Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespół Szkół nr 1 im. Gustawa Morcinka w Tychach Co zmieniło się przez 20 lat w Tychach?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespół Szkół nr 1 im. Gustawa Morcinka w Tychach Co zmieniło się przez 20 lat w Tychach?"— Zapis prezentacji:

1 Zespół Szkół nr 1 im. Gustawa Morcinka w Tychach Co zmieniło się przez 20 lat w Tychach?

2 Co się zmieniło w Tychach przez 20 lat? Aby dowiedzieć się, jakie zmiany można zaobserwować w mieście, postanowiliśmy zapytać o to, jego mieszkańców. Tyszanie bardzo chętnie mówili o tym, że miasto jest nowocześniejsze, przyjazne dla ludzi i bardziej zadbane. Poprawił się stan dróg, powstało wiele nowych terenów zielonych, poprawiono stan kanalizacji. Można tu przyjemnie mieszkać i spędzać czas. Nie mówi się już, że Tychy to sypialnia dla Katowic. Nie buduje się wielkich blokowisk. Dba się o środowisko. Dla mieszkańców organizowane są różnego typu imprezy kulturalne.

3 Nowe osiedla mieszkalne

4 Jak zmieniła się estetyka naszego miasta? „Zmienił się poziom zagospodarowania miasta. Miasto bardziej dba o zieleń. Pojawiło się wiele nowych klombów. Dawniej Tychy były bardzo ponure i szare. Teraz zaczyna się wiosna i już na klombach, rabatach pojawiają się kwiaty. Tychy przez całe 20 lat z szaro - burych zmieniły się w kolorowe miejsce. Przede wszystkim ośrodek „Paprocany” się zmienił. Był zaniedbany, a teraz można tam pojechać i spędzić miło czas z rodziną i przyjaciółmi. Zadbano o nowe alejki i trasy rowerowe. Rowerzyści już nie są złem koniecznym na ulicach i chodnikach. Przez większość miasta można przejechać po ścieżkach rowerowych.”

5 Parki i skwery - przyjemne dla oka

6 A co z młodzieżą? „ „ Młodzież ma większe możliwości rozwijania swoich pasji i zdolności”. „Dobrym pomysłem było wybudowanie skatepark’u. Rozwijają się tam młodzi sportowcy i miejsce to ma coraz więcej sympatyków.”.

7 Co z edukacją? W Tychach realizowane są programy edukacyjne, na realizację których fundusze unijne pozyskał Samorząd, np. program: „Zawód moim atutem”. W ramach tego programu uczniowie naszej szkoły korzystają z dodatkowych zajęć edukacyjnych.

8 Co jeszcze z edukacją cz.2: Uczniowie szkół tyskich w ramach projektu „Szkoła Szans” wyjeżdżali na różnego typu wycieczki. Były organizowane dodatkowe zajęcia, na których młodzież poszerzała swoje horyzonty.

9 Lodowisko przed remontempo remoncie

10 Jak zmieniły się urzędy. Są pomocne, czy też nie? „Urzędy? Urzędy są bardziej przyjazne dla ludzi. Dlaczego? Dlatego, że teraz wchodząc do urzędu często uda się załatwić sprawę nie biegając z pokoju do pokoju, i dalej urzędnicy załatwiają sprawę sami.”

11 Czy można otrzymywać informacje z urzędu w prostszy sposób? „Oczywiście przez Internet. Jest to bardzo pomocne, że wiele spraw można załatwić przez Internet. Miasto ma dużo branżowych stron internetowych. Nie trzeba szukać po całym urzędzie tylko w danym dziale. Wysyłając sms’a można szybko dowiedzieć się gdzie, kiedy i co się odbywa, na przykład imprezy kulturalno-rozrywkowe.”

12 Czy przeprowadzono remonty kamienic, stworzono skwery? „Owszem. Na przykład plac Baczyńskiego, za niedługo dzięki pięknej fontannie z pewnością stanie się wizytówką naszego miasta. Rynek przy kościele św. Marii Magdaleny został wyremontowany powstały fontanny i miłe miejsce do odpoczynku.”

13 Nasza pływalnia

14 Czy Tychy są bardziej atrakcyjne turystycznie? Powstały nowe atrakcje? „ Przede wszystkim Piramida, do której przybywa wiele znakomitych gości i wiele osób chce ja odwiedzić. Dowiedzione jest, że ma „magiczne” właściwości. Myślę, że zarówno Samorząd jak i mieszkańcy przyczynili się do rozwoju tego miasta. Mieszkańcy dbają o to by im się lepiej żyło, a nacisk mieszkańców na Samorząd skłania go do tego, by bardziej się starał o lepszy wizerunek miasta.”

15 Czy jakość środowiska naturalnego poprawiła się? „ Zdecydowanie tak. Na każdym osiedlu stoją pojemniki do segregacji śmieci. Firma „Master” bezpłatnie raz w miesiącu zbiera plastiki, papier, szkło.. Lecz nie wszędzie jest tak pięknie. Jest jeszcze dużo do zrobienia”

16 W skład zespołu projektowego wchodzą: Martyna Bogacka 1995, kl. IIb Paulina Hornik 1995, kl. IIb Marta Sroka 1995, kl. IIb Szkoła: ZS 1 im. Gustawa Morcinka w Tychach Opiekun: Bernadeta Najdzinska- Skupnik Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Zespół Szkół nr 1 im. Gustawa Morcinka w Tychach Co zmieniło się przez 20 lat w Tychach?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google