Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Polska Prezydencja w Oleśnicy! Czyli co Oleśniczanie wiedzą na temat polskiej Prezydencji w Radzie UE?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Polska Prezydencja w Oleśnicy! Czyli co Oleśniczanie wiedzą na temat polskiej Prezydencji w Radzie UE?"— Zapis prezentacji:

1 Polska Prezydencja w Oleśnicy! Czyli co Oleśniczanie wiedzą na temat polskiej Prezydencji w Radzie UE?

2 Skład grupy Agnieszka Maciąg, Patrycja Kaliciak, Katarzyna Sędkowska, Magdalena Barcz

3 Główne zadania W ramach programu „Młodzi Aktywiści Prezydencji” miałyśmy za zadanie przeprowadzić działania na terenie miasta, które wiązałyby się z polską Prezydencją w Radzie UE. Postanowiłyśmy wyruszyć na miasto, aby zapytać się mieszkańców, co tak naprawdę wiedzą na ten temat i jakie mają zdanie. W związku z tym przeprowadziliśmy ankietę anonimową, w której były tylko dwie odpowiedzi – tak lub nie, oraz nakręciłyśmy film.

4 Źródła informacji i sojusznicy Naszym jedynym źródłem informacji byli ludzie, których spotkałyśmy na ulicy – bohaterowie naszych ankiet. Współpracowali z nami p. Beata Rubaszewska oraz Rafał Belka, który z Warszawy koordynował pracą naszej grupy.

5 Podział pracy GŁÓWNE ZADANIA DZIAŁANIAUCZNIOWIETERMINYINFORMACJE O WYKONANIU Zdobycie informacji od Oleśniczan na temat Prezydencji Polski w UE i zapoznanie się z ich zdaniem na ten temat. Organizowanie spotkań, odpowiedzialność za blog Magdalena Barcz 28.03 – 8.05 Odbyło się kilka spotkań grupy podczas których dzieliłyśmy pracę między sobą a także założyłyśmy bloga „Wypożyczenie” kamerzysty, odpowiedzialność za złożenie materiału w całość Patrycja Kaliciak 28.03 – 30.04 Znalazła bardzo zainteresowaną osobę, która będzie z nami współpracować (kamerzysta) oraz portal, który udostępni nasz wywiad Ułożenie listy pytań do potencjalnych rozmówców w czasie wywiadu. Agnieszka Maciąg 28.03 – 18.04 Dziewczyny podczas naszych spotkań ułożyły już kilka pytań do potencjalnych bohaterów wywiadu, w których oczekują od rozmówcy precyzyjnych odpowiedzi. Katarzyna Sędkowska

6 Wyniki ankiety

7 Pytania brzmiały następująco: Co to jest prezydencja w UE? A.Okres sprawowania władzy w Unii Europejskiej przez jedno z państw członkowskich. B. Kadencja prezydenta. C. Wszystkie uchwały wprowadzone w Unii Europejskiej przez państwo członkowskie, które w danym momencie sprawuje władzę. Ile trwa okres prezydencji? A.Rok B. 6 lat C. 6 miesięcy Czy Polska miała już swoją prezydencję? A.TAK B. NIE KOBIETY: 19MĘŻCZYŹNI: 21 PYTANIE 1 TAK: 10 NIE: 9NIE: 11 PYTANIE 2 TAK: 15TAK: 12 NIE: 4NIE: 9 PYTANIE 3 TAK: 17TAK: 15 NIE: 2NIE: 6

8 Wyniki ankiety Pierwszy wykres przedstawia dobre odpowiedzi. Oznacza to tyle, że 66% ankietowanych udzieliło chociaż jednej poprawnej odpowiedzi. Drugi za to pokazuje, ile kobiet, a ilu mężczyzn przystąpiło do ankiety. Wynika z tego, 53% ankietowanych to mężczyźni, a 47% to kobiety.

9 Wyniki ankiety Wnioski: Przedstawione wcześniej wykresy jednoznacznie wskazują, że nie wszyscy, ale zdecydowana większość Oleśniczan poprawnie odpowiedziała na przynajmniej jedno pytanie. Można zatem wysunąć śmiały wniosek, jakoby mieszkańcy naszego miasta interesowali się polską Prezydencją w Radzie UE. Nauczyłyśmy się, że polska Prezydencja to ważne wydarzenie nie tylko dla polityków i osób za to odpowiedzialnych, ale również całego społeczeństwa!

10 Koniec Dziękujemy za uwagę!


Pobierz ppt "Polska Prezydencja w Oleśnicy! Czyli co Oleśniczanie wiedzą na temat polskiej Prezydencji w Radzie UE?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google