Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WGS3-24000 Zarządzalny przełącznik Ethernet warstwy 3 24 porty 10/100/1000Mbps oraz 4 porty mini-GBIC.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WGS3-24000 Zarządzalny przełącznik Ethernet warstwy 3 24 porty 10/100/1000Mbps oraz 4 porty mini-GBIC."— Zapis prezentacji:

1 WGS Zarządzalny przełącznik Ethernet warstwy 3 24 porty 10/100/1000Mbps oraz 4 porty mini-GBIC

2 Spis treści Prezentacja produktu Zalety Podstawowe cechy Przeznaczenie Porównanie

3 Prezentacja produktu Panel przedni WGS –24 porty TP 10/100/1000Mbps Auto-MDI, Auto Negocjacja –4 sloty SFP na moduły 3.3VDC mini GBIC (współdzielone z portami #12/ #24) –Port konsoli RS-232 Panel tylny WGS –100~240V AC, uniwersalny zasilacz

4 Kluczowe zalety Protokół routowania w warstwie 3 –Routing IP – Per-Port lub VLAN Statyczny Routing RIPv1,v2 OSPFv2 –Routing Multicast IGMP v1/v2/v3 DVMRP PIM-DM / PIM-SM –Zarządzanie routingiem VRRP IRDP

5 Kluczowe zalety – warstwa 2 a warstwa 3 Standardowy przełącznik warstwy 2 Pakiety przekazywane na podstawie adresu MAC Broadcast Flooding, wirusy. Niskie bezpieczeństwo

6 Kluczowe zalety – warstwa 2 a warstwa 3 Przełącznik warstwy 2 z funkcją VLAN Pakiety przekazywane na podstawie adresu MAC oraz VLAN Broadcast Flooding i wirusy ograniczone. Wyższe bezpieczeństwo

7 Kluczowe zalety – warstwa 2 a warstwa 3 Przełącznik warstwy 3 Pakiety przekazywane na podstawie adresu MAC oraz VLAN Kontrola nagłówka IP – Adres źródłowy i docelowy Broadcast Flooding i wirusy ograniczone. Wyższe bezpieczeństwo Pakiety IP z różnych segmentów mogą być przekazywane

8 Kluczowe zalety – nauka routowania w warstwie 3 Wymiana informacji o routingu Wymiana informacji o routingu Wymiana informacji o routingu Wymiana informacji o routingu

9 Kluczowe zalety Sprzęt –24 porty 10/100/1000Mbps Gigabit –4 sloty SFP na moduły światłowodowe, elastyczność, możliwość rozbudowy Maksymalnie 70 kilometrów (MGB-L70) lub więcej (MGB-L120:120km) –Nie blokująca się matryca store & forward 48Gbps –Zabezpieczenie przed blokowaniem HOL (Head-of- Line) –Obsługa ramek 9K jumbo frame

10 Kluczowe zalety Oprogramowanie –Zarządzanie poprzez SNMP, sieć, Telnet/konsolę, TFTP Zgodność z SNMP v1, v2C, V3 Linia poleceń poprzez Telenet/konsolę TFTP konfiguracja, firmware RMON groupy 1, 2, 3, 9 –IEEE802.1q tagged-VLAN, do 256 –IEEE802.1p priorytety w oparciu o polisy Cztery kolejki, WRR –Trunking IEEE802.3ad LACP Do 6 grup –Algorytmy IEEE802.1d/w/s Classic/Rapid/Multiple Spanning Tree –IGMP, Broadcast Storm control

11 Kluczowe zalety Oprogramowanie –Zabezpieczenia oparte na portach 802.1x, RADIUS –Bezpieczny dostęp Lokalny profil lub zewnętrzna autoryzacja RADIUS SSL, SSH Lista kontroli dostępu –Kontrola dostępu do portów –Do 200 reguł ACL

12 Podstawowe cechy Pełne zarządzanie poprzez konsolę –Interfejs linii poleceń dla Telnet/konsola –Bezpieczny dostęp poprzez SSH

13 Podstawowe cechy Przyjazny interfejs zarządzania poprzez sieć –SSL, zabezpieczony dostęp

14 Podstawowe cechy Aktywne bezpieczeństwo –802.1x –RADIUS, –SSH –SSL Dzienniki –SNMP trap, SysLog –Zdarzenia systemowe Serwer RADIUS Serwer plików Blokada Nieautoryzowany użytkownik

15 Podstawowe cechy Bezpieczeństwo dzięki DiffServ –DiffServ klasyfikuje pakiety i przydziela odpowiednią przepustowość lub przepuszcza/blokuje pakiety. Kryteria to między innymi: port (warstwa 4), adres IP (warstwa 3), adres MAC (warstwa 2)

16 Podstawowe cechy Limitowanie przepustowości –Umożliwia kontrolę przepustowości dla pakietów wchodzących i wychodzących

17 Przeznaczenie – Pozycjonowanie produktu Przełącznik sieci szkieletowej –Obsługa IP Routing RIP, OSPF, Statyczny –Obsługa Multicast Routing DVMRP, PIM-DM/SM Przełącznik klastra serwerów –24 porty, przepustowość 48G –Trunking portów –Mechanizmy CoS, QoS, Weighed Round Robin Przełącznik oddziałowy –Nie blokująca się matryca przełączająca 48G –4 sloty SFP dla połączeń długodystansowych –Protokół Classic / Rapid / Multiple Spanning Tree –Pełne zarządzanie SNMP oraz RMON

18 Przeznaczenie – Pozycjonowanie na rynku Telecomy – sieć szkieletowa –Pełne bezpieczeństwo, SSL/SSH –ACL w warstwie 4 –Limitowanie przepustowości Przedsiębiorstwa – sieć szkieletowa –Nie blokującą się matryca 48G –4 sloty SFP dla połączeń długodystansowych –Protokół Classic / Rapid / Multiple Spanning Tree –Pełne zarządzanie SNMP oraz RMON

19 Przeznaczenie – Przełącznik sieci szkieletowej

20 WGS a konkurencja ProducentPLANETD-Link SMC ModelWGS DGS-3324SR/SRiDXS-3326GSR8724ML3 Wygląd Warstwa 3 / Pełne SNMPWarstwa 3 / Pełne SNMP / Stakowalny Warstwa 3 / Pełne SNMP Porty sieciowe24 porty 10/100/1000Base TP 4 x współdzielone SFP 24 porty 10/100/1000Base TP 4 x Combo 1000/SFP 24 porty 10/100/1000Base TP 4 x współdzielone SFP opcjonalnie 2 x 10GbE uplink 24 porty 10/100/1000Base TP 4 współdzielone SFP opcjonalnie 2 x 10GbE uplink Protokół routowania IP RIP v1/2, OSPFv2, VRRP, IRDP Routowanie VLAN, w oparciu o porty ·RIP RIP v1/2, OSPF, VRRP, RIP v1/2, OSPF, Protokół routowania Multicast DVMRP, PIM-DM, PIM-SM, IGMPv3 DVMRP, PIM-DM, PIM-SM*, IGMPv3 DVMRP, PIM-DM,IGMP BezpieczeństwoL2/L3/L4 ACL; Zabezpieczenie portów; 802.1X Klasyfikacja ACL; Zabezpieczenie portów; 802.1X Classification ACLs; Zabezpieczenie portów; 802.1X 802.1X,IP/MAC ACL Funkcje warstwy 4 DiffServ w oparciu o polisy, QoS/DSCP QoS/DSCP DSCP bazujące na portach Win

21 WGS a konkurencja ProducentPLANET3COMExtremeCISCO ModelWGS G-EI-24-PortSummit TCatalyst 3750G-24TS-S Wygląd Warstwa 3 / Pełne SNMP Warstwa 3 / Pełne SNMP / Stakowalny Warstwa 3 / SNMP / Stakowalny Porty sieciowe24 porty 10/100/1000Base TP 4 x współdzielone SFP 24 porty 10/100/1000Base TP 4 x Gigabit SFP Dostępne moduły 10-Gigabit Ethernet 24 porty 10/100/1000Base TP 4 x Gigabit SFP 24 porty 10/100/1000Base TP 4 x Gigabit SFP Protokół routowania IP RIP v1/2, OSPFv2, VRRP, IRDP Routowanie VLAN, w oparciu o porty ·RIP RIP v1/2, OSPF, VRRP,ECMPRIP v1/v2,OSPF,VRRP,ESRP RIP v1/2, OSPF, HSRP,EIGRP Protokół routowania Multicast DVMRP, PIM-DM, PIM-SM, IGMPv3 PIM-DM, PIM-SMPIM-SM,DVMRP,IGMPDVMRP, PIM-DM,PIM- SM,IGMP,CGMP BezpieczeństwoL2/L3/L4 ACL; Zabezpieczenie portów; 802.1X ACL(Time Base),802.1X802.1X,IP/MAC ACL802.1X,IP/MAC Zabezpieczenie portów ACL Funkcje warstwy 4 DiffServ w oparciu o polisy, QoS/DSCP DSCP bazujące na portachDSCP w oparciu o polisyDiffServ w oparciu o polisy

22 WGS a konkurencja Koszt / Wydajność

23 Dodatek Dostępne moduły: –MGB-GT SFP-Port 1000Base-T –MGB-SX SFP-Port 1000Base-SX mini-GBIC –MGB-LX SFP-Port 1000Base-LX mini-GBIC –MGB-L50 SFP-Port 1000Base-LX mini-GBIC-50KM –MGB-L70 SFP-Port 1000Base-LX mini-GBIC-70KM –MGB-L120 SFP-Port 1000Base-LX mini-GBIC-120KM –MGB-LA10 SFP-Port 1000Base-LX (WDM,TX:1310nm) mini-GBIC-10KM –MGB-LB10 SFP-Port 1000Base-LX (WDM,TX:1550nm) mini-GBIC-10KM –MGB-LA20 SFP-Port 1000Base-LX (WDM,TX:1310nm) mini-GBIC-20KM –MGB-LB20 SFP-Port 1000Base-LX (WDM,TX:1550nm) mini-GBIC-20KM –MGB-LA40 SFP-Port 1000Base-LX (WDM,TX:1310nm) mini-GBIC-40KM –MGB-LB40 SFP-Port 1000Base-LX (WDM,TX:1550nm) mini-GBIC-40KM

24 Pioneer of IP Innovation PLANET Technology Corp


Pobierz ppt "WGS3-24000 Zarządzalny przełącznik Ethernet warstwy 3 24 porty 10/100/1000Mbps oraz 4 porty mini-GBIC."

Podobne prezentacje


Reklamy Google