Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie Projekt.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie Projekt."— Zapis prezentacji:

1 Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie Projekt Z FIZYKĄ, MATEMATYKĄ I PRZEDSIĘBIORCZOŚCIĄ ZDOBYWAMY ŚWIAT !!! jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA

2 DANE INFORMACYJNE Nazwa szkoły Zespół Szkół w MosinieZespół Szkół Miejskich Nr 1 w Wałczu ID grup 98/67_MF_G198/82_MF_G1 Opiekunowie Małgorzata ŚliwińskaMarcin Tarajkowski Kompetencja Matematyczno - fizyczna Temat projektowy Opis statystyczny naszej klasy Rok szkolnySemestr 2010/2011Semestr II

3 Opis statyczny Statystyka to nauka, której przedmiotem zainteresowania są metody pozyskiwania i prezentacji, a przede wszystkim analizy danych, opisujących różne zjawiska, w tym masowe.

4 Opis statyczny Gdyby spojrzeć na człowieka wyprowadzającego psa, to statystycznie rzecz ujmując, żywa istota zamieszkująca Ziemię ma trzy nogi. ;-)

5 Zadanie projektowe Wybrane przez nas zadanie projektowe polegało na stworzeniu statystycznego opisu naszej klasy. W tym celu powstała ankieta, w której zawarliśmy pytania dotyczące upodobań, zainteresowań i stylu życia naszych koleżanek i kolegów.

6 Zadanie projektowe Przy tej okazji musieliśmy poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą edytora tekstów Microsoft Word. Niby każdy z nas znał to narzędzie ale gdy przyszło do formatowania tekstu, podziału na kolumny czy wstawiania logo projektu w odpowiednie miejsce, to nie wszystko okazało się takie proste. Najważniejsze jednak, że DALIŚMY RADĘ!!!

7 Zadanie projektowe Ankietę przeprowadziliśmy w klasach, do których uczęszczamy. Uzyskane odpowiedzi wpisaliśmy do arkusza kalkulacyjnego Microsoft Excel, policzyliśmy procenty i zaprezentowaliśmy dane w formie wykresów.

8 Zadanie projektowe Wszystko to pozwoliło nam na stworzenie modelowego ucznia chodzącego do gimnazjum w Mosinie i w Wałczu.

9 Chłopiec czy dziewczynka? Wychodzi na to, że w Mosinie 61% uczniów to dziewczyny, a 39% to chłopcy.

10 Miesiąc urodzenia Jasno widać, czarno na kolorowym, że najwięcej z nas to lipcowe dzieci. Lipiec, sierpień i wrzesień albo styczeń i kwiecień sprzyjał naszym narodzinom. Już wiemy co rodzice najbardziej lubili robić w jesienne wieczory ;-)

11 Dowiadujemy się, że 76% ma jedno rodzeństwo, 16% ma dwoje lub więcej, natomiast 8% to jedynacy.

12 Czy masz dziewczynę albo chłopaka? Większości z nas tylko szkoła w głowie. Jednak prawie ¼ myśli o "poważniejszych" rzeczach. ;-)

13 Czas na sen Statystyczny uczeń drugiej klasy chodzi spać między 21:00, a 22:00 lub nie śpi wcale (kłamczuchy!). Znaleźli się i tacy, którzy chodzą spać po wieczorynce.

14 Najbardziej lubimy informatykę (która otrzymała 25% głosów) oraz enigmatyczne przedmioty inne.

15 Uczeń uczy się cały czas Większość uczniów na naukę w domu poświęca około 2 godzin. Aż 13% nie uczy się wcale!!! (już wiemy skąd te jedynki ;-P)

16 Za dużo zadań domowych? Zdecydowana większość nie jest zadowolona z ilości zadawanych prac domowych. Dlaczego nas to nie dziwi?

17 Internet w domu Internet w każdym domu! Tylko 5% nie posiada stałego dostępu do Sieci.

18 Czas poświęcony komputerowi Statystyczny uczeń spędza dziennie przed komputerem około 2 godzin.

19 Jakiej muzyki słuchasz? Wychodzi na to, że jesteśmy miłośnikami popu i rocka – prawie połowa słucha właśnie takiej muzyki (46%). Lubimy też hip-hop (18%), punk (14%) i reggae (14%). Zdarzają się wśród nas melomanii (4%). Niektórzy przyznali się do słuchania disco polo (4%). Nikt nie jest fanem bluesa i country.

20 Najlepszy przyjaciel człowieka to… oczywiście pies! Poza tym ludzie lubią także koty, rybki, żółwie i oczywiście tyranozaury.

21 Ulubiona zupa Królową, a w zasadzie królem zup okazał się rosół. Tuż za nim uplasowała się pomidorowa i ogórkowa. Mniam!

22 Ulubiona marka obuwia to Nike – 45% głosów. Mniejsza, jednak znacząca bardzo wiele marka, to by Targowicho, która otrzymała 26% głosów oraz Laur Konsumenta 2010. Następnie pojawiły się głosy na Reebok – 13%, Adidas – 11% oraz firmę Pumba, która niedawno pojawiła się na rynku i wzbudziła wielkie zainteresowanie zarówno sportowców jak i amatorów ;-)

23 Ankieta ankietą ale wszyscy wiedzą, że każdy loffcia Justina. Czy lubisz Justina Biebera?

24 Papierosy 64% z nas nie pali papierosów (BRAWO!), 27% zdarzyło się kiedyś spróbować, a 9% zdarza się to często. (oj, nieładnie, nieładnie!)

25 Czy kiedykolwiek używałeś/aś narkotyków? Aż 95% osób z naszych klas nie zażyło nigdy narkotyków, a 5% próbowało.

26 Procenty 64% osób nie piło nigdy alkoholu, 27% osób zdarzyło się, a u 9% to już prawie nałóg.

27 Poczucie szczęście 86% spośród nas uważa się za ludzi szczęśliwych,14% jest emo.

28 Czego się dowiedzieliśmy o sobie? Wychodzi na to, że większość z nas to dziewczyny, najczęściej urodzone w lipcu, posiadające jedno rodzeństwo i nie posiadające chłopaka. Chodzimy spać wcześnie, bo ok. 21, 22. Najchętniej uczymy się informatyki. Odrabiamy lekcje, których jest zdecydowanie za dużo i zajmuje nam to ok. 2h. Jak już wypełnimy wszystkie obowiązki to najchętniej, z naszym największym przyjacielem psem, idziemy odwiedzić znajomych lub surfujemy w Sieci, słuchając popu i rocka. Ubrani w obuwie Nike, zajadamy rosół i zastanawiamy się czy lubimy Bibera. Nie stosujemy używek. Wszystko to sprawia, że czujemy się szczęśliwi!

29 Czego się dowiedzieliśmy o sobie? Niezależnie gdzie mieszkamy, różnimy się tylko szczegółami!

30 Prezentację przygotowali: Łukasz Bosiacki Tomek Bosiacki Stanisław Chrust Adam Dublaga Mateusz Giera Andrzej Karnecki Łukasz Krupecki Marcin Pilarski Ania Rzeźnikowska Kuba Szypura Ania Wiesner Brajan Bagrowski Piotr Juszczak Magdalena Kuczkowska Paulina Piotrowska Magdalena Ruth Grzegorz Sztuczyński Szymon Szuberia Katarzyna Szulc Leszek Szwak Klaudia Święcicka Małgorzata Śliwińska Marcin Tarajkowski

31 Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie Projekt Z FIZYKĄ, MATEMATYKĄ I PRZEDSIĘBIORCZOŚCIĄ ZDOBYWAMY ŚWIAT !!! jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA


Pobierz ppt "Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie Projekt."

Podobne prezentacje


Reklamy Google