Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Krótkie refleksje z kontaktów z Profesorem Jerzy Fiett.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Krótkie refleksje z kontaktów z Profesorem Jerzy Fiett."— Zapis prezentacji:

1 Krótkie refleksje z kontaktów z Profesorem Jerzy Fiett

2 Okna Auli, w której Prof. Janusz Groszkowski prowadził dla nas wykłady (2010r.)

3 Budynek Państwowego Istytutu Telekomnika- cyjnego przu ulicy Ratuszowej 11 Warsztat mieścił się na parterze bocznego Skrzydła, niwidocznego na zdjęciu

4 Rysunek techniczny z lewej i zdjęcie wnętrza zegaryki z prawej; strzałki wskazują krzywkę sterującą

5 Prof. Groszkowski – początki informatyki w Polsce

6 Historia obrazkowa komputerów - wymiary, technika

7 Elementy składowe obiektów – wskaźniki panoramiczno-syntetyczne WPS-10/11 oraz przykłady zestawów obejmujących systemy zobrazowania, przetwarzania (komputery RODAN-10/UMJS-10) oraz zespoły transmisji danych pokazano na poniższym rysunku

8 Problem jednolitego czasu systemowego wystąpił przy opracowywaniu systemu DUNAJEC, składającego się z wielu obiektów, rozmieszczonych w całym kraju. Zadaniem systemu był zbiór informacji z wielu stacji radiolokacyjnych związanych z tymi obiektami, zobrazowanie sytuacji powietrznej i przesyłanie mi. do systemu nadrzędnego szczebla CYBER, łączami transmisji danych.

9 Gmach Elektrotechniki skrzydło północne, wygląd obecny. Gabinet Profesora był na I piętrze z prawej strony

10 Wiele lat po rozmowie - artykuł Tesli The True Wireless, z 1919r. Fragmen - główna idea Tesli, "World System, to układ wielu magnifying transmitters, zapewniających globalne wielokanałowe rozgłaszanie...pomoce nawigacyjne dalekiego zasięgu, w tym środki synchronizacji zegarów. Wielcy twórcy postępu i wizjonerzy, mają podobne idee i marzenia. Nikola Tesla i Profesor Janusz Groszkowski mieli rację, rozpowszechnianie dokładnego czasu, ma priorytetowe znaczenia dla postępu. Dzisiejsze satelitarne systemy (Space–Based Position, Navigation and Timing Systems) umożliwiają pomiar czasu w dowolnym punkcie na ziemi z ogromną dokładnością.

11 W tym gabinecie odbyło się nasze ostatnie spotkanie. A w tym samym budynku, w Auli, słuchaliśmy wykładów Profesora z Lamp Elektronowych i Techniki Wysokiej Próżni. Koło się zamknęło... (Nie jestem pewien, czy elewacja gmachu nie uległa jakimś przeróbkom?)

12 Dziękuję za uwagę


Pobierz ppt "Krótkie refleksje z kontaktów z Profesorem Jerzy Fiett."

Podobne prezentacje


Reklamy Google