Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

DANE INFORMACYJNE Zespół Szkół w Nowym Grodzicznie ID grupy:

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "DANE INFORMACYJNE Zespół Szkół w Nowym Grodzicznie ID grupy:"— Zapis prezentacji:

1

2 DANE INFORMACYJNE Zespół Szkół w Nowym Grodzicznie ID grupy:
96/84_MP_G1 Kompetencja: matematyczno – przyrodnicza Temat projektowy: „Nie z Orbisem, ale…” Semestr/rok szkolny I semestr 2010/2011

3 Nie z Orbisem, ale…

4 …Z GRUPĄ MATEMATYCZNO – PRZYRODNICZĄ, PROJEKTU ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE

5 ankieta Dnia r. przeprowadziliśmy ankietę, która pozwoliła nam poznać możliwości i potrzeby uczniów naszej szkoły.

6 Ankieta - wyniki Ankietą objęto 45 uczniów Zespołu Szkół w Nowym Grodzicznie. Większość uczniów chciałaby pojechać na wycieczkę wypoczynkową (23 osoby) i turystyczną (17 osób). 25 osób odpowiedziało, że wycieczka miałaby trwać 1 dzień, według 15 ankietowanych- 3 dni.

7 Ankieta -wyniki Koszt wycieczki dla większości nie mógłby przekraczać 100 zł (16 osób) lub 200 zł (19 osób).

8 Ankieta - wyniki Na pytanie „Gdzie chciałbyś/chciałabyś pojechać na wycieczkę?” uczniowie udzielali różnych odpowiedzi. Oto niektóre z propozycji: - kino, - basen, - Warszawa, - Toruń, - Poznań, - Trójmiasto, - Kambodża, - Zakopane, - Kraków, - Słowacja, - Berlin.

9 WIZYTA W BIURZE PODRÓŻY „TRAMP” W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM
Dnia r. odwiedziliśmy biuro podróży „Tramp”. Właściciel biura Pan Kazimierz Milewski wytłumaczył nam na czym polega prowadzenie biura podróży.

10 Microsoft Office Excel
Z pomocą naszego kolegi Michała Firańskiego poznaliśmy zasady działania programu Microsoft Office Excel.

11 Nie z orbisem, ale… - Początek pracy
Po przeanalizowaniu ankiet, wizycie w biurze turystycznym i krótkiej lekcji Michała przystąpiliśmy do pracy.

12 Nie z orbisem, ale… - firmy wynajmujące autokary

13 Nie z orbisem, ale… - firmy wynajmujące autokary
Porównaliśmy ceny wynajęcia autokarów trzech przewoźników z którymi udało nam się skontaktować telefonicznie.

14 Nie z orbisem, ale… Na dobry początek sporządziliśmy budżet naszego wyjazdu do biura „Tramp”, który był sponsorowany przez Urząd Gminy w Grodzicznie. BUDŻET JEDNIODNIOWEJ WYCIECZKI DO BIURA TURYSTYCZNEGO "TRAMP" W NML L.P KOSZT LICZBA UCZESTNIKÓW SUMA TRANSPORT(SPONSOROWANY PRZEZ UG W GRODZICZNIE) 10 - zł

15 Nie z orbisem, ale… Nawiązując do najczęściej pojawiających się odpowiedzi w ankiecie sporządziliśmy harmonogram i budżet wycieczek: 1-dniowej do Szymbarka i Gdańska(którą planowaliśmy zrealizować), 1-dniowej do rezerwatu przyrody „Piekiełko” (którą zrealizowaliśmy), 1-dniowej do Torunia, 3-dniowej do Szymbarka, Jastrzębiej Góry, Łeby i Helu.

16 Harmonogram wycieczki 1- dniowej do Szymbarka i Gdańska
NIE Z ORBISEM, ALE… - hARMONOGRAM wycieczkI 1-dniowEJ do Szymbarka i GDAŃSKA Harmonogram wycieczki 1- dniowej do Szymbarka i Gdańska 1. Przejazd Nowe Grodziczno – Szymbark (191 km). 2. Pobyt w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku (bilet wstępu – 9zl/os): a) Dom do góry nogami. Domek na głowie. Jest to symbol naszych czasów – świata pełnego sprzeczności i zagrożeń (komunizm, terroryzm). Krótki pobyt w domu do góry nogami powoduje zaburzenie zmysłu równowagi. b) Najdłuższa deska świata. Długość deski – 36,83 m. Została ona wpisana do księgi Rekordów Guinnesa 12 czerwca 2002r. c) Bunkier Gryfa Pomorskiego. Rekonstrukcja bunkra tajnej organizacji wojskowej Gryf Pomorski. Odbywa się w tym pomieszczeniu dwuminutowy seans. d) Dom Sybiraka. Ma około 240 lat. Przywieziono go z miejscowości Zapleskino. Syberia była krainą zsyłek i katorgi Polaków. e) Pociąg Donikąd. Pociąg, jakim transportowano polskich zesłańców na Syberię. Podróż trwała od 1 do 3 miesięcy. W jednym wagonie znajdowało się minimum 50 osób. W każdym wagonie było miejsce na piec i otwór w podłodze na załatwianie swoich potrzeb. 3. Przejazd Szymbark – kino Helios Gdańsk ul. Kołobrzeska 41C (46km): a) Seans w kinie Helios. b) Bilet grupowy szkolny ( powyżej 15 osób) – 16 zł/os. 4. Przejazd Kino Helios Gdańsk – Sopot Molo (7km): a) Spacer po molo. b) Bilet wstępu na molo – 1.50zł/os. 5. Przejazd Sopot – Nowe Grodziczno (177km).

17 Nie z orbiseM, ALE… - budżet WYCIECZKi 1-DNIOWej DO SZYMBARKA I GDAŃSKA

18 Nie z orbiseM, ALE… - WYCIECZKa 1-DNIOWa DO SZYMBARKA I GDAŃSKA
Planowaliśmy zorganizować wycieczkę do Szymbarka i Gdańska, napisaliśmy ogłoszenie, wykonaliśmy plakat zachęcający do udziału w wyjeździe. Niestety z powodu małej ilości osób chętnych nie udało nam się zrealizować planów.

19 Nie z orbisem, ale… - wycieczka edukacyjna do piekiełka
Mimo niepowodzenia w realizacji wycieczki nie poddaliśmy się! Na pocieszenie wyjechaliśmy do rezerwatu przyrody „Piekiełko”. Wyjazd był sponsorowany przez Urząd Gminy w Grodzicznie. BUDŻET JEDNODNIOWEJ WYCIECZKI DO PIEKIEŁKA L.P KOSZT L. UCZESTNIKÓW SUMA TRANSPORT(SPONSOROWANY PRZEZ URZĄD GMINY W GRODZICZNIE) - zł 10 BILET WSTĘPU DO REZERWATU PIEKIEŁKO

20 Nie z orbisem, ale… - harmonogram wycieczki edukacyjnej do „piekiełka”
1.Przejazd Nowe Grodziczno (szkoła) -Trzcin (11,3 km) 2.Trzcin – rezerwat przyrody ,,Piekiełko’’ na terenie Welskiego Parku Krajobrazowego

21 Nie z orbisem, ale… - harmonogram wycieczki edukacyjnej do „piekiełka”
a) orientowanie mapy topograficznej w terenie za pomocą kompasu b) wyznaczenie kierunków geograficznych świata

22 Nie z orbisem, ale… - harmonogram wycieczki edukacyjnej do „piekiełka”
c) mierzenie prędkości rzeki Wel d) mierzenie głębokości rzeki Wel e) mierzenie szerokości rzeki Wel

23 Nie z orbisem, ale… - harmonogram wycieczki edukacyjnej do „piekiełka”
f) określanie barwy rzeki g) określenie brzegu rzeki h) wyznaczenie elementów środowiska w pobliżu rzeki i) badanie dna rzeki. 3. Powrót do szkoły w Nowym Grodzicznie (11,3 km).

24 Nie z orbisem, ale… - karta pracy z wycieczki edukacyjnej do „piekiełka”
1. Data przeprowadzenia badania: r. 2. Nazwa rzeki: Wel. 3. Miejscowość: Trzcin. 4. Rozpoznanie i lokalizacja terenu do badań i obserwacji: a) miejscowości, przez które rzeka płynie: m.in. Dąbrówno, Rumian, Tuczki, Tarczyny, Chełsty, Trzcin, Lorki, Kuligi, Jakubkowo, Bratian oraz 10 jezior! b) ujście rzeki Wel: rzeka Drwęca w Bratianie. 5. Określenie kierunku biegu rzeki Wel w miejscu prowadzonych badań: a) według kompasu: N-W b) według mapy: N-W 6. Określenie brzegu rzeki: zróżnicowany. 7. Elementy środowiska w pobliżu rzeki: łąki, las, pola uprawne, most, kapliczka.

25 Nie z orbisem, ale… - karta pracy z wycieczki edukacyjnej do „piekiełka”
8. Pomiar szerokości rzeki Wel: a) ok. 12 m (mierzone miarą, na moście). 9. Pomiar głębokości rzeki Wel: a) ok. 40 – 70 – 100 cm (mierzone kijem, na moście). 10. Badanie dna rzeki Wel: kamieniste, porośnięte roślinnością. 11. Barwa wody: a) miejsce pomiaru nr 1: Mostek „Piekiełko”- bezbarwna, b) miejsce pomiaru nr 2: „Piekiełko”- bezbarwna, c) miejsce pomiaru nr 3: wieś Trzcin- bezbarwna.

26 Nie z orbisem, ale… - karta pracy z wycieczki edukacyjnej do „piekiełka”
12. Pomiar szybkości przepływu.

27 Nie z orbisem, ale… - harmonogram wycieczki 1-dniowej do torunia
1. Przejazd Nowe Grodziczno – Piwnice koło Torunia (102km). Obserwatorium astronomiczne w Piwnicach koło Torunia, stanowiące część Centrum Astronomii UMK, jest jednym z najlepszych tego typu obiektów w Polsce. Jego chlubą jest największy w kraju i jeden z największych w Europie radioteleskop o średnicy 32m. Obserwatorium posiada także największy w Polsce teleskop optyczny TCS. Całe obserwatorium tworzy piękny, cichy park, w którym wśród zieleni można spacerować od jednego teleskopu do drugiego. Cena wstępu do obserwatorium wynosi 250zł od grupy

28 Nie z orbisem, ale… - harmonogram wycieczki 1-dniowej do torunia
2. Przejazd Piwnice – Muzeum Piernika w Toruniu (ul. Rabiańska 9) (13km). Jest to muzeum interaktywne: w odtworzonej XVI-wiecznej piernikarni odbywa się produkcja pierników według starych receptur, w tradycyjny sposób oraz posługując się narzędziami, jakich używano 500 lat temu . Zwiedzający biorą aktywny udział w pokazie pomagając wyrobić ciasto piernikowe. W muzeum znajduje się kawiarnia oraz sklep z dużym wyborem pierników i pamiątek. Cena wstępu do muzeum wynosi 7,50zł od osoby.

29 Nie z orbisem, ale… - harmonogram wycieczki 1-dniowej do torunia
3. Przejazd Toruń (ul. Rabiańska) – Toruń Planetarium im. Władysława Dziewulskiego (ul. Franciszkańska 16) (1,4km). Sercem planetarium jest projektor RFP niemieckiej firmy ZEISS, który służył do odtwarzania wyglądu nieba z dowolnego miejsca na Ziemi. Na sztucznym niebie jest kopuła o średnicy 15m, która przedstawia wszystkie 6000 gwiazd widocznych gołym okiem. Projektor znajduje centralne miejsce na sali, a wokół niego jest ustawionych 196 foteli. Podczas seansu ludzie czują się jakby znajdowali się wewnątrz mgławic.

30 Nie z orbisem, ale… - harmonogram wycieczki 1-dniowej do torunia
Cena biletu grupowego szkolnego od osoby 8 zł. Cena biletu łączonego dla grupy szkolnej – cena od osoby 13zł (seans w Planetarium + wizyta w sali orbitarium).

31 Nie z orbisem, ale… - harmonogram wycieczki 1-dniowej do torunia
4. Przejazd Toruń (ul. Franciszkańska) – Toruń (ul. Pod Krzywą Wieżą) (0,43km). Wieżę wybudowano w 2.poł. XIII wieku jako 15- metrową basztę obronną. Była wówczas prosta. Zbudowano ją na piaszczysto-glinianym podłożu i w związku z tym już w średniowieczu zaczęła się pochylać. Odchylenie zmierzone na przełomie 2006 i 2007 roku wynosiło ponad 5°. 5. Powrót do Nowego Grodziczna (101km)

32 Nie z orbisem, ale… - budżet wycieczki 1-dniowej do torunia

33 Nie z orbisem, ale… - harmonogram wycieczki 3-dniowej do Szymbarka, Łeby i helu
DZIEŃ I- SZYMBARK 1. Przejazd z Nowego Grodziczna do Będomina (179km). 2. Będomin: a) Muzeum Hymnu Polskiego: - bilet grupowy (min.15 osób) 3zł./ osoba - piątek- wstęp bezpłatny - opłata za przewodnika 50zł.

34 Nie z orbisem, ale… - harmonogram wycieczki 3-dniowej do Szymbarka, Łeby i helu
3. Przejazd do Szymbarka (25km) a) Wizyta w Centrum Edukacji i Promocji Regionu: (69zł./osoba): - wypiek chleba, - zwiedzanie obiektów („Dom do góry nogami”, najdłuższa deska świata, Dom Sybiraka, replika Bunkra Gryfa Pomorskiego) z przewodnikiem, - przejazd wozem drabiniastym do Wieżycy (329m n.p.m.), - powrót do CEPR Szymbark (poczęstunek- placki ziemniaczane „Bulewny plińce”, chleb ze smalcem, kaszubska drożdżówka, herbata, pieczenie kiełbasek przy ognisku), - nauka gry na burczybasie i diabelskich skrzypcach.

35 Nie z orbisem, ale… - harmonogram wycieczki 3-dniowej do Szymbarka, Łeby i helu
Nocleg w Centrum Wypoczynkowym Wieżyca: - nocleg w pokoju 4-osobowym 20zł./osoba - całodzienne wyżywienie 53zł./osoba (śniadanie- 22zł., obiad- 22zł., kolacja- 17zł.) UWAGA! W przypadku tej wersji wycieczki- kolacja i śniadanie następnego dnia.

36 Nie z orbisem, ale… - harmonogram wycieczki 3-dniowej do Szymbarka, Łeby i helu
DZIEŃ II- ŁEBA, CZOŁPINO, KLUKI. 1. Przejazd z Szymbarka do Łeby (88 km). a) zakwaterowanie w Domu Wczasowym „Markus”, ul. Teligi 18-20, (nocleg z wyżywieniem- 75zł/ osoba).

37 Nie z orbisem, ale… - harmonogram wycieczki 3-dniowej do Szymbarka, Łeby i helu
2. Zwiedzanie Słowińskiego Parku Narodowego: a) dojazd autokarem do Rąbki (ok.2 km) - opłata za parking: w Rąbce: 8zł./ godz./autokar, - wypożyczenie rowerów: 40zł./osoba/ dzień, - bilet wstępu do SPN: ulgowy 2,30zł./osoba,

38 Nie z orbisem, ale… - harmonogram wycieczki 3-dniowej do Szymbarka, Łeby i helu
b) „Rowerem po wydmach”: - po ok. 2km od Muzeum SPN: Wystawa Militarna Wyrzutni Rakiet: bilet grupowy 7zł./osoba, - po ok. 3,5km od Wystawy Militarnej Wyrzutni Rakiet: zostawienie rowerów na parkingu i wejście na wydmy- Góra Łącka (ok. 40m n.p.m.),

39 Nie z orbisem, ale… - harmonogram wycieczki 3-dniowej do Szymbarka, Łeby i helu
- powrót z wydm i przeprowadzenie rowerów dołem, wzdłuż podnóża Góry Łąckiej na plażę (ok.0,5km), - kąpiel morska i plażowanie, - powrót plażą do Rąbki (ok.10km).

40 Nie z orbisem, ale… - harmonogram wycieczki 3-dniowej do Szymbarka, Łeby i helu
3. Powrót z Rąbki do Łeby (ok. 2km) - obiad w Domu Wczasowym „Markus”. 4. Przejazd autokarem do Latarni Morskiej w Czołpinie (57km) a) bilet ulgowy 3zł./osoba b) bilet parkingowy 15zł./autokar/dzień

41 Nie z orbisem, ale… - harmonogram wycieczki 3-dniowej do Szymbarka, Łeby i helu
5.Przejazd autokarem z Czołpina do Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach (9km). a) bilet grupowy (min.20 osób) 6zł./osoba 6.Powrót do Łeby (60km). a) nocleg w Domu Wczasowym „Markus”

42 Nie z orbisem, ale… - harmonogram wycieczki 3-dniowej do Szymbarka, Łeby i helu
III Dzień Łeba – Jastrzębia Góra – Hel – Nowe Grodziczno 1. Przejazd Łeba-Jastrzębia Góra-Hel (112km). 2. Pobyt w Jastrzębiej Górze: a) Gwiazda Północy- najbardziej wysunięty na północ punkt Polski b) Wybrzeże Klifowe

43 Nie z orbisem, ale… - harmonogram wycieczki 3-dniowej do Szymbarka, Łeby i helu
3. Hel: a) Fokarium 2zł./osoba

44 Nie z orbisem, ale… - harmonogram wycieczki 3-dniowej do Szymbarka, Łeby i helu
b) Latarnia Morska *Bilet ulgowy 3 zł./osoba c) Muzeum Obrony Wybrzeża: -Stanowisko Artyleryjskie B2 * Bilet ulgowy 5 zł./osoba - Wieża kierowania ogniem *Bilet ulgowy 2 zł./osoba - Stanowisko baterii Laskowskiego: *Cegiełka na odbudowę - bilet ulgowy 2zł./osoba 4. Powrót Łeba-Nowe Grodziczno (257km). UWAGA! Łączna długość trasy wynosi 791km. W budżecie należy dodać około 20 km (jest to dojazd do poszczególnych miejsc- np. Hel- między fokarium, latarnią i muzeum obrony wybrzeża).

45 Nie z orbisem, ale… - budżet wycieczki 3-dniowej do Szymbarka, Łeby i helu

46 Nie z orbisem, ale… - wyznaczanie tras wycieczek
Umiemy już wyznaczyć trasę przejazdu, obliczyć ilość przejechanych kilometrów. Łeba Hel Gdańsk Szymbark Nowe Grodziczno

47 Nie z orbisem, ale… - wyznaczanie tras wycieczek
Nowe Grodziczno Toruń Trzcin – „Piekiełko”

48 Nie z orbisem, ale… - podsumowanie pracy
Zwieńczeniem naszych działań było wykonanie dyplomu oraz odznaki „Młody organizator turystyki”.

49 Nie z orbisem, ale… - Zakończenie prac nad projektem
Hura! DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ !

50


Pobierz ppt "DANE INFORMACYJNE Zespół Szkół w Nowym Grodzicznie ID grupy:"

Podobne prezentacje


Reklamy Google