Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Z a n i e c z y s z c z e n i e w ó d w P o l s c e ( W e j h e r o w o ) A l e k s a n d r a G. k l. V E.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Z a n i e c z y s z c z e n i e w ó d w P o l s c e ( W e j h e r o w o ) A l e k s a n d r a G. k l. V E."— Zapis prezentacji:

1

2 Z a n i e c z y s z c z e n i e w ó d w P o l s c e ( W e j h e r o w o ) A l e k s a n d r a G. k l. V E

3 Zanieczyszczenie wód w Polsce (Wejherowo) Jak zapewniają specjaliści Państwowej Inspekcji Sanitarnej, woda w polskich kranach w 90 proc. jest czysta pod względem biologicznym i można ją pić bez obaw. Tymczasem ponad 60 proc. Polaków nie ma zaufania do wody z kranu.

4 Zanieczyszczenie wód w Polsce (Wejherowo) Znacznie częściej występującym problemem od skażeń biologicznych okazuje się zanieczyszczenie wody związkami mineralnymi. Zjawisko tzw. twardej wody dotyka 70 proc. Polaków.

5 Zanieczyszczenie wód w Polsce (Wejherowo) W 2009 roku Ośrodek Badania Opinii Publicznej przeprowadził badanie mające na celu ustalenie zaufania Polaków do wody z wodociągu. Jak się okazało, 49 proc. Polaków za nic nie napiłoby się nieprzygotowanej wody z kranu, 57 proc. kupuje butelkowaną wodę mineralną, a 11 proc. używa systemów filtrujących.

6 Woda, która płynie w kranach jest zdatna do picia i naprawdę dobra. Potwierdzają to najświeższe badania przeprowadzo`ne na terenie miasta Wejherowa.

7 Dziękuję za uwagę!


Pobierz ppt "Z a n i e c z y s z c z e n i e w ó d w P o l s c e ( W e j h e r o w o ) A l e k s a n d r a G. k l. V E."

Podobne prezentacje


Reklamy Google