Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KALENDARIUM 2007 / 2008 ZESPOŁU SZKÓŁ W WOŁOMINIE.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KALENDARIUM 2007 / 2008 ZESPOŁU SZKÓŁ W WOŁOMINIE."— Zapis prezentacji:

1 KALENDARIUM 2007 / 2008 ZESPOŁU SZKÓŁ W WOŁOMINIE

2 ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
WOŁOMIN 3. IX. 2007

3 ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
3 września 2007 roku – Zespół Szkół przy ulicy Miłej 22 w Wołominie – pierwszy dzwonek… A przecież nie tak dawno słyszeliśmy ostatni… Wakacyjna laba dobiegła końca… Na sali gimnastycznej, gdzie ma miejsce rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2007 – 2008 opalone, uśmiechnięte twarze uczniów, którzy wymieniają się wakacyjnymi przeżyciami po długim niewidzeniu się, rodzice ze swoimi dziećmi, nowi uczniowie, którzy rozpoczynają naukę w naszej szkole, jak również nowi nauczyciele.

4 ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
Apel rozpoczynający pierwszy dzień roku szkolnego otwiera uroczystym przemówieniem Dyrektor szkoły pani Barbara Ciepielewska. Powitani zostają nowi uczniowie, nauczyciele rozpoczynający naukę i pracę w naszej szkole. Dzisiaj w Zespole Szkół rozpoczynają naukę uczniowie drugiego już rocznika Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Z roku na rok poszerza się nasza oferta. Po zakończeniu oficjalnej części na sali gimnastycznej uczniowie wraz z wychowawcami udają się do klas, gdzie przekazane zostają ważniejsze informacje organizacyjne, plany zajęć… Od jutra zaczynamy… Owocnej pracy…

5 LEKKA ATLETYKA WARSZAWA IX. 2007

6 LEKKA ATLETYKA Wrzesień w szkołach to głównie czas lekkoatletycznych zmagań. Ciepła, słoneczna pogoda zachęca by sprawdzić swoją szybkość, skoczność, kondycję po wakacyjnej przerwie. W ostatni czwartek i piątek (13 – 14. IX.) spotykamy się na pierwszych w tym roku szkolnym zawodach, które odbyły się na stadionie lekkoatletycznym Klubu Sportowego „Orzeł” przy ul. Podskarbińskiej w Warszawie. Za kilka dni na tym samym obiekcie będą startować najlepsi lekkoatleci świata w mityngu Pedros Cup.

7 LEKKA ATLETYKA Czując już atmosferę bitych kolejnych rekordów szybkości, skoczności i siły, w lekkoatletycznych zmaganiach stanęli uczniowie szkół i ośrodków, m. in.: - ZS Elektoralna - Warszawa, - ZS Grodzisk Mazowiecki, - ZS Karolkowa - Warszawa, - ZS Konstancin Jeziorna, - ZS Kordeckiego - Warszawa, - ZS Weterynaryjna - Warszawa, - SOSW Leszno, oraz uczniowie z Zespołu Szkół przy ul. Miłej w Wołominie.

8 LEKKA ATLETYKA w konkurencjach:
W dwudniowych zmaganiach, zorganizowanych przez Polski Komitet Paraolimpijski startowali uczniowie (dziewczęta i chłopcy) z roczników: 1991 – 1993, 1994 – 1995, 1996 – 1998, w konkurencjach: biegi: 60m, 100m, 300m, 600m (dziewczęta), 1000m (chłopcy), sztafeta szwedzka (100m – 200m – 300m – 400m) - skok w dal i wzwyż, - rzut piłeczką palantową.

9 LEKKA ATLETYKA W tegorocznych zawodach zastosowano nową formułę klasyfikacji medalowej, polegającą na punktowaniu tylko najlepszego wyniku osiągniętego w danej konkurencji w trakcie dwudniowych zmagań. Pierwszy i drugi dzień to sportowa walka z czasem i odległościami. Po raz pierwszy uczniowie ZS Wołomin startują w sztafecie szwedzkiej (100m – 200m – 300m – 400m), którą pokonują z fenomenalnym czasem 2min 37.19s. Jak się okazuje jesteśmy nie do „dogonienia” na tym turnieju przez innych.

10 LEKKA ATLETYKA Nasze wyniki: Bieg na 60m: rocznik 1991 – 1993:
I miejsce – Damian Bereda z fenomenalnym czasem 8.09s II miejsce – Łukasz Słoński (8.49s) rocznik 1994 – 1995: III miejsce – Natalia Miętus rocznik 1996 – 1998: II miejsce – Rupert Wacko Bieg na 100m: I miejsce – Damian Bereda z fenomenalnym czasem 12.82s, II miejsce – Łukasz Słoński, III miejsce – Paweł Rewerski – całe podium zajęli reprezentanci naszej szkoły. II miejsce – Natalia Miętus

11 LEKKA ATLETYKA Sztafeta szwedzka:
I miejsce z czasem 2min 37.19s: Łukasz Słoński (100m), Kamil Rzempołuch (200m), Damian Bereda (300m), Paweł Rewerski (400m). W tej konkurencji startowało w sumie 8 sztafet męskich. Skok w dal: rocznik 1991 – 1993: I miejsce – Paweł Rewerski rocznik 1994 – 1995: III miejsce – Natalia Miętus rocznik 1996 – 1998: I miejsce – Rupert Wacko Rzut piłeczką palantową: I miejsce – Damian Bereda II miejsce – Natalia Miętus I miejsce – Dariusz Grabski.

12 LEKKA ATLETYKA Dwudniowe zmagania zakończyły się, jak do tej pory, największym sukcesem w historii startów uczniów ZS Wołomin w zawodach lekkoatletycznych. Sukces cieszy tym bardziej, że stawaliśmy na podium w konkurencjach, w których pierwszy raz startowaliśmy, jak np. skok w dal, czy też sztafeta szwedzka. Na zakończenie uroczyste wręczenie medali, pamiątkowych koszulek i słodyczy. Zmęczeni, ale jakże szczęśliwi wracamy do Wołomina. GRATULACJE z życzeniami kolejnych równie spektakularnych sukcesów sportowych!!!

13 BOTART WOŁOMIN 20. IX. 2007

14 BOTART 20 września w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji „HURAGAN” w Wołominie odbył się pierwszy – pilotażowy, w powiecie wołomińskim, Turniej „Botart” Osób Niepełnosprawnych. Głównym inicjatorem i organizatorem turnieju był pan Arkadiusz Rychta – prezes Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „ARKA”.

15 BOTART „Botart” – pod tym hasłem kryje się gra – zabawa, której pomysłodawcą i prekursorem jest Arkadiusz Rychta. „Bo” – jak boccia, z roku na rok coraz bardziej popularna gra w kule, gdzie umieszczamy jak najbliżej białej kuli (zwanej potocznie „świnką”) jak najwięcej kul swojego koloru. „Tart” – przeróbka nazwy popularnej gry – zabawy „dart”, polegającej na rzucaniu do tarczy rzutkami i zdobyciu, jak największej ilości punktów. „Botart” jest połączeniem dwóch wyżej wymienionych gier. Celem gry jest umieszczenie 6 skórzanych kul (boccia) w kolorowej tarczy o średnicy 1,5m, gdzie każdy z pięciu kolorów ma wartość od 1 do 5 punktów („tart”). Tarcza rozłożona jest na podłodze w odległości 5 metrów od rzucającego, turlającego piłeczki zawodnika.

16 BOTART W pilotażowym turnieju na „HURAGANIE” wystartowały trzy zespoły: - Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawny, „ARKA”, - OREW – Piłsudskiego, - ZS Miła. W rozgrywkach każda z drużyn mogła wystawić reprezentację składającą się maksymalnie z 15 zawodników, którzy startowali w dwóch kategoriach wiekowych: - do 20 roku życia, - od 21 roku życia i starsi.

17 BOTART Klasyfikacja końcowa: kategoria do 20 roku życia:
I miejsce – Karolina Komorowska (ZS Miła) II miejsce – Marcin Rewerski (OREW Piłsudskiego) III miejsce – Emilia Burdelas (OREW Piłsudskiego) kategoria od 21 roku życia i starsi: I miejsce – Arkadiusz Ludwiniak (ZS Miła) II miejsce – Katarzyna Suchenek (ZS Miła) III miejsce – Monika Król (ZS Miła)

18 BOTART

19 LEKKA ATLETYKA WISŁA IX. 2007

20 LEKKA ATLETYKA W dniach 26 – 28. IX roku trzech reprezentantów Zespołu Szkół przy ul. Miłej w Wołominie, wraz z opiekunami wzięło udział w Ogólnopolskich Zawodach Lekkoatletycznych Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, które odbyły się w Wiśle. Środa – prawie cały dzień spędzamy w podróży. Około godziny 18 z okien pociągu dostrzegamy pięknie położony na wzgórzu, ogromny Hotel Gołębiewski – czas wysiadać – stacja Wisła Uzdrowisko. Ostrzejsze powietrze, piękne widoki, deptak przez centrum miasta, w oddali skocznia narciarska.

21 rzuty: dyskiem, maczugą, oszczepem, piłeczką palantową.
LEKKA ATLETYKA Czwartek września – dzień lekkoatletycznych zmagań – główny cel naszego pobytu w Wiśle. Na linii startu stają najlepsi lekkoatleci z całej Polski, m. in. z: Krakowa, Poznania, Zduńskiej Woli, Wisły oraz jedyni przedstawiciele Mazowsza – uczniowie Zespołu Szkół w Wołominie – Damian Bereda, Paweł Rewerski, Kamil Rzempołuch. Straty odbywają się w dwóch kategoriach wiekowych: rocznik 1992 i młodsi, rocznik 1991 i starsi w następujących konkurencjach: - biegowych: 60m, 100m, 200m, 400m, 800m, - technicznych: skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą, rzuty: dyskiem, maczugą, oszczepem, piłeczką palantową.

22 LEKKA ATLETYKA O godzinie 16 wszyscy spotykamy się na hali sportowej. Koordynator imprezy pan Wojciech Kikowski ogłasza wyniki. Na najwyższym miejscu podium w kategorii 1992 i młodsi chłopców w skoku w dal staje reprezentant Zespołu Szkół w Wołominie – Paweł Rewerski. Jesteśmy ogromnie zaskoczeni i szczęśliwi, nie liczyliśmy na tak doskonały rezultat. Pozostali nasi zawodnicy ocierają się o podium z czasami w pierwszej dziesiątce najlepszych tego mityngu.

23 LEKKA ATLETYKA Zaraz po dekoracji medalowej startujemy w turnieju boccia. Z obawami, bo po raz pierwszy nasi uczniowie będą sprawdzać swoją precyzję rzutu i celność w tej coraz bardziej popularnej grze – zabawie. Kolejny sukces. Brązowy medal wywalczył Kamil Rzempołuch pokonując w trakcie rozgrywek samego wicemistrza świata w rzucie dyskiem Janusza Rokickiego. Gratulujemy. Na zakończenie dnia, po kolacji z nadal ogromnym zapasem sił idziemy na halę sportową pograć w kosza. Przy okazji rozgrywamy towarzyski mecz reprezentacją Zduńskiej Woli. Drużyna z Wołomina rozgrywa koncertowe spotkanie ze starszymi od siebie o 3 – 4 lata kolegami. To towarzyskie spotkanie to kolejny nasz sukces – wygrywamy 60 do 37.

24 BIEGI PRZEŁAJOWE WARSZAWA 2. X. 2007

25 BIEGI PRZEŁAJOWE Wrześniowo – październikowych zmagań biegowych ciąg dalszy. Tym razem uczniowie Zespołu Szkół przy ul. Miłej w Wołominie wystartowali w jednej z najbardziej prestiżowych konkurencji biegowych, jaką są biegi przełajowe. Impreza biegowa odbyła się na Polach Mokotowskich w Warszawie, a jej organizatorem był Polski Komitet Paraolimpijski. Do rywalizacji stanęli uczniowie szkół i ośrodków, m. in.: - ZS Elektoralna - Warszawa, - ZS Grodzisk Mazowiecki, - ZS Karolkowa - Warszawa, - ZS Konstancin Jeziorna, - ZS Kordeckiego - Warszawa, - ZS Różana - Warszawa, - SOSW Leszno, - SOSW Bełska – Warszawa, - Instytut Głuchoniemych – Warszawa, oraz uczniowie z Zespołu Szkół przy ul. Miłej w Wołominie.

26 BIEGI PRZEŁAJOWE Tego dnia rywalizowali ze sobą najstarsi. Dziewczęta startowały na dystansach: - 1000m – rocznik 1992 – 1991, - 1200m – rocznik 1990 i starsze, chłopcy: - 1500m - rocznik 1992 – 1991, - 2000m – rocznik 1990 i starsi. W sumie na starcie stanęło ok. 100 zawodników. Zespół Szkół z Wołomina reprezentowało 6 zawodników.

27 Zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki. Gratulujemy!!!
BIEGI PRZEŁAJOWE Nasi reprezentanci zajmowali miejsca w pierwszej dziesiątce. Najwyżej, bo na 8 miejscu uplasował się Marek Podleś, który startował na najdłuższym dystansie 2000m w najstarszej i najsilniej obsadzonej kategorii biegowej. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki. Gratulujemy!!!

28 PIKNIK RODZINNY RÓWNE 6. X. 2007

29 PIKNIK RODZINNY W sobotę 6 października rodziny zastępcze z powiatu wołomińskiego spotkały się na Pikniku Rodzinnym w Domu Dziecka w Równem. Organizatorami tej plenerowej imprezy było Starostwo Powiatowe w Wołominie, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Dom Dziecka w Równem. W pikniku, oprócz organizatorów i rodzin zastępczych, udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Wołominie, którzy przygotowali występ artystyczny „Grunt to rodzina”. Była grochówka, kiełbaski z grilla i mnóstwo zabaw z nagrodami.

30 PIKNIK RODZINNY W ramach pikniku, oprócz atrakcji dla dzieci, zorganizowano część szkoleniową dla dorosłych. Rodzice mieli okazję wysłuchać informacji o sytuacji opieki zastępczej w powiecie wołomińskim oraz prelekcji na temat znaczenia rodziny zastępczej w rozwoju dziecka. O rodzinnej formie opieki zastępczej na przykładzie funkcjonowania Rodzinnego Domu Dziecka nr 1 w Wołominie mówiła dyrektor RDD - Elżbieta Denysenko. Podczas spotkania rodziny miały okazję do poznania się, rozmowy oraz wymiany doświadczeń.

31 W BUKOWINIE TATRZAŃSKIEJ
X. 2007

32 W BUKOWINIE TATRZAŃSKIEJ
W drogę do Bukowiny Tatrzańskiej wyruszyliśmy spod szkoły w niedzielę 7 października. Jechaliśmy kilka godzin, ale piękne widoki, jakie zastaliśmy na miejscu zrekompensowały ciężką podróż. Mieszkaliśmy w ładnym domu, w kilkuosobowych pokojach, a nasza gospodyni rozpieszczała nas codziennie pysznym, domowym ciastem.

33 W BUKOWINIE TATRZAŃSKIEJ
Na wycieczki jeździliśmy busem. Zwiedziliśmy Zakopane, wjechaliśmy na Gubałówkę, gdzie czekało nas spotkanie z niedźwiedziem. Zamarzyliśmy tez o gorącej czekoladzie i marzenie to natychmiast się spełniło. Później podziwialiśmy skoki młodych skoczków narciarskich na Średniej Krokwi.

34 W BUKOWINIE TATRZAŃSKIEJ
Najpiękniejsze widoki czekały na nas nad Morskim Okiem. Dojechaliśmy tam bryczka. Było naprawdę pięknie, a kilka odważnych osób ruszyło jeszcze szlakiem dookolna jeziora.

35 W BUKOWINIE TATRZAŃSKIEJ
Byliśmy także na zamku w Niedzicy, w Nowym Targu, spacerowaliśmy w okolicach Bukowiny Tatrzańskiej. W górach spędziliśmy tydzień i bardzo żałowaliśmy, ze musimy już wyjeżdżać. Niestety, wzywały nas obowiązki.

36 "RADOŚĆ TWORZENIA" SIEDLCE 11. X. 2007

37 „RADOŚĆ TWORZENIA” 11.X.2007 roku w Miejskim Domu Kultury w Siedlcach odbył się Dzień Plastyki w ramach VI Mazowieckiego festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Radość Tworzenia”, w którym wzięliśmy udział po raz drugi. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy: Monika Król, Aneta Pakuła, Łukasz Woźniak, którzy byli również współautorami prac przesłanych na konkurs.

38 „RADOŚĆ TWORZENIA” Wśród pięknych prawie 100 prac znalazły się również nasze: „Żółw” praca uczniów z klasy III gimnazjum życia, „Słoneczniki” praca uczniów z klas II-III Szkoły Przysposabiającej do Pracy, „Pani jesień” praca uczniów z klas II-III Szkoły Przysposabiającej do Pracy wykonane pod czujnym okiem pań: Moniki Zaleszczyk i Anny Ardel.

39 „RADOŚĆ TWORZENIA” Wszyscy artyści otrzymali nagrody rzeczowe a opiekunowie pamiątkowe podziękowania. Na zakończenie tego miłego spotkania obejrzeliśmy występy zespołu breagdensowego z Siedlec oraz usłyszeliśmy kilka znanych piosenek w wykonaniu uczestników konkursu plastycznego.

40 WOŁOMIN 13. X. 2007

41 JAK SPĘDZAM WOLNY CZAS? Samorząd Szkolny Zespołu Szkół przy ul. Miłej ogłosił w listopadzie konkurs na temat : „Jak spędzam wolny czas?”. Zbieraliśmy prace plastyczne oraz pisemne. Aby ułatwić naszym uczniom zadanie, Samorząd Szkolny r zorganizował apel z krótkim przedstawieniem – bajką, w której były proponowane różne formy aktywnego spędzania czasu. Na zakończenie programu artystycznego uczniowie zatańczyli do muzyki „Sportowej piosenki”.

42 DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
WOŁOMIN 14. X. 2007

43 DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
13 raz akademią i dyskoteką uczciliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Powodów do świętowania było wiele! Wielkimi brawami zareagowali uczniowie i pracownicy na wieść o tym, że Pani Dyrektor Barbara Ciepielewska została odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej, przyznawanym wybitnym i zasłużonym pedagogom polskiej oświaty.

44 DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Wiele uznania należy się również pani Małgorzecie Gawron, która tego dnia właśnie w LO im C.K. Norwida w Radzyminie odebrała Nagrodę Starosty III stopnia. Spontaniczne reakcje dzieci podczas wręczania Nagród Dyrektora świadczą o tym, że ich opinia o pracy nauczycieli jest zbieżna ze zdaniem pani Dyrektor, która postanowiła wyróżnić za osiągnięcia dydaktyczno - wychowawcze i opiekuńcze swoich pracowników.

45 DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Dopełnieniem tych miłych chwil, a równocześnie ogromnym przeżyciem dla nas wszystkich był program artystyczny przygotowany przez najmłodszych uczniów naszej szkoły. Pracując pod kierunkiem swoich nauczycieli - p. Moniki Zaleszczyk, Igi Gniazdowskiej, Doroty Urbanowskiej - zaprosili nas w świat doznań literackich i muzycznych, sprawili że zagościł uśmiech na naszych twarzach.

46 DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Kolejne niespodzianki czekały na nauczycieli w poniedziałek, kiedy to przedstawiciele rodziców - p. Elżbieta Tymińska, p. Halina Bogumił i Maria Gumienna - przygotowały pyszny tort i wspaniały bukiet róż „....Za wasz trud i pracę....". Te czułe słowa na zawsze zostaną w naszych sercach. Dziękujemy!

47 TURNIEJ PIŁKI KOSZYKOWEJ
WARSZAWA 30. X. 2007

48 TURNIEJ PIŁKI KOSZYKOWEJ
30 października 2007 reprezentacja chłopców ZSS w Wołominie (rocznik 1990 i młodsi) wzięła udział w turnieju piłki koszykowej organizowanym przez Polskie Towarzystwo Społeczno – Sportowe „SPRAWNI – RAZEM”. Turniej odbył się w hali sportowej na Woli w Warszawie, w godzinach – W turnieju wzięły udział reprezentacje: - SOSW Leszno, - SOSW Pruszków, - ZSS Elektoralna – Warszawa, - ZSZ Namysłowska – Warszawa, - ZSS Wołomin.

49 TURNIEJ PIŁKI KOSZYKOWEJ
Reprezentacja ZSS z Wołomina odniosła w turnieju dwa zwycięstwa, m. in. po zaciętym meczu ze zdobywcą pierwszego miejsca – SOSW Leszno i z reprezentacją ZSS Elektoralna – Warszawa oraz dwie porażki: z zespołami SOSW Pruszków i ZSZ Namysłowska – Warszawa. W wyniku straty w tzw. małych punktach klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco: I miejsce – SOSW Leszno II miejsce – SOSW Pruszków III miejsce – ZSZ Namysłowska Warszawa IV miejsce – ZSS Wołomin V miejsce – ZSS Elektoralna Warszawa.

50 ANDRZEJKI WOŁOMIN 08. XI. 2007

51 ANDRZEJKI 8 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Szkolny oraz drużynę harcerską. Pani Magda Frankiewicz przebrana za czarodziejkę zabawiała dzieci i nauczycieli. Z pomocą pani Małgosi Gawron wróżyła im – przepowiadał im, jaki będą wykonywać zawód, co ich czeka, a także kogo poznają. Wszyscy świetnie, jak co roku się bawili.

52 ANDRZEJKI

53 "W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH"
WARSZAWA 22. XI. 2007

54 TURNIEJ SPRAWNOŚCI 22 listopada 2007 najmłodsi reprezentanci ZS przy ul. Miłej w Wołominie, z klas I – III szkoły podstawowej, po raz pierwszy wystartowali w inauguracyjnym Turnieju Sprawności „W ZDROWYM CIELE – ZDROWY DUCH”. Turniej został zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego w Zespole Szkół nr 63 przy ul. Elektoralnej w Warszawie.

55 TURNIEJ SPRAWNOŚCI . W turnieju wzięły udział reprezentacje szkół:
- ZS Bartnicza – Warszawa, - ZS Elektoralna – Warszawa, - ZS Grodzisk Mazowiecki, - ZS Weterynaryjna – Warszawa, oraz siedmiu najmłodszych zawodników ZS Wołomin.

56 TURNIEJ SPRAWNOŚCI Już od pierwszych konkurencji zabawa była wyśmienita i dostosowana do możliwości ruchowych małych sportowców. Obok szeregu konkurencji sprawnościowych, np.: wyścigi dookoła pachołków, przeciąganie po ławeczce, rzuty do celu i wiele innych, uczniowie musieli wykazać się również swoją wiedzą z tematyki związanej z aktywnym i zdrowym stylem życia.

57 TURNIEJ SPRAWNOŚCI Dobra zabawa, niespożyte siły sportowców, uśmiech, ale też chęć rywalizacji, pokazania się z jak najlepszej strony – to wszystko było widać na parkiecie. W wyniku końcowej klasyfikacji nasze maluchy zajęły 4 miejsce. Na pamiątkę każdy otrzymał dyplom i słodką niespodziankę. Tak trzymać!!! Gratulacje!!!

58 "WIERSZEM I SERCEM MALOWANE"
WOŁOMIN XII. 2007

59 WIERSZEM I SERCEM MALOWANE
W dniach 4 – 6 grudnia 2007 roku odbył się już VI Powiatowy Przegląd Umiejętności Artystycznych dla Osób Niepełnosprawnych – „Wierszem i sercem malowane” w Miejskim Domu Kultury w Wołominie. W przeglądzie, jak co roku wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół przy ul. Miłej w Wołominie. Mogliśmy pochwalić się swoimi umiejętnościami aktorskimi prezentując licznie zgromadzonym widzom przedstawienie pt.: „Będzie Boże Narodzenie”.

60 WIERSZEM I SERCEM MALOWANE
Uczniowie z naszej szkoły wystawili również prace plastyczne na wystawie zatytułowanej „Gwiazdy Bożonarodzeniowe”. Nasz trud i talent został wyróżniony i nagrodzony dyplomami i słodkościami.

61 TURNIEJ BOCCIA WARSZAWA XII. 2007

62 TURNIEJ BOCCIA W dniach grudnia 2007 roku w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Nowowiejskiej w Warszawie odbył się ogólnopolski kończący sezon turniej popularnej gry – zabawy zwanej „boccia”. Organizatorem tej świetnej i wciągającej gry jest Polski Komitet Paraolimpijski. Pierwszy dzień turnieju, to rozgrywki drużynowe. Wystartowało w nich 17 trzyosobowych drużyn. Do sportowej, zaciekłej rywalizacji stanęli zawodnicy z warszawskich szkół i ośrodków, np.: Bełska, Białobrzeska, Elektoralna, Karolkowa oraz reprezentacja uczniów z Zespołu Szkół przy ul. Miłej w Wołominie.

63 TURNIEJ BOCCIA Zespół Szkół z Wołomina reprezentowały dwie trzyosobowe drużyny. Po raz pierwszy w historii warszawskich turniejów został on rozegrany systemem rosyjskim, tzn. z gry eliminowała dopiero druga przegrana. Nasi zawodnicy mimo braku treningu rozgrywali się z meczu na mecz. Coraz większa precyzja rzutów, spokój, skupienie – to nie jest gra dla nerwusów. Efekt takiej gry był piorunujący. Drużyna z Wołomina, w składzie: Aneta Pakuła, Katarzyna Piwek, Tomasz Szczytowski była nie do pokonania – przegrała w całym turnieju może tylko dwa endy i bezkonkurencyjnie zajęła pierwsze miejsce. Ogromny sukces – gratulacje.

64 TURNIEJ BOCCIA Drugi dzień turnieju, to rozgrywki indywidualne. Do walki tym razem stają szkoły i ośrodki z: Radomia, Zamościa, oraz warszawskie szkoły i ośrodki: Bełska, Białobrzeska, Elektoralna, Karolkowa, Weterynaryjna i siedmioosobowa reprezentacja uczniów z Zespołu Szkół przy ul. Miłej w Wołominie. Od pierwszych rzutów zapowiada się zacięta walka. W sumie w turnieju startuje 72 zawodników. Dyspozycja rzutowa reprezentacji Wołomina jest precyzyjna. Nie ma straconych piłek – wszystkie, no prawie wszystkie lądują jak najbliżej białej. Niestety z przyczyn technicznych – transport, musimy oddać walkowerem pewne miejsce w finale. Kto wie, jakby ta gra potoczyła się… ”Odrzucimy sobie” na następnym turnieju i tak jak dziś ręka nam nie zadrży.

65 WIGILIA - JASEŁKA WOŁOMIN 19. XII. 2007

66 WIGILIA W Zespole Szkół przy ul. Miłej w Wołominie zagościła już świąteczna bożonarodzeniowa atmosfera. Sala gimnastyczna zamieniła się w betlejemską szopkę. Spotkać można Anioła, pastuszków, Józefa i Maryję – dzisiaj – 19 grudnia są w naszej szkole jasełka.

67 WIGILIA Punktualnie o godzinie 12 rozpoczyna się nasza szkolna uroczystość, na której mamy zaszczyt gościć panów starostów naszego powiatu Macieja Urmanowskiego i Piotra Uścińskiego, panią naczelnik Wydziału Oświaty Elżbietę Solis, księży z naszej parafii na czele z księdzem proboszczem Sylwestrem Sienkiewiczem, przewodniczącą Rady Rodziców panią Elżbietę Tymińską, delegację Banku Rzemiosła i Rolnictwa na czele z panią Anną Białek, rodziców, nauczycieli i uczniów naszej szkoły.

68 WIGILIA Po krótkim powitaniu przez panią Dyrektor Barbarę Ciepielewską rozpoczyna się duchowa uczta w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Efekt długich przygotowań, szeregu prób jest wyśmienity. Po zakończeniu jasełek długo nie cichną brawa. Każdy z zaproszonych gości jest pod wrażeniem aktorskiej gry naszej młodzieży. Każdy z zaproszonych gości składa naszej szkolnej społeczności moc ciepłych i szczerych świątecznych życzeń.

69 WIGILIA Jak Gwiazdka to i Mikołaj, prezenty. Mimo braku śniegu Mikołaj zaproszony przez panią Annę Białek jak co roku dotarł do nas i dziś. Wspólnie z naszymi gośćmi rozdawał prezenty, które otrzymał każdy uczeń naszej szkoły. Po zakończeniu jasełek zaproszeni gości wraz z nauczycielami ZS Wołomin podzielili się opłatkiem przy szkolnym wigilijnym stole. Świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim.

70 TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
GRODZISK MAZOWIECKI 11. I. 2008

71 TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
11 stycznia 2008 roku spotkaliśmy się na Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego Sportowego Kręgu „WSPÓLNI”, który miał miejsce w Grodzisku Mazowieckim. Organizatorem turnieju był Zespół Szkół z Grodziska Mazowieckiego. W pierwszych styczniowych rozgrywkach zawodnicy startowali w kategoriach: A) drużynowo: - uczniów (do 17 roku życia), - dorosłych (nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie od 18 roku życia wzwyż); B) indywidualnie: - kadetów (do 16 roku życia), - juniorów (uczniowie od 17 roku życia wzwyż), - dorosłych (nauczyciele, pracownicy szkoły).

72 TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
W turnieju wystartowały reprezentacje: - SOSW Żyrardów, - ZS Grodzisk Mazowiecki, - ZS Weterynaryjna – Warszawa, - ZS Wołomin.

73 TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
Zespół Szkół z Wołomina reprezentowali w: - Drużynie Uczniów: Bereda Damian, Duliński Piotr, Rejmer Krzysztof, - Drużynie Dorosłych: Dereszewski Piotr, Piotrowski Jarosław, Piwek Katarzyna.

74 TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
. W klasyfikacji drużynowej zajęliśmy III miejsce. W klasyfikacjach indywidualnych: - w kategorii juniorów Damian Bereda zajął I miejsce, - w kategorii dorosłych I miejsce należało do Piotra Dereszewskiego (nauczyciela w-f w Zespole Szkół w Wołominie), - w kategorii kadetów IV miejsce zajął Krzysztof Rejmer.

75 TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

76 JASEŁKA MARKI - STRUGA 17. I. 2008

77 JASEŁKA W dniu roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Markach odbył się „V Integracyjny Przegląd Małych Form Teatralnych Jasełka 2008”. Mieliśmy okazję przeżywać wielkie i doniosłe wydarzenie w historii świata – Narodziny Pańskie w wykonaniu grup z różnych szkół i ośrodków wychowawczych, np. z: Warszawy, Leszna, Słupna, Marek Pustelnika, Marek Strugi, Ostrówka i Wołomina.

78 JASEŁKA Uczniowie naszej szkoły wystąpili w przedstawieniu pt. „Ten czas”, którego scenariusz w całości zredagowały nauczycielki naszej szkoły panie: Anna Ardel i Dorota Urbanowska. Przedstawienie przeplatane było śpiewem kolęd i pastorałek. W tym roku jedną z atrakcji przeglądu były występy kapeli góralskiej z Żywca, a w jury konkursu zasiadał aktor filmowy i teatralny – Andrzej Mastalerz. Wszystkie grupy biorące udział w tej uroczystości zostały nagrodzone za wspaniałą grę aktorską, stroje oraz śpiew. Dostaliśmy radiomagnetofon, dyplom z pamiątkowym zdjęciem oraz mnóstwo słodyczy. Do zobaczenia za rok…

79 TURNIEJ BOCCIA WARSZAWA 31. I. 2008

80 TURNIEJ BOCCIA 31 stycznia 2008 roku uczniowie Zespołu Szkół przy ul. Miłej 22 w Wołominie wystartowali w pierwszym w tym roku kalendarzowym turnieju boccia. Organizatorem Drużynowego Turnieju Boccia był Zespół Szkół przy ul. Weterynaryjnej w Warszawie. W turnieju wystartowały cztery reprezentacje z Zespołów Szkół z: - Grodziska Mazowieckiego, - Kordeckiego – Warszawa, - Wołomina, - Weterynaryjnej – Warszawa (organizator).

81 - Ludwianiak Arkadiusz
TURNIEJ BOCCIA Każdą z placówek reprezentować mogło jedynie pięciu zawodników. W drużynie z Wołomina startowali zawodnicy z klas przysposabiających do pracy, w składzie: - Król Monika - Ludwianiak Arkadiusz - Pachulski Damian - Pakuła Aneta - Wiśniewska Monika.

82 TURNIEJ BOCCIA Gra rozpoczęła się. Od pierwszych rzutów zapowiada się zacięta walka. Nie ma straconych piłek – wszystkie, no prawie wszystkie lądują jak najbliżej białej. Każdy z zawodników walczy do końca, jednocześnie przy tym świetnie się bawiąc. Z meczu na mecz rozgrywamy się. Na uwagę w reprezentacji Wołomina zasługuje gra Moniki Król i Damiana Pachulskiego, którzy nie przegrali żadnego ze swoich meczy.

83 TURNIEJ BOCCIA Turniej dobiegł końca. Klasyfikacja zespołowa przedstawia się następująco: I miejsce – ZS Weterynaryjna – Warszawa II miejsce – ZS Wołomin III miejsce – ZS Grodzisk Mazowiecki IV miejsce – ZS Kordeckiego – Warszawa.

84 TURNIEJ BOCCIA Uroczystego podsumowania turnieju dokonuje dyrektor Zespołu Szkół przy ul. Weterynaryjnej. Zwycięzcy otrzymują pamiątkowe statuetki, dyplomy, słodycze a pierwsza trójka turnieju medale. To jeszcze nie koniec atrakcji. Udajemy się na obiad, każdy otrzymuje słodki deser, a po posiłku – dyskoteka. Gratulacje dla reprezentacji Zespołu Szkól z Wołomina za zajęcie wysokiego II miejsca. To dopiero początek sezonu. Jeszcze pokażemy na co nas stać.

85 INFORMACJI MULTIMEDIALNEJ
INTERNETOWE CENTRUM INFORMACJI MULTIMEDIALNEJ WOŁOMIN I. 2008

86 CENTRUM INTERNETOWE Pod koniec stycznia 2008 roku Zespół Szkół Specjalnych przy ul. Miłej 22 w Wołominie wzbogacił się w Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej w Bibliotece Szkolnej. Centrum Multimedialne otrzymaliśmy z jednego z programów unijnych, w ramach współpracy z Europejskim Funduszem Społecznym.

87 CENTRUM INTERNETOWE W skład centrum wchodzą cztery stanowiska komputerowe wraz z najnowszym oprogramowaniem. Opiekę nad nimi sprawuje nasz bibliotekarz pan Walenty Indyk. Od pierwszych dni po zainstalowaniu i uruchomieniu Centrum Multimedialnego cieszy się ogromną popularnością wśród uczniów i nauczycieli.

88 "STUDNIÓWKA" WOŁOMIN 2. II. 2008

89 „STUDNIÓWKA” Sobotni wieczór - godzina W Zespole Szkół przy ul. Miłej 22 w Wołominie, przy blasku świec, w wiosennie przystrojonej sali rozbrzmiewają dźwięki poloneza. Rusza korowód par na czele z dyrektor szkoły Barbarą Ciepielewską. To historyczne wydarzenie. Po raz pierwszy w szkole przy ul. Miłej odbywa się studniówka. Pierwszy rocznik Zasadniczej Szkoły Zawodowej o profilu kucharz małej gastronomii już niedługo opuści mury naszej szkoły.

90 „STUDNIÓWKA” W kolejnej parze wychowawczyni klasy – pani Alicja Bartosiewicz, dalej elegancko ubrani, wręcz nie do poznania uczniowie II klasy szkoły zawodowej. Dźwięki poloneza cichną. Uroczystego otwarcia pierwszej studniówki przy symbolicznej lampce szampana dokonuje Dyrektor Zespołu Szkół wraz z zaproszonymi gośćmi Panią Sekretarz Starostwa Wołomińskiego i przedstawicielem Rady Rodziców naszej szkoły.

91 „STUDNIÓWKA” Wszyscy zasiadamy do uroczystej kolacji przy pięknie udekorowanym i bogato zastawionym stole. Podniosła atmosfera udziela się każdemu z nas. Wreszcie rozbrzmiewają dźwięki pierwszych tanecznych kawałków. Nie ma osób siedzących. Wszyscy wyśmienicie się bawią. Nasza młodzież szaleje na parkiecie, porywając do tańca dyrekcję, swoich nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości.

92 „STUDNIÓWKA” Tego nie da się opisać, po prostu trzeba tam było być i to przeżyć. Zabawa trwa prawie do białego rana. Ten pierwszy w historii naszej szkoły bal studniówkowy pozostanie na pewno długo w pamięci nas wszystkich.

93 TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
WARSZAWA 6. II. 2008

94 TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
6. II – reprezentacja uczniów Zespołu Szkół przy ul. Miłej 22 w Wołominie, wzięła udział w Turniej Tenisa Stołowego, organizowanego przez Polskie Towarzystwo Społeczno – Sportowe „SPRAWNI – RAZEM”. Turniej odbył się w Hali Sportowej KS „PRZYSZŁOŚĆ” przy ul. Rybnickiej 25 w Warszawie. W turnieju rozgrywki prowadzone były w kategoriach wiekowych: - dziewczęta i chłopcy – rocznik 1991 i starsi, - dziewczęta i chłopcy – rocznik 1992 i młodsi.

95 TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
Turniej, jak co roku jest jedną z największych imprez tenisowych w okręgu warszawskim. Po raz pierwszy w historii startów w tym turnieju, reprezentacja Zespołu Szkół z Wołomina wystawiła aż dziewięcioosobową reprezentację. W tym turnieju nasi zawodnicy grali we wszystkich kategoriach wiekowych. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym – rosyjskim – do dwóch przegranych meczy. Gry były bardzo zacięte, a poziom turnieju z roku na rok staje się coraz wyższy. Wszyscy zawodnicy z Wołomina starali się jak najlepiej zaprezentować i walczyć do ostatniej piłki.

96 TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
Zawody zakończyły się sukcesem reprezentantów naszej szkoły. W kategorii chłopców rocznik 1992 i młodsi Krzysztof Rejmer zajął III miejsce. Natomiast w kategorii dziewcząt i chłopców z rocznika i starsi nasi reprezentanci plasowali się tuż za podium na czwartych miejscach. Tak wysoko jeszcze nigdy nie zaszliśmy w tej imprezie. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i płyty. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

97 FERIE ZIMOWE II. 2008

98 TURNIEJ PIŁKI KOSZYKOWEJ
PRUSZKÓW 4. III. 2008

99 TURNIEJ PIŁKI KOSZYKOWEJ
4 marca 2008 reprezentacja chłopców Szkoły Zawodowej w Zespole Szkół przy ul. Miłej w Wołominie wzięła udział w turnieju piłki koszykowej organizowanym przez Polskie Towarzystwo Społeczno – Sportowe „SPRAWNI – RAZEM”. Turniej odbył się w hali sportowej „Znicz” w Pruszkowie, w godzinach – W turnieju wzięły udział reprezentacje: - SOSW Leszno, - SOSW Marki – Struga, - SOSW Pruszków, - ZSZ Namysłowska – Warszawa, - ZSS Wołomin. Pierwszy raz uczniowie ZS Wołomin są w tak znaczącym miejscu dla polskiej koszykówki, jakim jest hala „Znicza” w Pruszkowie. Jesteśmy pod wrażeniem. Uroczystego otwarcia dokonuje jeden z najlepszych trenerów w historii polskiej koszykówki pan Jacek Gembal, który będzie obserwował zmagania młodych zawodników. Rozpoczynamy rozgrywki, które sędziują zawodnicy pierwszoligowej koszykarskiej drużyny Wózki Pruszków.

100 TURNIEJ PIŁKI KOSZYKOWEJ
Reprezentacja ZS Wołomin z meczu na mecz gra coraz lepiej. Po pierwszych dwóch porażkach z ekipami z Leszna i drużyną gospodarzy odnosimy dwa kluczowe zwycięstwa. Wygrywamy z bardzo dobrze grającą drużyną z Namysłowskiej i reprezentacją z Marek. Kolejny raz w historii naszych startów o zwycięstwie decydują „małe punkty”, ponieważ aż trzy drużyny z Namysłowskiej, Pruszkowa i Wołomina mają taką samą ilość zwycięstw i porażek. Końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco: I miejsce – SOSW Leszno II miejsce – SOSW Pruszków III miejsce – ZSS Wołomin IV miejsce – ZSZ Namysłowska Warszawa V miejsce – SOSW Marki - Struga.

101 WIELKANOC WOŁOMIN 19. III. 2008

102 WIELKANOC Do Świąt Wielkiej Nocy przygotowywaliśmy się od 10 marca przez trzydniowe rekolekcje wielkopostne. Symbolicznym ‘jajeczkiem” dzieliliśmy się w gronach klasowych i pedagogicznym19 marca. Tego dnia artyści z naszej szkoły krótkim przedstawieniem, przygotowanym pod kierunkiem pań: Doroty Urbanowskiej i Anny Ardel, wprowadzili nas w świąteczny nastrój. Wesołych Świąt!!!!!!!!!!!!

103 APEL SAMORZĄDU SZKOLNEGO WOŁOMIN 17. III. 2008

104 APEL SAMORZĄDU SZKOLNEGO
Dnia 17 marca 2008r Samorząd Szkolny zorganizował apel, w czasie którego: nagrodziliśmy wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym pt.: „Wielkanocna pisanka” zorganizowanym przez Samorząd Szkolny; wylosowaliśmy i nagrodziliśmy dwie osoby, które poprawnie rozwiązały krzyżówkę w „Szkolniaczku”. - wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w programie „Ratujemy i uczymy ratować” przeprowadzonym przez Panią Katarzynę Szewczyk i Panią Magdalenę Szczupak otrzymali książeczki i certyfikaty ukończenia szkolenia;

105 APEL SAMORZĄDU SZKOLNEGO

106 APEL SAMORZĄDU SZKOLNEGO
- nagradzaliśmy uczniów, którzy wzięli udział w konkursie pt.: „Bezpieczne i zdrowe ferie zimowe” przeprowadzonym przez Panią Magdalenę Frankiewicz i Panią Agnieszkę Reczek – Jezierską; Ogłoszony został konkurs pt.: „Najładniejszy strój z surowców wtórnych” - o szczegółach konkursu i Dniu Ziemi z nim związanym można przeczytać w „Szkolniaczku”, którego otrzymał każdy uczeń; - w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi Samorząd Szkolny składał życzenia wszystkim uczniom i pracownikom szkoły oraz przypominał o zasadach bezpiecznego zachowywania się w czasie przerwy świątecznej.

107 TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
GRODZISK MAZOWIECKI 27. III. 2008

108 TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
27. III roku w Zespole Szkół im. Hipolita Szczerkowskiego w Grodzisku Mazowieckim odbył się już IV Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego im. Hipolita Szczerkowskiego, kończący sezon tenisowych rozgrywek. Ideą turnieju jest wspólna rywalizacja sportowa uczniów, nauczycieli, opiekunów, rodziców. W tegorocznym turnieju brały udział drużyny: - ZS nr 91 Warszawa - ZS Wołomin - OSW Leszno - OSW Żyrardów - OSW Marki – Struga - OSW Otwock - OSW Płock - OSW Jurki - ZS Mrozy - ZS Grodzisk Mazowiecki.

109 TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
W turnieju startowały drużyny uczniów i nauczycieli. Reprezentację uczniów ZS Wołomin stanowili: - Piotr Duliński - Krzysztof Rejmer, - Łukasz Słoński. W skład mieszanej reprezentacji nauczycieli i uczniów wchodzili: - Dominika Bogusz - Piotr Dereszewski - Katarzyna Piwek.

110 TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
Zacięta rywalizacja w grupach, dobra zabawa, sprawdzenie własnych możliwości – każdy walczył do końca w grach singlowych. Każda z reprezentacji walczyła o jak najlepsze miejsce dla całej drużyny, jak również każdy z zawodników walczył o punkty w turnieju indywidualnym. Pamiątkowe puchary, dyplomy, zdjęcia, poczęstunek. Wracamy zmęczeni, ale zadowoleni, że daliśmy z siebie wszystko… Gratulacje!!!

111 BIEGI PRZEŁAJOWE LESZNO 9. IV. 2008

112 Majewska Olga – 9 miejsce
BIEGI PRZEŁAJOWE Reprezentacja Zespołu Szkół w Wołominie wzięła udział 9 kwietnia 2008 roku w corocznych, już XIV Biegach Przełajowych im. płk. Jerzego Strzałkowskiego, organizowanych przez PTSS „Sprawni – Razem” na skraju Puszczy Kampinowskiej w Lesznie. Zespół Szkół w Wołominie reprezentowali uczniowie z rocznika 1992 i młodsi, którzy startowali na dystansach: - DZIEWCZĘTA – 1200 m: Majewska Olga – 9 miejsce

113 BIEGI PRZEŁAJOWE - CHŁOPCY – 2000 m: Lipowski Łukasz – 25 miejsce
Puchalski Kamil – 24 miejsce Rewerski Paweł – 16 miejsce Stolarczyk Piotr – 12 miejsce Rocznik 1991 i starsi ZS Wołomin reprezentowali uczniowie: - DZIEWCZĘTA – 1500 m: Celmerowski Justyna – 24 miejsce Cyrych Joanna – 26 miejsce Stolarczyk Honorata – 7 miejsce Sulejewska Joanna – 20 miejsce

114 BIEGI PRZEŁAJOWE - CHŁOPCY – 3000 m: Podleś Marek – 27 miejsce.
Najmłodsi nasi zawodnicy startowali na dystansach: - CHŁOPCY – 1000m: Czaja Wojciech – 24 miejsce Grabski Dariusz – 26 miejsce Lipowski Kamil – 22 miejsce Wacko Rupert – 18 miejsce - DZIEWCZĘTA – 800m: Miętus Natalia – 8 miejsce. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

115 TURNIEJ BOCCIA ZDUŃSKA WOLA IV. 2008

116 TURNIEJ BOCCIA W dniach kwietnia 2008 roku w hali sportowej przy Zespole Szkół w Czechach odbył się ogólnopolski turniej coraz bardziej popularnej gry – zabawy zwanej „boccia”. Organizatorem tej świetnej i wciągającej gry jest Polski Komitet Paraolimpijski. Turniej miał charakter integracyjny i były przeznaczone dla dzieci, młodzieży i dorosłych z różnymi niepełnosprawnościami.

117 TURNIEJ BOCCIA Do sportowej zaciekłej rywalizacji w dwudniowym turnieju stanęli zawodnicy z: Piotrkowa Trybunalskiego, Kalisza, Zduńskiej Woli, Poznania oraz 9 osobowa reprezentacja uczniów z Zespołu Szkół przy ul. Miłej w Wołominie, pod opieką pani dyrektor Barbary Ciepielewskiej oraz nauczycieli wychowania fizycznego Dominiki Bogusz i Piotra Dereszewskiego. 17 kwietnia – czwartek – główny dzień turnieju. Zaraz po wczesnym śniadaniu udajemy się na miejsce rozgrywek. Dziś będzie rozgrywany turniej drużynowy i turniej indywidualny w pozycji siedzącej.

118 TURNIEJ BOCCIA W sumie w turnieju drużynowym startuje 48 trzyosobowych drużyn, natomiast w turnieju indywidualnym z pozycji siedzącej około 30 zawodników, a wśród nich nasza reprezentantka – Monika Salach. W pierwszej rundzie rozgrywek aż dwie drużyny z Wołomina (I i III) odnoszą miażdżące zwycięstwa.

119 TURNIEJ BOCCIA Emocje rosną. Awansujemy do ścisłego finału, gdzie trzy drużyny: Stowarzyszenie „C”, Bonex „Strażacy” i nasza reprezentacja Wołomin I systemem każdy z każdym rozegrają mecze o pierwsze miejsce w turnieju. Ekipa z Wołomina na tym najwyższym etapie nie myli się i wygrywa wszystkie mecze: Wołomin I – Stowarzyszenie „C” – 3 : 1 Wołomin I – Bonex „Strażacy” – 8 : 0. Wołomin I mistrzem Polski!!!!!!

120 W SEGREGOWNI ŚMIECI WOŁOMIN 22. IV. 2008

121 W SEGREGOWNI ŚMIECI W związku z Dniem Ziemi przypadającym 22 kwietnia 2008r. , pani Anna Ardel i pani Magdalena Szczupak przeprowadziły własnoręcznie napisany projekt edukacyjny pt.: „Dobre rady na odpady” Projekt miał na celu zaznajomienie uczniów m.in. z takimi pojęciami jak: recykling, surowce wtórne, znakami oznaczającymi produkty do recyklingu oraz miał uczulić uczniów na problemy związane z ogromnym zanieczyszczeniem na naszej ziemi.

122 W SEGREGOWNI ŚMIECI Uwieńczeniem projektu był apel przeprowadzony w dniu 24 kwietnia 2008r, w którego przygotowaniach pomogła pani Katarzyna Szewczyk. Na apelu uczniowie prezentowali przygotowane przez siebie plakaty, artykuły oraz własnoręcznie przygotowane stroje z surowców wtórnych. Wszyscy uczniowie, którzy zaangażowali się w realizację projektu w nagrodę dostali lody.

123 NA TURNUSIE... JAROSŁAWIEC 26. IV - 9. V. 2008

124 NA TURNUSIE REHABILITACYJNYM
W dniach 26. IV – 09. V roku grupa 76 uczniów, rodziców i nauczycieli wraz z dyrektor Zespołu Szkół przy ul. Miłej w Wołominie Panią Barbarą Ciepielewską przebywała na turnusie rehabilitacyjnym w Sanatorium „Panorama Morska” w Jarosławcu. Wyjazd miał miejsce 25 kwietnia około godz. 23. Jechaliśmy całą noc, aby w sobotni poranek być już na miejscu.

125 NA TURNUSIE REHABILITACYJNYM
Oficjalne powitanie nastąpiło w niedzielę. Od wtorku 29 kwietnia zaplanowane zostały zabiegi rehabilitacyjne, jakim poddani zostali wszyscy uczestnicy turnusu. Głównie były to: hydromasaż, gimnastyka korekcyjna, zajęcia na siłowni i inhalacje. Poszczególne osoby korzystały również z masażu, naświetlania lampami sollux, terapii laserem.

126 NA TURNUSIE REHABILITACYJNYM
Uczestniczyliśmy w licznych imprezach organizowanych na terenie ośrodka. Były to pikniki, ogniska, dyskoteki, wesele, Bal Śpiocha, Konkurs Fryzur, Wybory Miss i Mistera „Panoramy”, Bal Sportowca, „Randka w Ciemno”, konkurs na najlepsze przebranie, przejażdżki bryczką. Od drugiego tygodnia pobytu mogliśmy także skorzystać z basenu w nowo otwieranym Aqua Parku na terenie ośrodka.

127 NA TURNUSIE REHABILITACYJNYM
Codziennie spacerowaliśmy nad morzem korzystając ze słońca, które towarzyszyło nam w ciągu prawie całego pobytu. Podziwialiśmy również zachody słońca nad morzem.

128 NA TURNUSIE REHABILITACYJNYM
Wróciliśmy do Wołomina późnym wieczorem 9 maja. Wszyscy byli z turnusu bardzo zadowoleni i od razu zgłosili chęć wyjazdu w przyszłym roku. Niestety nie każdy pojedzie za rok – niektórzy kończą już naszą szkołę.

129 "UPRAWIAJ SPORT..." WARSZAWA 13. V. 2008

130 KONKURS OLIMPIJSKI Wtorek - 13 maja 2008 roku nie był dla nas aż tak pechowy, jak wskazuje na to data. Ośmioosobowa reprezentacja Zespołu Szkół przy ul. Miłej w Wołominie, pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego Dominiki Bogusz i Piotra Dereszewskiego wystartowała tego dnia w MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE WIEDZY O KULTURZE FIZYCZNEJ pod hasłem „Uprawiaj sport, nie bądź leń – sportowe życie jest OK.!”, zorganizowanym po raz pierwszy na terenie województwa, dla naszych szkół przez Zespół Szkół przy ul. Elektoralnej w Warszawie.

131 KONKURS OLIMPIJSKI Celem konkursy było propagowanie wiedzy o kulturze fizycznej, olimpizmie, idei „fair play”; kształtowanie sprawności przez zabawę; kreowanie mody na aktywny, sportowy tryb życia. W konkursie wystartowało osiem reprezentacji z warszawskich i podwarszawskich szkół, m. in.: ZS Grodzisk Mazowiecki, ZS Weterynaryjna – Warszawa, SOSW Bełska – Warszawa, ZS Helenów, ZS Wołomin i drużyna gospodarzy.

132 KONKURS OLIMPIJSKI Po uroczystym otwarciu i powitaniu przystąpiliśmy do sportowej rywalizacji. Pierwszym etapem był konkurs wiedzy o kulturze fizycznej. Czteroosobowe zespoły odpowiadały na 28 pytań z zakresu olimpizmu, paraolizmpizmu, najpopularniejszych gier zespołowych, zasad zdrowego trybu życia. Co to jest dobry i zły doping? Najpopularniejsze letnie i zimowe dyscypliny olimpijskie; komu potrzebna jest gimnastyka korekcyjna? – dla reprezentacji ZS Wołomin nie było trudnych pytań. W większości jako pierwsi udzielaliśmy poprawnych odpowiedzi.

133 KONKURS OLIMPIJSKI W drugim etapie konkursu sprawdzaliśmy naszą szybkość, zwinność, skoczność – ogółem – naszą sprawność fizyczną. Tory przeszkód, skoki w worku, przenoszenie piłek, rzuty do kosza – mimo drobnych potknięć większość konkurencji kończyliśmy na pierwszym i drugim miejscu. Nasi reprezentanci dawali z siebie wszystko.

134 KONKURS OLIMPIJSKI Wysiłek intelektualny i fizyczny dobiegł końca. Zebraliśmy się w auli, gdzie po podsumowaniu punktacji z tych dwóch części nastąpi ogłoszenie wyników. Reprezentacja ZS Wołomin w końcowej klasyfikacji zajęła II miejsce, przegrywając trzema małymi punktami z ekipą z Grodziska Mazowieckiego, a wyprzedziła drużynę gospodarzy.

135 KONKURS OLIMPIJSKI Następnie odbyło się uroczyste wręczenie medali, koszulek, dyplomów, pamiątkowych upominków. Otrzymaliśmy pięknie wydany album o historii olimpizmu, który został przekazany do szkolnej biblioteki.

136 FETA 2008 LESZNO 14. V. 2008

137 FETA 2008 Dnia 14 maja 2008 roku grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w XII Przeglądzie Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży „Feta 2008” w Lesznie pod Warszawą. Imprezę organizował SOSW w Lesznie. Uczniowie z warszawskich i podwarszawskich szkół rywalizowali ze sobą w trzech kategoriach: wokalnej, tanecznej i instrumentalnej.

138 FETA 2008 Uczniowie Zespołu Szkół z ul. Miłej w Wołominie startowali w kategorii tanecznej. Młodzież zaprezentowała dwa układy taneczne do muzyki dance. Jako opiekunki pojechały nauczycieli: Maja Nowakowska i Dominika Bogusz. Organizatorzy zapewnili miłą atmosferę, posiłek dla każdego uczestnika oraz nagrody.

139 FETA 2008 Wszyscy byli bardzo zadowoleni z udziału w imprezie, z tego, że mogli zaprezentować swoje umiejętności przed szeroką publicznością.

140 DZIEŃ MATKI WOŁOMIN 27. V. 2008

141 DZIEŃ MATKI W dniu 27 maja 2008 roku zorganizowany został apel z okazji Dnia Matki. Zaproszone Mamy mogły podziwiać wierszyki i piosenki w wykonaniu naszych uczniów. Uwieńczeniem występów był taniec do muzyki „Kujawiaka” w wykonaniu najmłodszych przedstawicieli naszej szkoły. Oprócz występów rodzice mogli podziwiać prace plastyczne „Portret mamy” wykonane przez starszych uczniów.

142 DZIEŃ MATKI Wszystkie mamy obecne na apelu otrzymały od swoich pociech własnoręcznie wykonane prezenty. Każda klasa miała swój pomysł na prezent. Były to kwiaty we flakonie, obrazki lub kwiaty w koszyczku. Za przygotowanie i zorganizowanie apelu odpowiedzialne były Pani Katarzyna Szewczyk i Pani Magdalena Szczupak.

143 ZAWODY LEKKOATLETYCZNE
OTWOCK 29. V. 2008

144 LEKKA ATLETYKA We czwartkowe słoneczne przedpołudnie odbyły się coroczne Lekkoatletyczne Mistrzostwa Okręgu Warszawskiego „SPRAWNI – RAZEM” w Otwocku. Na linii startu w konkurencjach biegowych i technicznych stanęli reprezentanci warszawskich i podwarszawskich szkół i ośrodków – w tym reprezentanci ZS Wołomin.

145 LEKKA ATLETYKA Trzynastoosobowa reprezentacja z Wołomina wystartowała w następujących biegowych konkurencjach: DZIEWCZĘTA MŁODSZE (rocznik 1992 i młodsze) - Kopyt Paulina (1993) – 100m i skok w dal - Majewska Olga (1993) – 100m i 800m - Miętus Natalia (1994) – 100m i 800m DZIEWCZĘTA STARSZE (rocznik 1991 i starsze) - Stępień Karolina (1990) – 100m i 800m - Stolarczyk Honorata (1991) – 400m i skok w dal - Wrzosek Anna (1990) – 100m i 400m

146 LEKKA ATLETYKA CHŁOPCY MŁODSI (rocznik 1992 i młodsi)
- Duliński Piotr (1992) – 100m i 1200m - Puchalski Kamil (1992) – 100m i 1200m - Rewerski Paweł (1992) – 100m i skok w dal - Stolarczyk Piotr (1993) – 1200m i skok w dal CHŁOPCY STARSI (rocznik 1991 i starsi) - Podleś Marek (1989) – 100m i 400m - Rzempołuch Kamil (1991) – 100m i 400m - Słoński Łukasz (1991) – 100m i skok w dal

147 LEKKA ATLETYKA Najlepsze wyniki ZS Wołomin:
II miejsce – HONORATA STOLARCZYK - w biegu na 400m (kategoria dziewcząt starszych) III miejsce – ANNA WRZOSEK – w biegu na 100m (kategoria dziewcząt starszych) III miejsce – SZTAFETA DZIEWCZĄT 4x200 m IV miejsce – PAWEŁ REWERSKI i KAMIL PUCHALSKI – w biegu na 100m (kategoria chłopców młodszych) IV miejsce – SZTAFETA CHŁOPCÓW 4X200m

148 LEKKA ATLETYKA

149 LEKKA ATLETYKA

150 MICHAYLAND MARKI STRUGA 4. VI. 2008

151 MICHAYLAND Jak co roku wszyscy uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół przy ul. Miłej w Wołominie zostali zaproszeni do Marek Strugi na obchody Dnia Dziecka - „Michayland”. Atrakcji nie brakowało. Można było skakać i zjeżdżać w dmuchanych zamkach, ćwiczyć skoki na trampolinie, jeździć konno lub bryczką, malować sobie twarz i włosy oraz tańczyć, śpiewać, sprawdzać swoją celność na strzelnicy, a nawet zostać polanym wodą przez strażaków.

152 MICHAYLAND Wszyscy spragnieni dostawali napoje a głodni dostawali kiełbaskę lub kaszankę z grilla. Na deser można było zjeść lody, bułeczkę słodką, watę cukrową lub popcorn. Każdy wrócił najedzony i zadowolony. Szkoda, że Dzień Dziecka jest tylko raz w roku.

153 SPARTAKIADA WOŁOMIN 7. VI. 2008

154 SPARTAKIADA Sobota 7. VI roku dla wołomińskiego środowiska osób niepełnosprawnych minęła pod hasłem sportu. Po raz ósmy odbyła się Gminna Spartakiada Osób Niepełnosprawnych, która to impreza jest największą tego typu w powiecie wołomińskim. Impreza ta ma charakter sportowo – rekreacyjny, a poziom trudności w poszczególnych konkurencjach dostosowany jest do możliwości jej uczestników, tak by osoby nawet z największą dysfunkcją mogły być aktywnymi uczestnikami. W tym roku w Spartakiadzie wzięło udział ok. 140 zawodników. Wśród nich znalazła się również duża grupa uczniowie ZS przy ul. Miłej w Wołominie.

155 SPARTAKIADA Wybór konkurencji, w których można było wziąć udział był ogromny: - rzuty piłką lekarską, - rzuty do kosza, - strzelanie z karabinka pneumatycznego, - dmuchanie piłeczki pingpongowej, - strzelanie rzutu karnego, - unihokej, - bieg na 30m, - kręgle, - rzutki, - wyciskanie hantli, - podbijanie piłeczki pingpongowej,

156 SPARTAKIADA - tor przeszkód z wózkiem inwalidzkim (dla zawodników wraz z opiekunami), - jazda slalomem na wózkach (indywidualnie), - stanie na czas na szczudłach, - pływanie, - konkurs piosenki, - prace plastyczne, - botart. Każdy mógł więc znaleźć coś dla siebie i się wykazać. Największą popularnością spośród dyscyplin sportowych cieszyły się jazda na wózkach, kręgle, rzuty do kosza oraz dyscyplina, która już trzeci raz zagościła na Spartakiadzie – botart. Wszyscy startujący otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy, koszulki i paczuszki ze słodkim upominkiem. Do zobaczenia za rok.

157 WAKACJE 20. VI VIII. 2008


Pobierz ppt "KALENDARIUM 2007 / 2008 ZESPOŁU SZKÓŁ W WOŁOMINIE."

Podobne prezentacje


Reklamy Google