Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Podręcznik pisania projektów dla organizacji pozarządowych działających na rzecz osób niepełnosprawnych Autor Elżbieta Olejnik przy współpracy: Magdaleny.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Podręcznik pisania projektów dla organizacji pozarządowych działających na rzecz osób niepełnosprawnych Autor Elżbieta Olejnik przy współpracy: Magdaleny."— Zapis prezentacji:

1 Podręcznik pisania projektów dla organizacji pozarządowych działających na rzecz osób niepełnosprawnych Autor Elżbieta Olejnik przy współpracy: Magdaleny Bednarskiej-Wajerowskiej i pracowników Wydziału ds. Osób Niepełnosprawnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego: Danuty Orzeszyny i Tomasza Wilanowskiego

2

3 Podręcznik skierowany jest do instytucji pozarządowych działających na rzecz osób niepełnosprawnych, które zamierzają złożyć projekt na dofinansowanie swoich przedsięwzięć w ramach dostępnych programów finansowanych, zarówno ze źródeł Unii Europejskiej jak i krajowych.

4 Naszym celem było zaprezentowanie Państwu:
w jaki sposób należy ubiegać się o dofinansowanie, z jakich źródeł, i na jaki cel możliwe jest otrzymanie dofinansowania.

5 W podręczniku pokazana jest droga od „rzeczywistej potrzeby” – zidentyfikowanego problemu, który chcemy rozwiązać do osiągnięcia celu, który ma być pozytywnym odbiciem, rozwiązaniem tego problemu.

6 Schemat cyklu projektu.

7 Najtrudniejsze jest dopasowanie idei projektu do odpowiedniego programu.

8 W tym celu w podręczniku omówione są różne rodzaje programów oraz podane dane kontaktowe podmiotów udzielających informacji dotyczących poszczególnych programów.

9 Podręcznik nie zawiera dokumentacji konkursowej ani żadnych innych dokumentów programowych poszczególnych programów.

10 Autor przedstawia w sposób zwięzły, programy i priorytety w ramach, których organizacje pozarządowe działające na rzecz osób niepełnosprawnych mogą aplikować o środki.

11 Publikacja wskazuje możliwości ale i ograniczenia wynikające z przeznaczenia środków.

12 Podręcznik ma za zadanie zainspirować Państwa i wskazać możliwości finansowania pomysłów na projekt.


Pobierz ppt "Podręcznik pisania projektów dla organizacji pozarządowych działających na rzecz osób niepełnosprawnych Autor Elżbieta Olejnik przy współpracy: Magdaleny."

Podobne prezentacje


Reklamy Google