Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

REZONATORY Proces stopniowego przekształcania się obwodu rezonansowego L, C w rezonator wnękowy (mikrofalowy tzw. rezonator prostopadłościenny) wraz ze.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "REZONATORY Proces stopniowego przekształcania się obwodu rezonansowego L, C w rezonator wnękowy (mikrofalowy tzw. rezonator prostopadłościenny) wraz ze."— Zapis prezentacji:

1 REZONATORY Proces stopniowego przekształcania się obwodu rezonansowego L, C w rezonator wnękowy (mikrofalowy tzw. rezonator prostopadłościenny) wraz ze wzrostem częstotliwości rezonansowej.

2 REZONATOR WSPÓŁOSIOWY
Ograniczymy się do takich rezonatorów, które zostały utworzone z odcinków prowadnicy falowej (np. linii TEM czy falowodu) zakończonych z obu stron tak, by fala się całkowicie odbijała od końców (np. zwarcie, rozwarcie, skupiona reaktancja). W odcinku linii tworzy się fala stojąca. Warunek || = 1 na obu krańcach gwarantuje, że energia nie wypłynie z rezonatora. a) rezonator współosiowy zwarty na obu końcach gdzie l - długość rezonatora.  rozkłady amplitud pól są przesunięte o  co ćwierć okresu jedno z pól jest maksymalne, podczas gdy drugie z pól znika

3 Przestrajanie rezonatora współosiowego
Rozkład pola w rezonatorze współosiowym dla najniższej częstotliwości rezonansowej l Przestrajanie rezonatora współosiowego b) rezonator współosiowy rozwarty na jednym końcu c) zakończony skupioną pojemnością o znanej wartości C.

4 REZONATORY PROSTOPADŁOŚCIENNE

5 Rozkłady pól i prądów przewodzenia
Rodzaj H101 y z x H E Rozkłady pól i prądów przewodzenia

6 Rodzaj E110 Rozkłady pól i prądów przewodzenia

7 REZONATORY CYLINDRYCZNE
Rodzaj E010 Rodzaj H111


Pobierz ppt "REZONATORY Proces stopniowego przekształcania się obwodu rezonansowego L, C w rezonator wnękowy (mikrofalowy tzw. rezonator prostopadłościenny) wraz ze."

Podobne prezentacje


Reklamy Google