Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Narew bezkręgowce Najbogatszy, ale też najsłabiej poznany jest świat bezkręgowców zarówno wodnych, jak i lądowych. Spośród tych ostatnich najlepiej poznane.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Narew bezkręgowce Najbogatszy, ale też najsłabiej poznany jest świat bezkręgowców zarówno wodnych, jak i lądowych. Spośród tych ostatnich najlepiej poznane."— Zapis prezentacji:

1 Narew bezkręgowce Najbogatszy, ale też najsłabiej poznany jest świat bezkręgowców zarówno wodnych, jak i lądowych. Spośród tych ostatnich najlepiej poznane to pająki oraz owady -  ważki i motyle dzienne. 

2 Pająki Nad Narwią występuje 150 gatunków pająków, z których 21 to gatunki rzadkie, znane tylko z pojedynczych stanowisk w Polsce. Środowiska związane z woda zasiedlają gatunki, które potrafią poruszać się po powierzchni wody i pływać – są to np. pająk topik, bagnik nadwodny.

3 Pająk topik Bagnik nadwodny

4 Strefę szuwarów zamieszkują gatunki związane z brzegami zbiorników np
Strefę szuwarów zamieszkują gatunki związane z brzegami zbiorników np. krzyżak nadwodny, tygrzyk paskowany.

5 Najliczniejszą grupą zwierząt są owady
Najliczniejszą grupą zwierząt są owady. Są to pierwsze zwierzęta, które posiadły umiejętność aktywnego lotu. Spotyka się przedstawicieli następujących rzędów: Chrząszcze (Coleoptera) Błonkoskrzydłe (Hymenoptera) Muchówki (Diptera) Sieciarki (Neuroptera) Jętki (Ephemeroptera) Wojsiłki (Mecoptera) Pluskwiaki (Hemiptera) Prostoskrzydłe (Orthoptera) Chruściki (Trichoptera) Ważki (Odonata) Widelnice (Plecoptera) Motyle (Lepidoptera) Wielkoskrzydłe (Megaloptera)

6

7 Dziękuje za obejrzenie
Informacje Filip Zaręba


Pobierz ppt "Narew bezkręgowce Najbogatszy, ale też najsłabiej poznany jest świat bezkręgowców zarówno wodnych, jak i lądowych. Spośród tych ostatnich najlepiej poznane."

Podobne prezentacje


Reklamy Google