Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wolontariat Europejski Doświadczenia Związku Młodzieży Wiejskiej w Częstochowie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wolontariat Europejski Doświadczenia Związku Młodzieży Wiejskiej w Częstochowie."— Zapis prezentacji:

1 Wolontariat Europejski Doświadczenia Związku Młodzieży Wiejskiej w Częstochowie

2 Związek Młodzieży Wiejskiej w Częstochowie, pomiędzy X.2013 a IX.2014 gościł u siebie 4 wolontariuszy w ramach programu „Młodzież w działaniu”. Byli to obywatele kraju Ukrainy, Gruzji, Turcji i Hiszpanii. Byli to obywatele kraju Ukrainy, Gruzji, Turcji i Hiszpanii.

3 Zadaniem wolontariuszy była nauka języków obcych oraz swoich kultur w szkołach i świetlicach wiejskich na terenie miasta Częstochowy i powiatu.

4 Brali również udział przy organizacji ważnych wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych pod szyldem ZMW.

5 Szybko stali się rozpoznawani w całym regionie. Dzięki ich pracy, wiele uczniów miało możliwość uczęszczania na darmowe lekcje języka angielskiego czy rosyjskiego, poznania innych kultur oraz przełamania barier językowych.

6 Zyskali na tym również członkowie naszej organizacji. Poprzez codzienny kontakt z obcokrajowcami stali się bardziej otwarci a przy wspólnej pracy, pozyskiwali wiedzę i doświadczenie.

7 Z naszej strony, wolontariusze mieli cały czas kontakt z mentorem i koordynatorem projektu, którzy dbali o każdy szczegół. Od pomocy przy sprawach codziennych, po przygotowywanie grafiku zajęć.

8 Odzew ze strony społeczeństwa, był bardzo duży. Dzięki czemu mogliśmy wspólnie działać, chłonąć energię jaką daje pomoc, szczególnie gdy widzi się tak ogromne efekty. Wolontariusze stali się częścią naszej organizacji co tylko wspomogło nasze działania. Dla samej organizacji było to duże wyzwanie, oraz ogrom pracy, ale widząc otrzymywane efekty, stało się to wielką przyjemnością. Co zostało nagrodzone poprzez wiele pozytywnych opinii i podziękowań.

9 Widząc zainteresowanie jakie wykazywały szkoły oraz młodzież, ku dalszej współpracy. Złożyliśmy kolejny wniosek, który zaowocował przydzieleniem od października 2014 r. Kolejnych trzech wolontariuszy. Tym razem Z Włoch, Francji i Gruzji.

10 Dziękuję za uwagę!


Pobierz ppt "Wolontariat Europejski Doświadczenia Związku Młodzieży Wiejskiej w Częstochowie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google