Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

1 REZONATORY Proces stopniowego przekształcania się obwodu rezonansowego L, C w rezonator wnękowy (mikrofalowy tzw. rezonator prostopadłościenny) wraz.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "1 REZONATORY Proces stopniowego przekształcania się obwodu rezonansowego L, C w rezonator wnękowy (mikrofalowy tzw. rezonator prostopadłościenny) wraz."— Zapis prezentacji:

1 1 REZONATORY Proces stopniowego przekształcania się obwodu rezonansowego L, C w rezonator wnękowy (mikrofalowy tzw. rezonator prostopadłościenny) wraz ze wzrostem częstotliwości rezonansowej.

2 2 REZONATOR WSPÓŁOSIOWY Ograniczymy się do takich rezonatorów, które zostały utworzone z odcinków prowadnicy falowej (np. linii TEM czy falowodu) zakończonych z obu stron tak, by fala się całkowicie odbijała od końców (np. zwarcie, rozwarcie, skupiona reaktancja). W odcinku linii tworzy się fala stojąca. Warunek | | = 1 na obu krańcach gwarantuje, że energia nie wypłynie z rezonatora. a) rezonator współosiowy zwarty na obu końcach gdzie l - długość rezonatora. rozkłady amplitud pól są przesunięte o co ćwierć okresu jedno z pól jest maksymalne, podczas gdy drugie z pól znika

3 3 Rozkład pola w rezonatorze współosiowym dla najniższej częstotliwości rezonansowej l Przestrajanie rezonatora współosiowego b) rezonator współosiowy rozwarty na jednym końcu c) zakończony skupioną pojemnością o znanej wartości C.

4 4 REZONATORY PROSTOPADŁOŚCIENNE

5 5 y z x H E Rodzaj H 101 Rozkłady pól i prądów przewodzenia

6 6 Rodzaj E 110 Rozkłady pól i prądów przewodzenia

7 7 REZONATORY CYLINDRYCZNE Rodzaj E 010 Rodzaj H 111


Pobierz ppt "1 REZONATORY Proces stopniowego przekształcania się obwodu rezonansowego L, C w rezonator wnękowy (mikrofalowy tzw. rezonator prostopadłościenny) wraz."

Podobne prezentacje


Reklamy Google