Ćwiek Zdjęcia: zbiory własne a TY ???


Pobierz ppt "Las to naturalna część środowiska naturalnego. Człowiek przy korzystaniu z naturalnych bogactw ziemi, wyrządził jej wiele krzywd, które stanowią poważne."

Podobne prezentacje


Reklamy Google