Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jak wykonać prosty licznik odwiedzin strony internetowej?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jak wykonać prosty licznik odwiedzin strony internetowej?"— Zapis prezentacji:

1 Jak wykonać prosty licznik odwiedzin strony internetowej?
Damian Urbańczyk PHP + MySQL Jak wykonać prosty licznik odwiedzin strony internetowej?

2 Licznik Warto wiedzieć, jaką popularnością cieszy się strona internetowa. Miarodajną wartością, która pozwala nam to stwierdzić, jest ilość odwiedzin. Ilość odwiedzin poszczególnych stron internetowych, wchodzących w skład serwisu, możemy zliczać, korzystając z bazy danych.

3 Tworzymy tabelę Tabela, którą dodamy do bazy danych, będzie nosiła nazwę liczniki i będzie przechowywała informacje na temat wszystkich liczników, które skonfigurujemy. Tabela ta musi zawierać dwa pola: identyfikator – unikalne pole, określające konkretny licznik, stan_licznika – pole, które będzie przechowywało informacje o ilości odwiedzin, czyli będzie to nasz właściwy licznik.

4 Dodajemy liczniki Stworzenie odpowiedniej tabeli to pierwszy etap, teraz trzeba dodać do tabeli odpowiednie liczniki. Aby dodać 2 liczniki do tabeli, należy użyć polecenia: INSERT INTO liczniki VALUES (‘’, ‘’); Pole pierwsze (identyfikator) zostanie automatycznie stworzone (1 i 2), a pole drugie (stan_licznika) domyślnie zostanie ustawione na 0 dla każdego nowego rekordu.

5 Zwiększanie licznika Zwiększanie stanu licznika będzie się zwiększać po każdorazowym wejściu na daną stronę przez użytkownika Internetu. Aby móc tego dokonać, należy najpierw dodać do każdej strony krótki skrypt, który połączy się z bazą i zaktualizuje stan licznika (zwiększy jego stan o 1).

6 Skrypt PHP Skrypt PHP, który należy dodać do kodu strony, musi połączyć się z serwerem baz danych, wybrać bazę do obsługi, zdefiniować stronę (identyfikator), a następnie dokonać aktualizacji danych (stan_licznika), aby na samym końcu poprawnie zamknąć połączenie z bazą danych.

7 Wyświetlanie licznika
Aby wyświetlić stan licznika, należy połączyć się z serwerem baz danych, wybrać bazę danych, pobrać dane (stan_licznika) i wyświetlić go poprzez „echo”, a następnie zamknąć połączenie z bazą.

8 Dodajemy i od razu wyświetlamy
Aby podczas jednego połączenia z bazą zwiększyć licznik o 1, a następnie wyświetlić jego stan, należy połączyć oba elementy (aktualizacja danych + pobieranie danych).

9 Dziękuję za uwagę!


Pobierz ppt "Jak wykonać prosty licznik odwiedzin strony internetowej?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google