Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Patron Honorowy Konferencji

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Patron Honorowy Konferencji"— Zapis prezentacji:

1 Patron Honorowy Konferencji
Mirosław Karapyta Marszałek Województwa Podkarpackiego Konferencja Lokalnego Biznesu Województwa Podkarpackiego Rzeszów, 31 marca 2011 r.

2 Organizatorzy konferencji
Organizatorami konferencji są: Instytutu Lokalnego Biznesu i Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” Misją Instytutu Lokalnego Biznesu jest wspieranie rozwoju polskich firm, banków, instytucji finansowych, gmin, miast i powiatów oraz przekonywanie ich do tego, by same siebie nawzajem wspierały. Swoją aktywność ILB prowadzi głównie w zakresie marketingu, public relations i szkoleń.

3 Projekty Instytutu Lokalnego Biznesu
Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” Magazyn „Europejski Bank Spółdzielczy” Serwisy internetowe www: ILB.com.pl, IBS.edu.pl, GepardyBiznesu.pl , EuropejskaFirma.pl. Konkurs Gepardy Biznesu Konkurs Efektywna Firma Konkurs Bank Przyjazny Biznesowi Konkurs Samorząd Przyjazny Biznesowi Konkurs Złota Skarbonka Konferencje Lokalnego Biznesu Szkolenia z zakresu zarządzania firmami

4 Przyczyny globalnego kryzysu gospodarczego
Załamanie realnej gospodarki w USA. Zniszczenie lokalnego biznesu przez sieci marketów. Utrata miejsc pracy w wyniku rozwoju technologii. Ucieczka miejsc pracy do krajów niskokosztowych. Spadek realnych dochodów klas niższej i średniej. Wzrost bezrobocia - obniżenie wydatków - spadek sprzedaży domów i aut .

5 Załamanie systemu finansowego USA
Nadmierne obniżki stóp procentowych, by pobudzić popyt. Poluzowanie wymagań wobec kredytobiorców przy kredytach hipotecznych i kartach kredytowych. Obywatele i państwo w pułapkach zadłużeniowych. Wirtualny kapitał z derywatów. Upadek największej w historii piramidy finansowej. Deregulacja rynków finansowych. Brak nadzoru nad rynkami finansowymi. Globalne kasyno zamiast rynku. Na krachu w USA traci cały świat, również Polska.

6 Czasowe ustawowe hamowanie ekspansji sieci dyskontów i hipermarketów.
Rady dla parlamentu Czasowe ustawowe hamowanie ekspansji sieci dyskontów i hipermarketów. Zakaz pracy w handlu we wszystkie niedziele i święta. Likwidacja OFE w węgierski sposób. Przemyśleć projekt prywatyzacji służby zdrowia. Nie podwyższać podatków.

7 Rady dla rządu Ograniczać wydatki budżetowe i wzrost długu publicznego. Na 5 lat wyhamować budowę sieci autostrad. Wstrzymać prywatyzację energetyki, PKO BP, BGŻ i BOŚ. Odwlec przynajmniej na kilka lat wprowadzenie euro w Polsce. Próbować zmienić pakiet klimatyczny.

8 Wspierać lokalny biznes. Korzystać z usług banków spółdzielczych.
Rady dla samorządów Wspierać lokalny biznes. Korzystać z usług banków spółdzielczych. Wspierać inne spółdzielnie. Opóźniać wydawanie pozwoleń na budowę dużych sklepów, szczególnie zagranicznych.

9 160 lat w służbie lokalnym społecznościom
Banki spółdzielcze powstały 160 lat temu jako samoobrona przedsiębiorców i rolników przeciw lichwie, szybko znalazły się w opozycji do rynku kapitałowego. W II Rzeczpospolitej spółdzielnie finansowe działały jako kasy oszczędnościowo – kredytowe, głównie na wsi. W PRL banki spółdzielcze były wspierane przez państwo, które jednak często ograniczało ich samodzielność. Obsługiwały przede wszystkim rolników i rzemiosło. Od 1975 r. ich centralą był BGŻ. W III Rzeczpospolitej banki spółdzielcze usamodzielniły się, dostosowały do gospodarki rynkowej, nastąpiła ich konsolidacja i ekspansja, także w wielkich miastach.

10 8 milionów klientów 31 grudnia 2010 r. w Polsce działało 575 banków spółdzielczych zrzeszonych w trzech zrzeszeniach. Mają ponad 4200 placówek – to największa sieć w naszym kraju. Dysponują drugą co do wielkości siecią bankomatów – 2,5 tys. urządzeń. W końcu 2010 r. miały 8 mln klientów, prowadziły 3 mln kont osobistych i milion kont dla firm oraz wydały milion kart płatniczych. Aktywa banków spółdzielczych 31 grudnia 2010 r. wynosiły 67 mld zł. Miały ponad 10 miliardów złotych więcej depozytów niż udzieliły kredytów.

11 Dlaczego warto korzystać z usług BS
Oferta produktowa dużych banków spółdzielczych jest równie bogata jak oferta banków komercyjnych. Są przyjazne i elastyczne. Nie zostawiają klienta, gdy wpadnie w kłopoty. Ponad 200 banków spółdzielczych sprzedaje polisy ubezpieczeniowe. Ponad 100 banków spółdzielczych oferuje leasing. To banki z polskim kapitałem, nie wywożą zysków za granicę. W województwie podkarpackim działają 42 banki spółdzielcze. Większość należy do Grupy BPS, a jeden do Spółdzielczej Grupy Bankowej. Największy w województwie podkarpackim jest Podkarpacki Bank Spółdzielczy.

12 Cele Konkursu Gepardy Biznesu
Wyłonienie najdynamiczniej rozwijających się firm według wzrostu ich wartości rynkowej. Promowanie najdynamiczniej rozwijających się firm i banków. Promowanie członków Klubu Gepardów Biznesu. Promowanie sponsorów, partnerów i patronów medialnych konkursu.

13 Metodologia Konkursu Gepardy Biznesu
Metodologia wykorzystywana w Konkursie Gepardy Biznesu pokazuje, ile warta byłaby firma, gdyby jej akcje notowane były na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto), C/WK (cena do wartości księgowej) i C/PG (cena do przepływów gotówkowych) dla giełdowych branż z ostatnich dni roboczych marca. Wartość rynkowa firmy jest średnią z trzech wycen, osiągniętych z wykorzystaniem tych trzech wskaźników.

14 Wyceniliśmy wartość rynkową 30 tysięcy firm
W pierwszej edycji Konkursu Gepardy Biznesu w 2006 r. Wywiadownia Gospodarcza InfoCredit przeanalizowała wyniki finansowe 7,5 tys. firm z całej Polski. W piątej edycji Gepardy Biznesu 2010 InfoCredit policzy wartość rynkową 30 tysięcy przedsiębiorstw. InfoCredit przeanalizowała wyniki ponad 1500 firm z województwa podkarpackiego. Finał piątej edycji odbędzie się na Ogólnopolskiej Konferencji Lokalnego Biznesu w Warszawie we wrześniu r.

15 Polska Sieć Handlowa NASZ - SKLEP SA Alumetal Gorzyce Sp. z o.o.
Gepardy Biznesu 2008 Najdynamiczniejsze firmy województwa podkarpackiego według dynamiki wzrostu wartości rynkowej od r. do r. Polska Sieć Handlowa NASZ - SKLEP SA Alumetal Gorzyce Sp. z o.o. TW METALS POLSKA Sp. z o.o. Podkarpackie Centrum Materiałów Budowlanych Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych S.J. Fabryka Aparatury Elektromechanicznej FANINA SA HANSBUD S.J. Cerbex Sp. z o.o. CJ Blok Fabryka Elementów Budowlanych Sp. z o.o. AGROMA Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Handlu Sprzętem Rolniczym

16 Zakłady Przemysłu Tłuszczowego Euroservice Sp. z o.o.
Gepardy Biznesu 2009 Najdynamiczniejsze firmy województwa podkarpackiego według dynamiki przychodów i zysku netto w latach SPOŁEM PSS w Jaśle Zakłady Przemysłu Tłuszczowego Euroservice Sp. z o.o. ZELMER TRADING Sp. z o.o. Pebis Sp. z o.o. Creo Sp. z o.o. SOLBET STALOWA WOLA S.A. MAKRO Kosiorowski & Kosiorowski Sp. z o.o. Bom M. Nędzyński S.J. Greinplast Prim Sp. z o.o. BN Factory S.A.

17 Przed. Produkcji Materiałów Drogowych w Rzeszowie Sp. z o.o.
Gepardy Biznesu 2010 Najdynamiczniejsze firmy województwa podkarpackiego według dynamiki wzrostu wartości rynkowej od r. do r. Przed. Produkcji Materiałów Drogowych w Rzeszowie Sp. z o.o. CAN-PACK General Line Sp. z o.o. SPOŁEM PSS w Sanoku AUTORUD S.J. Batista S.J. TARKON Sp. z o.o. Uniserv Jarosław Sp. z o.o. Zakład Przetwórstwa Mięsnego Kabanos Sp. z o.o. Efekt - Plus Zakład Produkcji Folii Sp. z o.o. TOMMAX KONCESJONOWANA FIRMA OCHRONY MIENIA I OSÓB Sp. z o.o.

18 Geyer & Hosaja Sp. z o.o. w Partyni
Gepardy Biznesu 2011 Najdynamiczniejsze firmy województwa podkarpackiego według dynamiki przychodów i zysku netto w latach Geyer & Hosaja Sp. z o.o. w Partyni Geyer & Hosaja Zakłady Gumowe w Mielcu Sp. z o.o. w Mielcu Ankol Sp. z o.o. w Chorzelowie Konsorcjum Olejów Przepracowanych SA Euroservice Sp. z o.o. w Surochowie Energetyka Wisłosan Sp. z o.o. w Nowej Dębie AUTOPART SA w Mielcu GC Energy Sp. z o.o. w Rzeszowie TEKNIA Zakłady Elektroniki Motoryzacyjnej SA w Rzeszowie KIRCHHOFF POLSKA Sp. z o.o. w Mielcu

19 Efektywna Firma 2008 Wytwórnia Zespołów Kooperacyjnych Sp. z o.o.
Najefektywniejsze firmy województwa podkarpackiego według stosunku zysku netto do przychodów w latach Wytwórnia Zespołów Kooperacyjnych Sp. z o.o. Press + Sintertechnik Sp. z o.o. Wyższa Szkoła Administracji i Zarządzania w Przemyślu Marma-Plast Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Pelmet S.J. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Rofryd Sp. z o.o. ICN POLFA RZESZÓW SA Onduline Production Sp. z o.o. ALUTEC Sp. z o.o.

20 Efektywna Firma 2009 Przedsiębiorstwo Handlowe CHEMIFARB S.J.
Najefektywniejsze firmy województwa podkarpackiego według stosunku zysku netto do przychodów w latach Przedsiębiorstwo Handlowe CHEMIFARB S.J. MUZEUM ZAMEK w Łańcucie Press + Sintertechnik Sp. z o.o. Sirio - Pol Sp. z o.o. Europa II Plaza Podkulski i Wspólnicy S.J. Przeds. Produkcyjno - Wdrożeniowe Sykoma SA Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej ESKULAP Sp. Partnerska Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Wietlin III Wytwórnia Zespołów Kooperacyjnych Sp. z o.o. Tortrans Sp. z o.o.

21 Efektywna Firma 2010 Weldon Sp. z o.o.
Najefektywniejsze firmy województwa podkarpackiego według stosunku zysku netto do przychodów w latach Weldon Sp. z o.o. Press + Sintertechnik Sp. z o.o. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej ESKULAP Sp. Partnerska Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Wietlin III Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Żurawica Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Pelmet S.J. Plastwag Sp. z o.o. Marma-Plast Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Zakład Akcesoriów Meblowych Gładysek S.J.

22 Najcenniejsze Firmy 2010 Najcenniejsze firmy województwa podkarpackiego według wartości rynkowej 31 marca 2010 r. Asseco Poland SA Onduline Production Sp. z o.o. PGE Dystrybucja Rzeszów Sp. z o.o. PGE Elektrociepłownia Rzeszów SA FIRMA OPONIARSKA DĘBICA SA BRW Sp. z o.o. PGE Obrót SA KIRCHHOFF POLSKA Sp. z o.o. FHC-2 Sp. z o.o. - Sp. Komandytowa AUTORUD S.J.

23 Konkursu Samorząd Przyjazny Biznesowi
Gminy Przyjazne Biznesowi 2011* gm. Głogów Małopolski gm. Nowa Sarzyna gm. Krasne gm. Laszki gm. Bukowsko gm. Kolbuszowa gm. Tyczyn gm. Zagórz gm. Strzyżów gm. Kamień * Przyjazność samorządów oceniana na podstawie liczby dynamicznych firm i banków (Gepardów Biznesu) na 10 tys. mieszkańców

24 Konkursu Samorząd Przyjazny Biznesowi
Miasta Przyjazne Biznesowi 2011* Nowa Sarzyna Tyczyn Głogów Małopolski Kolbuszowa Brzozów Rzeszów Krosno Zagórz Dębica Rymanów * Przyjazność samorządów oceniana na podstawie liczby dynamicznych firm i banków (Gepardów Biznesu) na 10 tys. mieszkańców.

25 Konkursu Samorząd Przyjazny Biznesowi
Powiaty Przyjazne Biznesowi 2011* m. Rzeszów m. Krosno stalowowolski mielecki m. Przemyśl dębicki sanocki leżajski m. Tarnobrzeg jarosławski * Przyjazność samorządów oceniana na podstawie liczby dynamicznych firm i banków (Gepardów Biznesu) na 10 tys. mieszkańców.

26 Banki Przyjazne Biznesowi
Pierwszym Bankiem Przyjaznym Biznesowi w województwie podkarpackim został Bank Spółdzielczy w Głogowie Małopolskim, który w ankietach od firm został oceniony na 5,4 w skali od 1 do 6. Najdynamiczniejszymi bankami spółdzielczymi województwa podkarpackiego, Gepardami Biznesu 2011, zostały: Bank Spółdzielczy w Jarosławiu Bank Spółdzielczy w Stalowej Woli Bank Spółdzielczy w Głogowie Małopolskim

27 Misja Klubu Gepardów Biznesu
Misją Klubu Gepardów Biznesu jest wspieranie rozwoju polskich firm, banków, instytucji finansowych, gmin, miast i powiatów oraz przekonywanie ich do tego, by same siebie nawzajem wspierały. Obecnie Klub Gepardów Biznesu jest przedsięwzięciem marketingowym, w przyszłości stanie się stowarzyszeniem. Członkiem Klubu Gepardów Biznesu może zostać przedsiębiorca lub menedżer podmiotu gospodarczego wyróżnionego w Konkursie Gepardy Biznesu oraz ten podmiot gospodarczy. 25 marca 2011 w Klubie Gepardów Biznesów były 504 podmioty: 251 firm i banków oraz 253 osoby, w tym 29 członków z województwa podkarpackiego.

28 Korzyści z członkostwa w Klubie Gepardów Biznesu
Promocja w serwisie Magazynie Przedsiębiorców „Europejska Firma” oraz na Konferencjach Lokalnego Biznesu. Karta członkowska uprawniająca do rabatów w Programie Rabatowym Tęcza. Wymiana informacji i doświadczeń. Możliwość spotkania innych osób, które odniosły sukces w biznesie.

29 Członkowie Klubu Gepardów Biznesowi
Firmy - członkowie Klubu Gepardów Biznesu woj. podkarpackiego Dębickie Zakłady Komunalne DEZAKO Sp. z o.o. w Dębicy ENERGOTECHNIK Sp. z o.o. w Rzeszowie Fabryka Armatur JAFAR SA w Jaśle FENIKS Sp. z o.o. w Krośnie Firma Techniczno-Handlowa ANKOL w Mielcu LAPS Sp. z o.o. w Rzeszowie MTA Engineering Sp. z o.o. w Rzeszowie P.H. ELMAT Sp. z o.o. w Rzeszowie Podkarpacki Bank Spółdzielczy Sanfarm Sp. z o.o. w Nowej Dębie Wiejska Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska" w Grabownicy Zakład Produkcyjno Handlowy "WODEX" Sp. z o.o. w Stalowej Woli Zapel Service Sp. z o.o. w Boguchwale ZPO "TARNOPAK" Sp. z o.o. w Jaśle

30 Dziękuję za uwagę! Jerzy Krajewski, Dyrektor Instytutu Lokalnego Biznesu, Redaktor Naczelny Magazynu Przedsiębiorców „Europejska Firma” tel./faks (22)


Pobierz ppt "Patron Honorowy Konferencji"

Podobne prezentacje


Reklamy Google