Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Opracowanie podstaw budowy sensora przeciwciał na bazie powierzchni GaN i ZnO modyfikowanej polipeptydami Czy jest to możliwe ? Jacek Waluk, Robert Hołyst.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Opracowanie podstaw budowy sensora przeciwciał na bazie powierzchni GaN i ZnO modyfikowanej polipeptydami Czy jest to możliwe ? Jacek Waluk, Robert Hołyst."— Zapis prezentacji:

1 Opracowanie podstaw budowy sensora przeciwciał na bazie powierzchni GaN i ZnO modyfikowanej polipeptydami Czy jest to możliwe ? Jacek Waluk, Robert Hołyst i Agnieszka Kamińska Instytut Chemii Fizycznej PAN, Kasprzaka 44, 01-224 Warszawa

2 Wymagania: - selektywność - czułość - stabilność i powtarzalność - łatwość przygotowania

3 Metodyka: - Raman (SERS, SERRS) - fluorescencja - reakcja podłoża na zmiany w zaadsorbowanej substancji

4 Wymagania: - selektywność - czułość - stabilność i powtarzalność - łatwość przygotowania ? ?? ?

5 Zakodowane w widmach informacje o: adsorbacie: - odległość od powierzchni - orientacja względem powierzchni - konformacja - modyfikacja struktury elektronowej wywołana przez podłoże podłożu: - struktura (szorstkość, hot spots) - ładunek ??

6

7

8 Strategia Czego się chcemy dowiedzieć? Wybór odpowiednich chromoforów Wybór (i charakterystyka) odpowiednich powierzchni Pomiary widm Interpretacja


Pobierz ppt "Opracowanie podstaw budowy sensora przeciwciał na bazie powierzchni GaN i ZnO modyfikowanej polipeptydami Czy jest to możliwe ? Jacek Waluk, Robert Hołyst."

Podobne prezentacje


Reklamy Google