Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kangur kl. IVa. LICZBY PIERWSZE Liczby pierwsze to liczby naturalne, większe od jeden oraz dzielące się (bez reszty) przez siebie samą oraz jedynkę. Liczby.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kangur kl. IVa. LICZBY PIERWSZE Liczby pierwsze to liczby naturalne, większe od jeden oraz dzielące się (bez reszty) przez siebie samą oraz jedynkę. Liczby."— Zapis prezentacji:

1 Kangur kl. IVa

2 LICZBY PIERWSZE Liczby pierwsze to liczby naturalne, większe od jeden oraz dzielące się (bez reszty) przez siebie samą oraz jedynkę. Liczby pierwsze to liczby naturalne, większe od jeden oraz dzielące się (bez reszty) przez siebie samą oraz jedynkę.

3 Liczby pierwsze Najciekawszym pytaniem, jeżeli chodzi o liczby pierwsze, jest pytanie o ich ilość. Czy jest ich skończenie wiele, czy może nieskończenie wiele? Odpowiedź na to pytanie istnieje od czasów starożytności. Najciekawszym pytaniem, jeżeli chodzi o liczby pierwsze, jest pytanie o ich ilość. Czy jest ich skończenie wiele, czy może nieskończenie wiele? Odpowiedź na to pytanie istnieje od czasów starożytności.

4 Liczby pierwsze Starożytni wiedzieli, że jest ich nieskończenie wiele. Wiedział o tym również Euklides w IV wieku przed naszą erą. Czyli wiemy już, że nie istnieje największa liczba pierwsza, czyli dla dowolnej liczby pierwszej możemy znaleźć liczbę pierwszą, która będzie od niej większa. Starożytni wiedzieli, że jest ich nieskończenie wiele. Wiedział o tym również Euklides w IV wieku przed naszą erą. Czyli wiemy już, że nie istnieje największa liczba pierwsza, czyli dla dowolnej liczby pierwszej możemy znaleźć liczbę pierwszą, która będzie od niej większa.

5 Liczby pierwsze Ponieważ, gdyby było skończenie wiele liczb pierwszych (dajmy na to P) to ich iloczyn powiększony o jeden też musiałby być liczbą pierwszą, ponieważ gdy podzielimy go przez dowolną liczbę P ze składowych iloczynu dawałby reszty jeden.. Czyli mamy, że przypuszczenie, że liczb pierwszych jest P jest fałszywe, ponieważ znaleźliśmy następną, różną od poprzednich. Ponieważ, gdyby było skończenie wiele liczb pierwszych (dajmy na to P) to ich iloczyn powiększony o jeden też musiałby być liczbą pierwszą, ponieważ gdy podzielimy go przez dowolną liczbę P ze składowych iloczynu dawałby reszty jeden.. Czyli mamy, że przypuszczenie, że liczb pierwszych jest P jest fałszywe, ponieważ znaleźliśmy następną, różną od poprzednich.

6 Koniec Pracę wykonał Damian Smoliński kl. IVa Pracę wykonał Damian Smoliński kl. IVa


Pobierz ppt "Kangur kl. IVa. LICZBY PIERWSZE Liczby pierwsze to liczby naturalne, większe od jeden oraz dzielące się (bez reszty) przez siebie samą oraz jedynkę. Liczby."

Podobne prezentacje


Reklamy Google