Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Instytut Filologii Germańskiej. W naszym Instytucie studia odbywają się w systemie dwustopniowym: -3 - letnie studia licencjackie -2 – letnie studia magisterskie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Instytut Filologii Germańskiej. W naszym Instytucie studia odbywają się w systemie dwustopniowym: -3 - letnie studia licencjackie -2 – letnie studia magisterskie."— Zapis prezentacji:

1 Instytut Filologii Germańskiej. W naszym Instytucie studia odbywają się w systemie dwustopniowym: -3 - letnie studia licencjackie -2 – letnie studia magisterskie Możliwe jest kontynuowanie nauki również na studiach doktoranckich.

2 Program studiów zawiera szereg zajęć z zakresu literatury, kulturoznawstwa i językoznawstwa, a także zajęcia translatorskie (tłumaczenia symultaniczne i konsekutywne, języki specjalistyczne; język biznesu, prawniczy, język niemiecki w obsłudze ruchu turystycznego, warsztat tłumacza).

3 Uczymy się od wysoko wykwalifikowanych i najlepszych nauczycieli.

4 Z gościnnymi wykładami przyjeżdżają do nas również profesorowie z Niemiec. W ciągu ostatnich dwóch lat odwiedzili nas: -prof. Inge Stephan (Berlin) -dr Evelyne Polt- Heinzl (Wiedeń) -prof. Harold Weydt (Frankfurt) - prof. Thomas Pittrof (Eichstätt) prof. Thomas Pittrof prof. Harold Weydt

5 Odwiedzają nas też pisarze z odczytami ze swych najnowszych książek. W 2013 przyjechali do nas: Marianne Degginger (Niemcy, Szwajcaria) Hanno Millesi (Austria) Hanno Millesi

6 Albo wyjeżdżają studenci : … na wakacyjne międzynarodowe spotkania organizowane w Niemczech w ramach projektu,, Come toghether”.

7 … na stypendia i studia na zagranicznych uczelniach w ramach programu ERASMUS !

8 O Instytucie Filologii Germańskiej piszę się na świecie. Ostatnio m. in. w czasopiśmie TRIBÜNE wydawanym w Wiedniu i Berlinie.

9 O Instytucie Filologii Germańskiej jest głośno za sprawą sukcesów naszych studentów, którzy tłumaczą na język polski literaturę niemiecką.

10 Organizujemy: … konferencje Ryszard Wojnakowski

11 … coroczny Dzień Otwartych Drzwi Instytutu Filologii Germańskiej

12 … coroczny międzyszkolny przegląd prezentacji dla szkół partnerskich

13 … wojewódzki konkurs języka niemieckiego dla szkół „An der KUL ist Deutsch cool!“

14 Spotykamy się i dyskutujemy o wszystkim przy Stammtischu.

15 Bawimy się z ekipą Deutsch Wagen Tour.

16 Spotykamy się z przedstawicielami firm poszukujących pracowników ze znajomością języka niemieckiego.

17 Od roku akademickiego 2014/2015 w Instytucie Filologii Germańskiej uruchomione zostaną również grupy dla osób rozpoczynających naukę języka niemieckiego. Zajęcia odbywać się będą w grupach dla zaawansowanych i początkujących.

18 ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NA GERMANISTYKĘ NA KUL BO …,,AN DER KUL IST DEUTSCH COOL”


Pobierz ppt "Instytut Filologii Germańskiej. W naszym Instytucie studia odbywają się w systemie dwustopniowym: -3 - letnie studia licencjackie -2 – letnie studia magisterskie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google